Double Balanced Mixer, 0.5MHz Min, 500MHz Max, 8.5dB Conversion Loss-Max,
| 参数名称 | 属性值 |
| 是否无铅 | 含铅 |
| 是否Rohs认证 | 不符合 |
| 厂商名称 | SYNERGY |
| Reach Compliance Code | compliant |
| 构造 | COMPONENT |
| 最大变频损耗 | 8.5 dB |
| 最大输入功率 (CW) | 24 dBm |
| 安装特点 | THROUGH HOLE MOUNT |
| 端子数量 | 8 |
| 最大工作频率 | 500 MHz |
| 最小工作频率 | 0.5 MHz |
| 封装主体材料 | METAL |
| 封装等效代码 | DIP8(UNSPEC) |
| 射频/微波设备类型 | DOUBLE BALANCED |
| 表面贴装 | NO |

| CMP-2D3 | SMD-K2RM | SMD-K2URM | CMP-256 | CMP-2C3 | CMP-3H2 | SMZ-K3RM | SMZ-K2RM | SMD-K4RM | TOP-5RMZ | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 描述 | Double Balanced Mixer, 0.5MHz Min, 500MHz Max, 8.5dB Conversion Loss-Max, | Double Balanced Mixer, 5MHz Min, 1000MHz Max, 9dB Conversion Loss-Max, | Double Balanced Mixer, 10MHz Min, 1000MHz Max, 9.5dB Conversion Loss-Max, | Double Balanced Mixer, 10MHz Min, 2000MHz Max, 9dB Conversion Loss-Max, | Double Balanced Mixer, 1MHz Min, 500MHz Max, 8.5dB Conversion Loss-Max, | Double Balanced Mixer, 1MHz Min, 250MHz Max, 8.5dB Conversion Loss-Max, | Double Balanced Mixer, 5MHz Min, 1500MHz Max, 9.5dB Conversion Loss-Max, | Double Balanced Mixer, 5MHz Min, 1000MHz Max, 9dB Conversion Loss-Max, | Double Balanced Mixer, 5MHz Min, 2500MHz Max, 12dB Conversion Loss-Max, | Double Balanced Mixer, 20MHz Min, 1500MHz Max, 9dB Conversion Loss-Max, 4 PIN |
| 是否无铅 | 含铅 | 不含铅 | 不含铅 | 含铅 | 含铅 | 含铅 | 含铅 | 含铅 | 不含铅 | 含铅 |
| 是否Rohs认证 | 不符合 | 符合 | 符合 | 不符合 | 不符合 | 不符合 | 不符合 | 不符合 | 符合 | 不符合 |
| Reach Compliance Code | compliant | compliant | compliant | compliant | compliant | compliant | compliant | compliant | compliant | compliant |
| 构造 | COMPONENT | COMPONENT | COMPONENT | COMPONENT | COMPONENT | COMPONENT | COMPONENT | COMPONENT | COMPONENT | COMPONENT |
| 最大变频损耗 | 8.5 dB | 9 dB | 9.5 dB | 9 dB | 8.5 dB | 8.5 dB | 9.5 dB | 9 dB | 12 dB | 9 dB |
| 最大输入功率 (CW) | 24 dBm | 24 dBm | 24 dBm | 24 dBm | 24 dBm | 24 dBm | 24 dBm | 24 dBm | 24 dBm | 24 dBm |
| 安装特点 | THROUGH HOLE MOUNT | SURFACE MOUNT | SURFACE MOUNT | THROUGH HOLE MOUNT | THROUGH HOLE MOUNT | THROUGH HOLE MOUNT | SURFACE MOUNT | SURFACE MOUNT | SURFACE MOUNT | THROUGH HOLE MOUNT |
| 端子数量 | 8 | 6 | 6 | 8 | 8 | 4 | 6 | 6 | 6 | 4 |
| 最大工作频率 | 500 MHz | 1000 MHz | 1000 MHz | 2000 MHz | 500 MHz | 250 MHz | 1500 MHz | 1000 MHz | 2500 MHz | 1500 MHz |
| 最小工作频率 | 0.5 MHz | 5 MHz | 10 MHz | 10 MHz | 1 MHz | 1 MHz | 5 MHz | 5 MHz | 5 MHz | 20 MHz |
| 封装主体材料 | METAL | METAL | METAL | METAL | METAL | METAL | METAL | METAL | METAL | METAL |
| 封装等效代码 | DIP8(UNSPEC) | SOLCC6(UNSPEC) | SOLCC6(UNSPEC) | DIP8(UNSPEC) | DIP8(UNSPEC) | SIP4(UNSPEC) | SOJ6(UNSPEC) | SOJ6(UNSPEC) | SOLCC6(UNSPEC) | SIP4(UNSPEC) |
| 射频/微波设备类型 | DOUBLE BALANCED | DOUBLE BALANCED | DOUBLE BALANCED | DOUBLE BALANCED | DOUBLE BALANCED | DOUBLE BALANCED | DOUBLE BALANCED | DOUBLE BALANCED | DOUBLE BALANCED | DOUBLE BALANCED |
| 表面贴装 | NO | YES | YES | NO | NO | NO | YES | YES | YES | NO |
电子工程世界版权所有
京B2-20211791
京ICP备10001474号-1
电信业务审批[2006]字第258号函
京公网安备 11010802033920号
Copyright © 2005-2026 EEWORLD.com.cn, Inc. All rights reserved