Parallel - Fundamental Quartz Crystal, 13.9MHz Nom, ROHS COMPLIANT,CERAMIC PACKAGE-2
| 参数名称 | 属性值 |
| 是否无铅 | 不含铅 |
| 是否Rohs认证 | 符合 |
| 厂商名称 | Golledge Electronics |
| 包装说明 | ROHS COMPLIANT,CERAMIC PACKAGE-2 |
| Reach Compliance Code | compliant |
| 其他特性 | TAPE AND REEL |
| 老化 | 5 PPM/FIRST YEAR |
| 晶体/谐振器类型 | PARALLEL - FUNDAMENTAL |
| 驱动电平 | 100 µW |
| 频率稳定性 | 0.01% |
| 负载电容 | 16 pF |
| 制造商序列号 | GSX-8A |
| 安装特点 | SURFACE MOUNT |
| 标称工作频率 | 13.9 MHz |
| 最高工作温度 | 60 °C |
| 最低工作温度 | -10 °C |
| 物理尺寸 | L5.2XB3.4XH1.0 (mm)/L0.205XB0.134XH0.039 (inch) |
| 串联电阻 | 140 Ω |
| 表面贴装 | YES |
| Base Number Matches | 1 |

| GSX-8A13.9MHZ | GSX-8A15.9MHZ | GSX-8A14.0MHZ | GSX-8A67.0MHZ | GSX-8A12.0MHZ | GSX-8A16.0MHZ | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 描述 | Parallel - Fundamental Quartz Crystal, 13.9MHz Nom, ROHS COMPLIANT,CERAMIC PACKAGE-2 | Parallel - Fundamental Quartz Crystal, 15.9MHz Nom, ROHS COMPLIANT,CERAMIC PACKAGE-2 | Parallel - Fundamental Quartz Crystal, 14MHz Nom, ROHS COMPLIANT,CERAMIC PACKAGE-2 | Parallel - Fundamental Quartz Crystal, 67MHz Nom, ROHS COMPLIANT,CERAMIC PACKAGE-2 | Parallel - Fundamental Quartz Crystal, 12MHz Nom, ROHS COMPLIANT,CERAMIC PACKAGE-2 | Parallel - Fundamental Quartz Crystal, 16MHz Nom, ROHS COMPLIANT,CERAMIC PACKAGE-2 |
| 是否无铅 | 不含铅 | 不含铅 | 不含铅 | 不含铅 | 不含铅 | 不含铅 |
| 是否Rohs认证 | 符合 | 符合 | 符合 | 符合 | 符合 | 符合 |
| 厂商名称 | Golledge Electronics | Golledge Electronics | Golledge Electronics | Golledge Electronics | Golledge Electronics | Golledge Electronics |
| 包装说明 | ROHS COMPLIANT,CERAMIC PACKAGE-2 | ROHS COMPLIANT,CERAMIC PACKAGE-2 | ROHS COMPLIANT,CERAMIC PACKAGE-2 | ROHS COMPLIANT,CERAMIC PACKAGE-2 | ROHS COMPLIANT,CERAMIC PACKAGE-2 | ROHS COMPLIANT,CERAMIC PACKAGE-2 |
| Reach Compliance Code | compliant | compliant | compliant | compliant | compliant | compliant |
| 其他特性 | TAPE AND REEL | TAPE AND REEL | TAPE AND REEL | TAPE AND REEL | TAPE AND REEL | TAPE AND REEL |
| 老化 | 5 PPM/FIRST YEAR | 5 PPM/FIRST YEAR | 5 PPM/FIRST YEAR | 5 PPM/FIRST YEAR | 5 PPM/FIRST YEAR | 5 PPM/FIRST YEAR |
| 晶体/谐振器类型 | PARALLEL - FUNDAMENTAL | PARALLEL - FUNDAMENTAL | PARALLEL - FUNDAMENTAL | PARALLEL - FUNDAMENTAL | PARALLEL - FUNDAMENTAL | PARALLEL - FUNDAMENTAL |
| 驱动电平 | 100 µW | 100 µW | 100 µW | 100 µW | 100 µW | 100 µW |
| 频率稳定性 | 0.01% | 0.01% | 0.01% | 0.01% | 0.01% | 0.01% |
| 负载电容 | 16 pF | 16 pF | 16 pF | 16 pF | 16 pF | 16 pF |
| 制造商序列号 | GSX-8A | GSX-8A | GSX-8A | GSX-8A | GSX-8A | GSX-8A |
| 安装特点 | SURFACE MOUNT | SURFACE MOUNT | SURFACE MOUNT | SURFACE MOUNT | SURFACE MOUNT | SURFACE MOUNT |
| 标称工作频率 | 13.9 MHz | 15.9 MHz | 14 MHz | 67 MHz | 12 MHz | 16 MHz |
| 最高工作温度 | 60 °C | 60 °C | 60 °C | 60 °C | 60 °C | 60 °C |
| 最低工作温度 | -10 °C | -10 °C | -10 °C | -10 °C | -10 °C | -10 °C |
| 物理尺寸 | L5.2XB3.4XH1.0 (mm)/L0.205XB0.134XH0.039 (inch) | L5.2XB3.4XH1.0 (mm)/L0.205XB0.134XH0.039 (inch) | L5.2XB3.4XH1.0 (mm)/L0.205XB0.134XH0.039 (inch) | L5.2XB3.4XH1.0 (mm)/L0.205XB0.134XH0.039 (inch) | L5.2XB3.4XH1.0 (mm)/L0.205XB0.134XH0.039 (inch) | L5.2XB3.4XH1.0 (mm)/L0.205XB0.134XH0.039 (inch) |
| 串联电阻 | 140 Ω | 90 Ω | 90 Ω | 60 Ω | 140 Ω | 60 Ω |
| 表面贴装 | YES | YES | YES | YES | YES | YES |
| Base Number Matches | 1 | 1 | 1 | 1 | - | - |
电子工程世界版权所有
京B2-20211791
京ICP备10001474号-1
电信业务审批[2006]字第258号函
京公网安备 11010802033920号
Copyright © 2005-2026 EEWORLD.com.cn, Inc. All rights reserved