Telecom and Datacom Connector, 36 Contact(s), Female, IDC Terminal, #4-40, Plug,
| 参数名称 | 属性值 |
| 是否Rohs认证 | 不符合 |
| 厂商名称 | ABB |
| Reach Compliance Code | compliant |
| 其他特性 | EMI/RFI SHIELDED |
| 主体宽度 | 0.615 inch |
| 主体深度 | 0.665 inch |
| 主体长度 | 2.675 inch |
| 主体/外壳类型 | PLUG |
| 连接器类型 | TELECOM AND DATACOM CONNECTOR |
| 联系完成终止 | Tin/Lead (Sn/Pb) - with Nickel (Ni) barrier |
| 触点性别 | FEMALE |
| 触点模式 | RECTANGULAR |
| 触点样式 | BELLOWED TYPE |
| 介电耐压 | 1414VAC V |
| 空壳 | NO |
| 滤波功能 | NO |
| 绝缘电阻 | 1000000000 Ω |
| 绝缘体颜色 | BLUE |
| 绝缘体材料 | GLASS FILLED POLYETHYLENE |
| JESD-609代码 | e0 |
| 混合触点 | NO |
| 安装选项1 | #4-40 |
| 安装选项2 | THREADED |
| 安装类型 | CABLE AND PANEL |
| 连接器数 | ONE |
| 端口数量 | 1 |
| 装载的行数 | 2 |
| 最高工作温度 | 125 °C |
| 最低工作温度 | -55 °C |
| 选件 | GENERAL PURPOSE |
| 电镀厚度 | 30u inch |
| 额定电流(信号) | 1 A |
| 参考标准 | CSA, UL |
| 外壳材料 | METAL |
| 端接类型 | IDC |
| 触点总数 | 36 |
| UL 易燃性代码 | 94V-0 |
| Base Number Matches | 1 |
| 622-36FM2 | 622-24FM | 622-24FM2 | 622-24FM1 | 622-50FM | 622-50FM2 | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 描述 | Telecom and Datacom Connector, 36 Contact(s), Female, IDC Terminal, #4-40, Plug, | Telecom and Datacom Connector, 24 Contact(s), Female, IDC Terminal, Hole .138-.163, Plug, | Telecom and Datacom Connector, 24 Contact(s), Female, IDC Terminal, #4-40, Plug, | Telecom and Datacom Connector, 24 Contact(s), Female, IDC Terminal, M3.5, Plug, | Telecom and Datacom Connector, 50 Contact(s), Female, IDC Terminal, Hole .138-.163, Plug, | Telecom and Datacom Connector, 50 Contact(s), Female, IDC Terminal, #4-40, Plug, |
| 是否Rohs认证 | 不符合 | 不符合 | 不符合 | 不符合 | 不符合 | 不符合 |
| 厂商名称 | ABB | ABB | ABB | ABB | ABB | ABB |
| Reach Compliance Code | compliant | compliant | compliant | compliant | compliant | compliant |
| 其他特性 | EMI/RFI SHIELDED | EMI/RFI SHIELDED | EMI/RFI SHIELDED | EMI/RFI SHIELDED | EMI/RFI SHIELDED | EMI/RFI SHIELDED |
| 主体宽度 | 0.615 inch | 0.615 inch | 0.615 inch | 0.615 inch | 0.615 inch | 0.615 inch |
| 主体深度 | 0.665 inch | 0.665 inch | 0.665 inch | 0.665 inch | 0.665 inch | 0.665 inch |
| 主体长度 | 2.675 inch | 2.165 inch | 2.165 inch | 2.165 inch | 3.27 inch | 3.27 inch |
| 主体/外壳类型 | PLUG | PLUG | PLUG | PLUG | PLUG | PLUG |
| 连接器类型 | TELECOM AND DATACOM CONNECTOR | TELECOM AND DATACOM CONNECTOR | TELECOM AND DATACOM CONNECTOR | TELECOM AND DATACOM CONNECTOR | TELECOM AND DATACOM CONNECTOR | TELECOM AND DATACOM CONNECTOR |
| 联系完成终止 | Tin/Lead (Sn/Pb) - with Nickel (Ni) barrier | Tin/Lead (Sn/Pb) - with Nickel (Ni) barrier | Tin/Lead (Sn/Pb) - with Nickel (Ni) barrier | Tin/Lead (Sn/Pb) - with Nickel (Ni) barrier | Tin/Lead (Sn/Pb) - with Nickel (Ni) barrier | Tin/Lead (Sn/Pb) - with Nickel (Ni) barrier |
| 触点性别 | FEMALE | FEMALE | FEMALE | FEMALE | FEMALE | FEMALE |
| 触点模式 | RECTANGULAR | RECTANGULAR | RECTANGULAR | RECTANGULAR | RECTANGULAR | RECTANGULAR |
| 触点样式 | BELLOWED TYPE | BELLOWED TYPE | BELLOWED TYPE | BELLOWED TYPE | BELLOWED TYPE | BELLOWED TYPE |
| 介电耐压 | 1414VAC V | 1414VAC V | 1414VAC V | 1414VAC V | 1414VAC V | 1414VAC V |
| 空壳 | NO | NO | NO | NO | NO | NO |
| 滤波功能 | NO | NO | NO | NO | NO | NO |
| 绝缘电阻 | 1000000000 Ω | 1000000000 Ω | 1000000000 Ω | 1000000000 Ω | 1000000000 Ω | 1000000000 Ω |
| 绝缘体颜色 | BLUE | BLUE | BLUE | BLUE | BLUE | BLUE |
| 绝缘体材料 | GLASS FILLED POLYETHYLENE | GLASS FILLED POLYETHYLENE | GLASS FILLED POLYETHYLENE | GLASS FILLED POLYETHYLENE | GLASS FILLED POLYETHYLENE | GLASS FILLED POLYETHYLENE |
| JESD-609代码 | e0 | e0 | e0 | e0 | e0 | e0 |
| 混合触点 | NO | NO | NO | NO | NO | NO |
| 安装选项1 | #4-40 | HOLE .138-.163 | #4-40 | M3.5 | HOLE .138-.163 | #4-40 |
| 安装类型 | CABLE AND PANEL | CABLE AND PANEL | CABLE AND PANEL | CABLE AND PANEL | CABLE AND PANEL | CABLE AND PANEL |
| 连接器数 | ONE | ONE | ONE | ONE | ONE | ONE |
| 端口数量 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| 装载的行数 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 |
| 最高工作温度 | 125 °C | 125 °C | 125 °C | 125 °C | 125 °C | 125 °C |
| 最低工作温度 | -55 °C | -55 °C | -55 °C | -55 °C | -55 °C | -55 °C |
| 选件 | GENERAL PURPOSE | GENERAL PURPOSE | GENERAL PURPOSE | GENERAL PURPOSE | GENERAL PURPOSE | GENERAL PURPOSE |
| 电镀厚度 | 30u inch | 30u inch | 30u inch | 30u inch | 30u inch | 30u inch |
| 额定电流(信号) | 1 A | 1 A | 1 A | 1 A | 1 A | 1 A |
| 参考标准 | CSA, UL | CSA, UL | CSA, UL | CSA, UL | CSA, UL | CSA, UL |
| 外壳材料 | METAL | METAL | METAL | METAL | METAL | METAL |
| 端接类型 | IDC | IDC | IDC | IDC | IDC | IDC |
| 触点总数 | 36 | 24 | 24 | 24 | 50 | 50 |
| UL 易燃性代码 | 94V-0 | 94V-0 | 94V-0 | 94V-0 | 94V-0 | 94V-0 |
| Base Number Matches | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| 安装选项2 | THREADED | - | THREADED | THREADED | - | THREADED |
电子工程世界版权所有
京B2-20211791
京ICP备10001474号-1
电信业务审批[2006]字第258号函
京公网安备 11010802033920号
Copyright © 2005-2026 EEWORLD.com.cn, Inc. All rights reserved