General Purpose Inductor, 6800uH, 10%, 1 Element, RADIAL LEADED, ROHS COMPLIANT
| 参数名称 | 属性值 |
| 是否无铅 | 不含铅 |
| 是否Rohs认证 | 符合 |
| Reach Compliance Code | compliant |
| ECCN代码 | EAR99 |
| 构造 | Bobbin |
| 直流电阻 | 21.8 Ω |
| 标称电感 (L) | 6800 µH |
| 电感器应用 | DC-DC CONVERTER |
| 电感器类型 | GENERAL PURPOSE INDUCTOR |
| JESD-609代码 | e3 |
| 引线直径 | 0.7 mm |
| 引线长度 | 5 mm |
| 引线间距 | 5 mm |
| 制造商序列号 | CTCH875F |
| 功能数量 | 1 |
| 端子数量 | 2 |
| 封装直径 | 7.8 mm |
| 封装长度 | 7.5 mm |
| 封装形式 | Radial |
| 包装方法 | Bulk |
| 最大额定电流 | 0.1 A |
| 系列 | CTCH875F(KM TOL) |
| 形状/尺寸说明 | CYLINDRICAL PACKAGE |
| 屏蔽 | NO |
| 表面贴装 | NO |
| 端子面层 | Matte Tin (Sn) |
| 端子位置 | RADIAL |
| 端子形状 | WIRE |
| 测试频率 | 0.001 MHz |
| 容差 | 10% |
| Base Number Matches | 1 |

| CTCH875F-682K | CTCH875F-681K | |
|---|---|---|
| 描述 | General Purpose Inductor, 6800uH, 10%, 1 Element, RADIAL LEADED, ROHS COMPLIANT | General Purpose Inductor, 680uH, 10%, 1 Element, RADIAL LEADED, ROHS COMPLIANT |
| 是否无铅 | 不含铅 | 不含铅 |
| 是否Rohs认证 | 符合 | 符合 |
| Reach Compliance Code | compliant | compliant |
| ECCN代码 | EAR99 | EAR99 |
| 构造 | Bobbin | Bobbin |
| 直流电阻 | 21.8 Ω | 1.96 Ω |
| 标称电感 (L) | 6800 µH | 680 µH |
| 电感器应用 | DC-DC CONVERTER | DC-DC CONVERTER |
| 电感器类型 | GENERAL PURPOSE INDUCTOR | GENERAL PURPOSE INDUCTOR |
| JESD-609代码 | e3 | e3 |
| 引线直径 | 0.7 mm | 0.7 mm |
| 引线长度 | 5 mm | 5 mm |
| 引线间距 | 5 mm | 5 mm |
| 制造商序列号 | CTCH875F | CTCH875F |
| 功能数量 | 1 | 1 |
| 端子数量 | 2 | 2 |
| 封装直径 | 7.8 mm | 7.8 mm |
| 封装长度 | 7.5 mm | 7.5 mm |
| 封装形式 | Radial | Radial |
| 包装方法 | Bulk | Bulk |
| 最大额定电流 | 0.1 A | 0.33 A |
| 系列 | CTCH875F(KM TOL) | CTCH875F(KM TOL) |
| 形状/尺寸说明 | CYLINDRICAL PACKAGE | CYLINDRICAL PACKAGE |
| 屏蔽 | NO | NO |
| 表面贴装 | NO | NO |
| 端子面层 | Matte Tin (Sn) | Matte Tin (Sn) |
| 端子位置 | RADIAL | RADIAL |
| 端子形状 | WIRE | WIRE |
| 测试频率 | 0.001 MHz | 0.001 MHz |
| 容差 | 10% | 10% |
电子工程世界版权所有
京B2-20211791
京ICP备10001474号-1
电信业务审批[2006]字第258号函
京公网安备 11010802033920号
Copyright © 2005-2026 EEWORLD.com.cn, Inc. All rights reserved