Parallel - Fundamental Quartz Crystal, 10MHz Min, 67MHz Max, UNTRA MINIATURE, CERAMIC PACKAGE-2
| 参数名称 | 属性值 |
| 是否无铅 | 不含铅 |
| 是否Rohs认证 | 符合 |
| 厂商名称 | Golledge Electronics |
| 包装说明 | UNTRA MINIATURE, CERAMIC PACKAGE-2 |
| Reach Compliance Code | compliant |
| 其他特性 | TAPE AND REEL |
| 老化 | 5 PPM/FIRST YEAR |
| 晶体/谐振器类型 | PARALLEL - FUNDAMENTAL |
| 驱动电平 | 100 µW |
| 频率稳定性 | 0.01% |
| 负载电容 | 16 pF |
| 安装特点 | SURFACE MOUNT |
| 最大工作频率 | 67 MHz |
| 最小工作频率 | 10 MHz |
| 最高工作温度 | 60 °C |
| 最低工作温度 | -10 °C |
| 物理尺寸 | L6.2XB3.7XH1.4 (mm)/L0.244XB0.146XH0.055 (inch) |
| 串联电阻 | 70 Ω |
| 表面贴装 | YES |
| Base Number Matches | 1 |

| GSX-7AFREQ3 | GSX-7AFREQ1 | GSX-7AFREQ2 | |
|---|---|---|---|
| 描述 | Parallel - Fundamental Quartz Crystal, 10MHz Min, 67MHz Max, UNTRA MINIATURE, CERAMIC PACKAGE-2 | Parallel - Fundamental Quartz Crystal, 12MHz Min, 16MHz Max, UNTRA MINIATURE, CERAMIC PACKAGE-2 | Series - 3Rd Overtone Quartz Crystal, 16MHz Min, 40MHz Max, UNTRA MINIATURE, CERAMIC PACKAGE-2 |
| 是否无铅 | 不含铅 | 不含铅 | 不含铅 |
| 是否Rohs认证 | 符合 | 符合 | 符合 |
| 包装说明 | UNTRA MINIATURE, CERAMIC PACKAGE-2 | UNTRA MINIATURE, CERAMIC PACKAGE-2 | UNTRA MINIATURE, CERAMIC PACKAGE-2 |
| Reach Compliance Code | compliant | compliant | compli |
| 其他特性 | TAPE AND REEL | TAPE AND REEL | TAPE AND REEL |
| 老化 | 5 PPM/FIRST YEAR | 5 PPM/FIRST YEAR | 5 PPM/FIRST YEAR |
| 晶体/谐振器类型 | PARALLEL - FUNDAMENTAL | PARALLEL - FUNDAMENTAL | SERIES - 3RD OVERTONE |
| 驱动电平 | 100 µW | 100 µW | 100 µW |
| 频率稳定性 | 0.01% | 0.01% | 0.01% |
| 安装特点 | SURFACE MOUNT | SURFACE MOUNT | SURFACE MOUNT |
| 最大工作频率 | 67 MHz | 16 MHz | 40 MHz |
| 最小工作频率 | 10 MHz | 12 MHz | 16 MHz |
| 最高工作温度 | 60 °C | 60 °C | 60 °C |
| 最低工作温度 | -10 °C | -10 °C | -10 °C |
| 物理尺寸 | L6.2XB3.7XH1.4 (mm)/L0.244XB0.146XH0.055 (inch) | L6.2XB3.7XH1.4 (mm)/L0.244XB0.146XH0.055 (inch) | L6.2XB3.7XH1.4 (mm)/L0.244XB0.146XH0.055 (inch) |
| 串联电阻 | 70 Ω | 60 Ω | 40 Ω |
| 表面贴装 | YES | YES | YES |
| 厂商名称 | Golledge Electronics | - | Golledge Electronics |
| 负载电容 | 16 pF | 16 pF | - |
| Base Number Matches | 1 | 1 | - |
| JESD-609代码 | - | e4 | e4 |
| 端子面层 | - | Gold (Au) | Gold (Au) |
电子工程世界版权所有
京B2-20211791
京ICP备10001474号-1
电信业务审批[2006]字第258号函
京公网安备 11010802033920号
Copyright © 2005-2026 EEWORLD.com.cn, Inc. All rights reserved