Rectifier Diode, 1 Phase, 1 Element, 50A, 50V V(RRM), Silicon, ROHS COMPLIANT, PLASTIC, AR, 2 PIN
| 参数名称 | 属性值 |
| 厂商名称 | Won-Top Electronics Co., Ltd. |
| 包装说明 | ROHS COMPLIANT, PLASTIC, AR, 2 PIN |
| 针数 | 2 |
| Reach Compliance Code | compliant |
| ECCN代码 | EAR99 |
| 其他特性 | LOW LEAKAGE CURRENT |
| 应用 | GENERAL PURPOSE |
| 配置 | SINGLE |
| 二极管元件材料 | SILICON |
| 二极管类型 | RECTIFIER DIODE |
| JESD-30 代码 | O-PEDB-N2 |
| 最大非重复峰值正向电流 | 500 A |
| 元件数量 | 1 |
| 相数 | 1 |
| 端子数量 | 2 |
| 最高工作温度 | 175 °C |
| 最低工作温度 | -50 °C |
| 最大输出电流 | 50 A |
| 封装主体材料 | PLASTIC/EPOXY |
| 封装形状 | ROUND |
| 封装形式 | DISK BUTTON |
| 最大重复峰值反向电压 | 50 V |
| 最大反向恢复时间 | 3 µs |
| 表面贴装 | YES |
| 端子形式 | NO LEAD |
| 端子位置 | END |

| AR50A-LF | ARS50D-LF | ARS50G-LF | AR50J-LF | ARS50B-LF | AR50B-LF | AR50G-LF | ARS50J-LF | AR50D-LF | ARS50A-LF | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 描述 | Rectifier Diode, 1 Phase, 1 Element, 50A, 50V V(RRM), Silicon, ROHS COMPLIANT, PLASTIC, AR, 2 PIN | Rectifier Diode, 1 Phase, 1 Element, 50A, 200V V(RRM), Silicon, ROHS COMPLIANT, PLASTIC, ARS, 2 PIN | Rectifier Diode, 1 Phase, 1 Element, 50A, 400V V(RRM), Silicon, ROHS COMPLIANT, PLASTIC, ARS, 2 PIN | Rectifier Diode, 1 Phase, 1 Element, 50A, 600V V(RRM), Silicon, ROHS COMPLIANT, PLASTIC, AR, 2 PIN | Rectifier Diode, 1 Phase, 1 Element, 50A, 100V V(RRM), Silicon, ROHS COMPLIANT, PLASTIC, ARS, 2 PIN | Rectifier Diode, 1 Phase, 1 Element, 50A, 100V V(RRM), Silicon, ROHS COMPLIANT, PLASTIC, AR, 2 PIN | Rectifier Diode, 1 Phase, 1 Element, 50A, 400V V(RRM), Silicon, ROHS COMPLIANT, PLASTIC, AR, 2 PIN | Rectifier Diode, 1 Phase, 1 Element, 50A, 600V V(RRM), Silicon, ROHS COMPLIANT, PLASTIC, ARS, 2 PIN | Rectifier Diode, 1 Phase, 1 Element, 50A, 200V V(RRM), Silicon, ROHS COMPLIANT, PLASTIC, AR, 2 PIN | Rectifier Diode, 1 Phase, 1 Element, 50A, 50V V(RRM), Silicon, ROHS COMPLIANT, PLASTIC, ARS, 2 PIN |
| 包装说明 | ROHS COMPLIANT, PLASTIC, AR, 2 PIN | O-PEDB-N2 | O-PEDB-N2 | O-PEDB-N2 | O-PEDB-N2 | ROHS COMPLIANT, PLASTIC, AR, 2 PIN | ROHS COMPLIANT, PLASTIC, AR, 2 PIN | ROHS COMPLIANT, PLASTIC, ARS, 2 PIN | ROHS COMPLIANT, PLASTIC, AR, 2 PIN | O-PEDB-N2 |
| 针数 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 |
| Reach Compliance Code | compliant | compliant | compliant | compliant | compliant | compliant | compliant | compliant | compliant | compliant |
| ECCN代码 | EAR99 | EAR99 | EAR99 | EAR99 | EAR99 | EAR99 | EAR99 | EAR99 | EAR99 | EAR99 |
| 其他特性 | LOW LEAKAGE CURRENT | LOW LEAKAGE CURRENT | LOW LEAKAGE CURRENT | LOW LEAKAGE CURRENT | LOW LEAKAGE CURRENT | LOW LEAKAGE CURRENT | LOW LEAKAGE CURRENT | LOW LEAKAGE CURRENT | LOW LEAKAGE CURRENT | LOW LEAKAGE CURRENT |
| 应用 | GENERAL PURPOSE | GENERAL PURPOSE | GENERAL PURPOSE | GENERAL PURPOSE | GENERAL PURPOSE | GENERAL PURPOSE | GENERAL PURPOSE | GENERAL PURPOSE | GENERAL PURPOSE | GENERAL PURPOSE |
| 配置 | SINGLE | SINGLE | SINGLE | SINGLE | SINGLE | SINGLE | SINGLE | SINGLE | SINGLE | SINGLE |
| 二极管元件材料 | SILICON | SILICON | SILICON | SILICON | SILICON | SILICON | SILICON | SILICON | SILICON | SILICON |
| 二极管类型 | RECTIFIER DIODE | RECTIFIER DIODE | RECTIFIER DIODE | RECTIFIER DIODE | RECTIFIER DIODE | RECTIFIER DIODE | RECTIFIER DIODE | RECTIFIER DIODE | RECTIFIER DIODE | RECTIFIER DIODE |
| JESD-30 代码 | O-PEDB-N2 | O-PEDB-N2 | O-PEDB-N2 | O-PEDB-N2 | O-PEDB-N2 | O-PEDB-N2 | O-PEDB-N2 | O-PEDB-N2 | O-PEDB-N2 | O-PEDB-N2 |
| 最大非重复峰值正向电流 | 500 A | 500 A | 500 A | 500 A | 500 A | 500 A | 500 A | 500 A | 500 A | 500 A |
| 元件数量 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| 相数 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| 端子数量 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 |
| 最高工作温度 | 175 °C | 175 °C | 175 °C | 175 °C | 175 °C | 175 °C | 175 °C | 175 °C | 175 °C | 175 °C |
| 最低工作温度 | -50 °C | -50 °C | -50 °C | -50 °C | -50 °C | -50 °C | -50 °C | -50 °C | -50 °C | -50 °C |
| 最大输出电流 | 50 A | 50 A | 50 A | 50 A | 50 A | 50 A | 50 A | 50 A | 50 A | 50 A |
| 封装主体材料 | PLASTIC/EPOXY | PLASTIC/EPOXY | PLASTIC/EPOXY | PLASTIC/EPOXY | PLASTIC/EPOXY | PLASTIC/EPOXY | PLASTIC/EPOXY | PLASTIC/EPOXY | PLASTIC/EPOXY | PLASTIC/EPOXY |
| 封装形状 | ROUND | ROUND | ROUND | ROUND | ROUND | ROUND | ROUND | ROUND | ROUND | ROUND |
| 封装形式 | DISK BUTTON | DISK BUTTON | DISK BUTTON | DISK BUTTON | DISK BUTTON | DISK BUTTON | DISK BUTTON | DISK BUTTON | DISK BUTTON | DISK BUTTON |
| 最大重复峰值反向电压 | 50 V | 200 V | 400 V | 600 V | 100 V | 100 V | 400 V | 600 V | 200 V | 50 V |
| 最大反向恢复时间 | 3 µs | 3 µs | 3 µs | 3 µs | 3 µs | 3 µs | 3 µs | 3 µs | 3 µs | 3 µs |
| 表面贴装 | YES | YES | YES | YES | YES | YES | YES | YES | YES | YES |
| 端子形式 | NO LEAD | NO LEAD | NO LEAD | NO LEAD | NO LEAD | NO LEAD | NO LEAD | NO LEAD | NO LEAD | NO LEAD |
| 端子位置 | END | END | END | END | END | END | END | END | END | END |
| 厂商名称 | Won-Top Electronics Co., Ltd. | Won-Top Electronics Co., Ltd. | Won-Top Electronics Co., Ltd. | - | Won-Top Electronics Co., Ltd. | Won-Top Electronics Co., Ltd. | Won-Top Electronics Co., Ltd. | Won-Top Electronics Co., Ltd. | Won-Top Electronics Co., Ltd. | Won-Top Electronics Co., Ltd. |
电子工程世界版权所有
京B2-20211791
京ICP备10001474号-1
电信业务审批[2006]字第258号函
京公网安备 11010802033920号
Copyright © 2005-2026 EEWORLD.com.cn, Inc. All rights reserved