Single Color LED, Amber, Transparent,
| 参数名称 | 属性值 |
| 是否Rohs认证 | 不符合 |
| 厂商名称 | CML Innovative Technologies |
| Reach Compliance Code | unknown |
| 颜色 | AMBER |
| 颜色@波长 | Amber |
| 配置 | SINGLE WITH BUILT-IN RESISTOR |
| 最大正向电压 | 6 V |
| JESD-609代码 | e0 |
| 透镜类型 | TRANSPARENT |
| 功能数量 | 1 |
| 最高工作温度 | 100 °C |
| 最低工作温度 | -20 °C |
| 光电设备类型 | SINGLE COLOR LED |
| 总高度 | 6.22 mm |
| 峰值波长 | 603 nm |
| 形状 | ROUND |
| 端子面层 | Tin/Lead (Sn/Pb) |
| Base Number Matches | 1 |
| 6200T3-5VLC | 6200T5-5V | 6200T5-5VLC | 6200T1-5VLC | 6200T1-5V | 6200T3-5V | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 描述 | Single Color LED, Amber, Transparent, | Single Color LED, Green, Transparent, | Single Color LED, Green, Transparent, | Single Color LED, Red, Transparent, | Single Color LED, Red, Transparent, | Single Color LED, Amber, Transparent, |
| 是否Rohs认证 | 不符合 | 不符合 | 不符合 | 不符合 | 不符合 | 不符合 |
| 厂商名称 | CML Innovative Technologies | CML Innovative Technologies | CML Innovative Technologies | CML Innovative Technologies | CML Innovative Technologies | CML Innovative Technologies |
| Reach Compliance Code | unknown | unknown | unknown | unknown | unknown | unknown |
| 颜色 | AMBER | GREEN | GREEN | RED | RED | AMBER |
| 颜色@波长 | Amber | Green | Green | Orange-Red | Orange-Red | Amber |
| 配置 | SINGLE WITH BUILT-IN RESISTOR | SINGLE WITH BUILT-IN RESISTOR | SINGLE WITH BUILT-IN RESISTOR | SINGLE WITH BUILT-IN RESISTOR | SINGLE WITH BUILT-IN RESISTOR | SINGLE WITH BUILT-IN RESISTOR |
| 最大正向电压 | 6 V | 6 V | 6 V | 6 V | 6 V | 6 V |
| JESD-609代码 | e0 | e0 | e0 | e0 | e0 | e0 |
| 透镜类型 | TRANSPARENT | TRANSPARENT | TRANSPARENT | TRANSPARENT | TRANSPARENT | TRANSPARENT |
| 功能数量 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| 最高工作温度 | 100 °C | 100 °C | 100 °C | 100 °C | 100 °C | 100 °C |
| 最低工作温度 | -20 °C | -20 °C | -20 °C | -20 °C | -20 °C | -20 °C |
| 光电设备类型 | SINGLE COLOR LED | SINGLE COLOR LED | SINGLE COLOR LED | SINGLE COLOR LED | SINGLE COLOR LED | SINGLE COLOR LED |
| 总高度 | 6.22 mm | 6.22 mm | 6.22 mm | 6.22 mm | 6.22 mm | 6.22 mm |
| 峰值波长 | 603 nm | 565 nm | 565 nm | 635 nm | 635 nm | 603 nm |
| 形状 | ROUND | ROUND | ROUND | ROUND | ROUND | ROUND |
| 端子面层 | Tin/Lead (Sn/Pb) | Tin/Lead (Sn/Pb) | Tin/Lead (Sn/Pb) | Tin/Lead (Sn/Pb) | Tin/Lead (Sn/Pb) | Tin/Lead (Sn/Pb) |
| Base Number Matches | 1 | 1 | 1 | 1 | - | - |
电子工程世界版权所有
京B2-20211791
京ICP备10001474号-1
电信业务审批[2006]字第258号函
京公网安备 11010802033920号
Copyright © 2005-2026 EEWORLD.com.cn, Inc. All rights reserved