Bridge Rectifier Diode, 0.14A, 60V V(RRM),
| 参数名称 | 属性值 |
| 是否Rohs认证 | 符合 |
| Reach Compliance Code | compliant |
| ECCN代码 | EAR99 |
| 配置 | BRIDGE, 4 ELEMENTS |
| 二极管类型 | BRIDGE RECTIFIER DIODE |
| 最大正向电压 (VF) | 1 V |
| 元件数量 | 4 |
| 最高工作温度 | 150 °C |
| 最大输出电流 | 0.14 A |
| 最大重复峰值反向电压 | 60 V |
| 表面贴装 | YES |
| Base Number Matches | 1 |

| CMKBR-6FTRLEADFREE | CMKBR-6FLEADFREE | CMKBR-6FTR | CMKBR-6FBK | |
|---|---|---|---|---|
| 描述 | Bridge Rectifier Diode, 0.14A, 60V V(RRM), | Bridge Rectifier Diode, Schottky, 1 Phase, 0.14A, 60V V(RRM), Silicon, SOT-363, 6 PIN | Bridge Rectifier Diode, Schottky, 1 Phase, 0.14A, 60V V(RRM), Silicon, SOT-363, 6 PIN | Bridge Rectifier Diode, Schottky, 1 Phase, 0.14A, 60V V(RRM), Silicon, SOT-363, 6 PIN |
| Reach Compliance Code | compliant | compliant | compliant | compliant |
| ECCN代码 | EAR99 | EAR99 | EAR99 | EAR99 |
| 配置 | BRIDGE, 4 ELEMENTS | BRIDGE, 4 ELEMENTS | BRIDGE, 4 ELEMENTS | BRIDGE, 4 ELEMENTS |
| 二极管类型 | BRIDGE RECTIFIER DIODE | BRIDGE RECTIFIER DIODE | BRIDGE RECTIFIER DIODE | BRIDGE RECTIFIER DIODE |
| 元件数量 | 4 | 4 | 4 | 4 |
| 最高工作温度 | 150 °C | 150 °C | 150 °C | 150 °C |
| 最大输出电流 | 0.14 A | 0.14 A | 0.14 A | 0.14 A |
| 最大重复峰值反向电压 | 60 V | 60 V | 60 V | 60 V |
| 表面贴装 | YES | YES | YES | YES |
| 最大正向电压 (VF) | 1 V | - | 1 V | 1 V |
| Base Number Matches | 1 | 1 | 1 | - |
| 零件包装代码 | - | SOT-363 | SOT-363 | SOT-363 |
| 包装说明 | - | R-PDSO-G6 | R-PDSO-G6 | R-PDSO-G6 |
| 针数 | - | 6 | 6 | 6 |
| 最小击穿电压 | - | 60 V | 60 V | 60 V |
| 二极管元件材料 | - | SILICON | SILICON | SILICON |
| JESD-30 代码 | - | R-PDSO-G6 | R-PDSO-G6 | R-PDSO-G6 |
| JESD-609代码 | - | e3 | e0 | e0 |
| 相数 | - | 1 | 1 | 1 |
| 端子数量 | - | 6 | 6 | 6 |
| 最低工作温度 | - | -65 °C | -65 °C | -65 °C |
| 封装主体材料 | - | PLASTIC/EPOXY | PLASTIC/EPOXY | PLASTIC/EPOXY |
| 封装形状 | - | RECTANGULAR | RECTANGULAR | RECTANGULAR |
| 封装形式 | - | SMALL OUTLINE | SMALL OUTLINE | SMALL OUTLINE |
| 最大功率耗散 | - | 0.35 W | 0.35 W | 0.35 W |
| 认证状态 | - | Not Qualified | Not Qualified | Not Qualified |
| 技术 | - | SCHOTTKY | SCHOTTKY | SCHOTTKY |
| 端子面层 | - | MATTE TIN (315) | TIN LEAD | TIN LEAD |
| 端子形式 | - | GULL WING | GULL WING | GULL WING |
| 端子位置 | - | DUAL | DUAL | DUAL |
电子工程世界版权所有
京B2-20211791
京ICP备10001474号-1
电信业务审批[2006]字第258号函
京公网安备 11010802033920号
Copyright © 2005-2026 EEWORLD.com.cn, Inc. All rights reserved