FAST BLOW ELECTRIC FUSE, 0.06A, 1000VAC, 0.6A (IR), INLINE/HOLDER
| 参数名称 | 属性值 |
| Reach Compliance Code | unknown |
| 熔断特性 | FAST |
| 主体高度 | 31.8 mm |
| 主体长度或直径 | 6.35 mm |
| 电路保护类型 | ELECTRIC FUSE |
| 制造商序列号 | TDC |
| 安装特点 | INLINE/HOLDER |
| 包装方法 | BOX |
| 物理尺寸 | 6.35mm x 31.8mm |
| 额定分断能力 | 0.6 A |
| 额定电流 | 0.06 A |
| 额定电压(交流) | 1000 V |
| 表面贴装 | NO |
| 端子形状 | END CAP |
| Base Number Matches | 1 |

| BK/TDC11-60MA | BK/TDC11-5A | BK/TDC11-500MA | BK/TDC11-3A | BK1/TDC10-100MA | BK1/TDC10-10A | BK1/TDC10-2A | BK/TDC10-3A | BK/TDC11-2A | BK1/TDC10-500MA | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 描述 | FAST BLOW ELECTRIC FUSE, 0.06A, 1000VAC, 0.6A (IR), INLINE/HOLDER | FAST BLOW ELECTRIC FUSE, 5A, 250VAC, 50A (IR), INLINE/HOLDER | FAST BLOW ELECTRIC FUSE, 0.5A, 750VAC, 5A (IR), INLINE/HOLDER | FAST BLOW ELECTRIC FUSE, 3A, 250VAC, 30A (IR), INLINE/HOLDER | FAST BLOW ELECTRIC FUSE, 0.1A, 1000VAC, 1A (IR), INLINE/HOLDER | FAST BLOW ELECTRIC FUSE, 10A, 100VAC, 100A (IR), INLINE/HOLDER | FAST BLOW ELECTRIC FUSE, 2A, 250VAC, 20A (IR), INLINE/HOLDER | FAST BLOW ELECTRIC FUSE, 3A, 250VAC, 30A (IR), INLINE/HOLDER | FAST BLOW ELECTRIC FUSE, 2A, 250VAC, 20A (IR), INLINE/HOLDER | Electric Fuse, Fast Blow, 0.5A, 750VAC, 5A (IR), Inline/holder, |
| Reach Compliance Code | unknown | unknown | unknown | unknown | unknown | unknown | unknown | unknown | unknown | compliant |
| 熔断特性 | FAST | FAST | FAST | FAST | FAST | FAST | FAST | FAST | FAST | FAST |
| 主体高度 | 31.8 mm | 31.8 mm | 31.8 mm | 31.8 mm | 31.8 mm | 31.8 mm | 31.8 mm | 31.8 mm | 31.8 mm | 31.8 mm |
| 主体长度或直径 | 6.35 mm | 6.35 mm | 6.35 mm | 6.35 mm | 6.35 mm | 6.35 mm | 6.35 mm | 6.35 mm | 6.35 mm | 6.35 mm |
| 电路保护类型 | ELECTRIC FUSE | ELECTRIC FUSE | ELECTRIC FUSE | ELECTRIC FUSE | ELECTRIC FUSE | ELECTRIC FUSE | ELECTRIC FUSE | ELECTRIC FUSE | ELECTRIC FUSE | ELECTRIC FUSE |
| 安装特点 | INLINE/HOLDER | INLINE/HOLDER | INLINE/HOLDER | INLINE/HOLDER | INLINE/HOLDER | INLINE/HOLDER | INLINE/HOLDER | INLINE/HOLDER | INLINE/HOLDER | INLINE/HOLDER |
| 包装方法 | BOX | BOX | BOX | BOX | BOX | BOX | BOX | BOX | BOX | BOX |
| 物理尺寸 | 6.35mm x 31.8mm | 6.35mm x 31.8mm | 6.35mm x 31.8mm | 6.35mm x 31.8mm | 6.35mm x 31.8mm | 6.35mm x 31.8mm | 6.35mm x 31.8mm | 6.35mm x 31.8mm | 6.35mm x 31.8mm | 6.35mm x 31.8mm |
| 额定分断能力 | 0.6 A | 50 A | 5 A | 30 A | 1 A | 100 A | 20 A | 30 A | 20 A | 5 A |
| 额定电流 | 0.06 A | 5 A | 0.5 A | 3 A | 0.1 A | 10 A | 2 A | 3 A | 2 A | 0.5 A |
| 额定电压(交流) | 1000 V | 250 V | 750 V | 250 V | 1000 V | 100 V | 250 V | 250 V | 250 V | 750 V |
| 表面贴装 | NO | NO | NO | NO | NO | NO | NO | NO | NO | NO |
| 端子形状 | END CAP | END CAP | END CAP | END CAP | END CAP | END CAP | END CAP | END CAP | END CAP | END CAP |
| 制造商序列号 | TDC | TDC | TDC | TDC | TDC | TDC | TDC | TDC | TDC | - |
| Base Number Matches | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | - |
| 厂商名称 | - | Eaton | Eaton | Eaton | Eaton | Eaton | Eaton | Eaton | Eaton | Eaton |
电子工程世界版权所有
京B2-20211791
京ICP备10001474号-1
电信业务审批[2006]字第258号函
京公网安备 11010802033920号
Copyright © 2005-2026 EEWORLD.com.cn, Inc. All rights reserved