Small Signal Bipolar Transistor, 0.5A I(C), 100V V(BR)CEO, 1-Element, NPN, Silicon, SIMILAR TO TO-5, 3 PIN
| 参数名称 | 属性值 |
| 厂商名称 | Raytheon Company |
| 包装说明 | SIMILAR TO TO-5, 3 PIN |
| Reach Compliance Code | unknown |
| 外壳连接 | COLLECTOR |
| 最大集电极电流 (IC) | 0.5 A |
| 集电极-发射极最大电压 | 100 V |
| 配置 | SINGLE |
| 最小直流电流增益 (hFE) | 20 |
| JESD-30 代码 | O-MBCY-W3 |
| 元件数量 | 1 |
| 端子数量 | 3 |
| 封装主体材料 | METAL |
| 封装形状 | ROUND |
| 封装形式 | CYLINDRICAL |
| 极性/信道类型 | NPN |
| 认证状态 | Not Qualified |
| 参考标准 | MIL-19500/366K |
| 表面贴装 | NO |
| 端子形式 | WIRE |
| 端子位置 | BOTTOM |
| 晶体管应用 | SWITCHING |
| 晶体管元件材料 | SILICON |
| 最大关闭时间(toff) | 1150 ns |
| 最大开启时间(吨) | 115 ns |

| JANTXV2N3499 | JAN2N3500L | JANTX2N3499L | JANTX2N3500L | JAN2N3501L | JANTXV2N3501L | PWC1206AS-2K8JT1 | PWC1206AS-309RDI | JANTXV2N3498 | JANTX2N3501L | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 描述 | Small Signal Bipolar Transistor, 0.5A I(C), 100V V(BR)CEO, 1-Element, NPN, Silicon, SIMILAR TO TO-5, 3 PIN | Small Signal Bipolar Transistor, 0.3A I(C), 150V V(BR)CEO, 1-Element, NPN, Silicon, SIMILAR TO TO-5, 3 PIN | Small Signal Bipolar Transistor, 0.5A I(C), 100V V(BR)CEO, 1-Element, NPN, Silicon, SIMILAR TO TO-5, 3 PIN | Small Signal Bipolar Transistor, 0.3A I(C), 150V V(BR)CEO, 1-Element, NPN, Silicon, SIMILAR TO TO-5, 3 PIN | Small Signal Bipolar Transistor, 0.3A I(C), 150V V(BR)CEO, 1-Element, NPN, Silicon, SIMILAR TO TO-5, 3 PIN | Small Signal Bipolar Transistor, 0.3A I(C), 150V V(BR)CEO, 1-Element, NPN, Silicon, SIMILAR TO TO-5, 3 PIN | Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.5W, 2800ohm, 200V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 1206, CHIP | Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.5W, 309ohm, 200V, 0.5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 1206, CHIP | Small Signal Bipolar Transistor, 0.5A I(C), 100V V(BR)CEO, 1-Element, NPN, Silicon, SIMILAR TO TO-5, 3 PIN | Small Signal Bipolar Transistor, 0.3A I(C), 150V V(BR)CEO, 1-Element, NPN, Silicon, SIMILAR TO TO-5, 3 PIN |
| 包装说明 | SIMILAR TO TO-5, 3 PIN | SIMILAR TO TO-5, 3 PIN | SIMILAR TO TO-5, 3 PIN | SIMILAR TO TO-5, 3 PIN | SIMILAR TO TO-5, 3 PIN | SIMILAR TO TO-5, 3 PIN | CHIP | CHIP | SIMILAR TO TO-5, 3 PIN | SIMILAR TO TO-5, 3 PIN |
| Reach Compliance Code | unknown | unknown | unknown | unknown | unknown | unknown | compliant | compliant | unknown | unknown |
| 端子数量 | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 | 2 | 2 | 3 | 3 |
| 封装形式 | CYLINDRICAL | CYLINDRICAL | CYLINDRICAL | CYLINDRICAL | CYLINDRICAL | CYLINDRICAL | SMT | SMT | CYLINDRICAL | CYLINDRICAL |
| 表面贴装 | NO | NO | NO | NO | NO | NO | YES | YES | NO | NO |
| 外壳连接 | COLLECTOR | COLLECTOR | COLLECTOR | COLLECTOR | COLLECTOR | COLLECTOR | - | - | COLLECTOR | COLLECTOR |
| 最大集电极电流 (IC) | 0.5 A | 0.3 A | 0.5 A | 0.3 A | 0.3 A | 0.3 A | - | - | 0.5 A | 0.3 A |
| 集电极-发射极最大电压 | 100 V | 150 V | 100 V | 150 V | 150 V | 150 V | - | - | 100 V | 150 V |
| 配置 | SINGLE | SINGLE | SINGLE | SINGLE | SINGLE | SINGLE | - | - | SINGLE | SINGLE |
| 最小直流电流增益 (hFE) | 20 | 15 | 20 | 15 | 20 | 20 | - | - | 15 | 20 |
| JESD-30 代码 | O-MBCY-W3 | O-MBCY-W3 | O-MBCY-W3 | O-MBCY-W3 | O-MBCY-W3 | O-MBCY-W3 | - | - | O-MBCY-W3 | O-MBCY-W3 |
| 元件数量 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | - | - | 1 | 1 |
| 封装主体材料 | METAL | METAL | METAL | METAL | METAL | METAL | - | - | METAL | METAL |
| 封装形状 | ROUND | ROUND | ROUND | ROUND | ROUND | ROUND | - | - | ROUND | ROUND |
| 极性/信道类型 | NPN | NPN | NPN | NPN | NPN | NPN | - | - | NPN | NPN |
| 认证状态 | Not Qualified | Not Qualified | Not Qualified | Not Qualified | Not Qualified | Not Qualified | - | - | Not Qualified | Not Qualified |
| 参考标准 | MIL-19500/366K | MIL-19500/366K | MIL-19500/366K | MIL-19500/366K | MIL-19500/366K | MIL-19500/366K | - | - | MIL-19500/366K | MIL-19500/366K |
| 端子形式 | WIRE | WIRE | WIRE | WIRE | WIRE | WIRE | - | - | WIRE | WIRE |
| 端子位置 | BOTTOM | BOTTOM | BOTTOM | BOTTOM | BOTTOM | BOTTOM | - | - | BOTTOM | BOTTOM |
| 晶体管应用 | SWITCHING | SWITCHING | SWITCHING | SWITCHING | SWITCHING | SWITCHING | - | - | SWITCHING | SWITCHING |
| 晶体管元件材料 | SILICON | SILICON | SILICON | SILICON | SILICON | SILICON | - | - | SILICON | SILICON |
| 最大关闭时间(toff) | 1150 ns | 1150 ns | 1150 ns | 1150 ns | 1150 ns | 1150 ns | - | - | 1150 ns | 1150 ns |
| 最大开启时间(吨) | 115 ns | 115 ns | 115 ns | 115 ns | 115 ns | 115 ns | - | - | 115 ns | 115 ns |
电子工程世界版权所有
京B2-20211791
京ICP备10001474号-1
电信业务审批[2006]字第258号函
京公网安备 11010802033920号
Copyright © 2005-2026 EEWORLD.com.cn, Inc. All rights reserved