122 CONTACT(S), FEMALE, VERTICAL SINGLE PART CARD EDGE CONN, SOLDER
| 参数名称 | 属性值 |
| 是否无铅 | 不含铅 |
| 是否Rohs认证 | 符合 |
| 厂商名称 | CDE [ CORNELL DUBILIER ELECTRONICS ] |
| 包装说明 | , |
| Reach Compliance Code | compli |
| ECCN代码 | EAR99 |
| 电容 | 12000 µF |
| 电容器类型 | ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR |
| 直径 | 22.6 mm |
| 介电材料 | ALUMINUM (WET) |
| ESR | 26.5 mΩ |
| JESD-609代码 | e3 |
| 漏电流 | 0.1374 mA |
| 长度 | 41.9 mm |
| 安装特点 | THROUGH HOLE MOUNT |
| 负容差 | 10% |
| 端子数量 | 2 |
| 最高工作温度 | 125 °C |
| 最低工作温度 | -55 °C |
| 封装形状 | CYLINDRICAL PACKAGE |
| 封装形式 | PCB Mou |
| 极性 | POLARIZED |
| 正容差 | 75% |
| 额定(直流)电压(URdc) | 6.3 V |
| 纹波电流 | 2030.6 mA |
| 表面贴装 | NO |
| 端子面层 | Tin (Sn) |
| 端子形状 | WIRE |

| 器件名 | 厂商 | 描述 |
|---|---|---|
| 326A123U6R3HJ1 | CDE [ CORNELL DUBILIER ELECTRONICS ] | Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 6.3V, 75% +Tol, 10% -Tol, 12000uF, Through Hole Mount, CAN, ROHS COMPLIANT |
| 326A123U6R3HJ0E | CDE [ CORNELL DUBILIER ELECTRONICS ] | Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 6.3V, 75% +Tol, 10% -Tol, 12000uF, Through Hole Mount, CAN, ROHS COMPLIANT |
| 326123U6R3HJ0E | CDE [ CORNELL DUBILIER ELECTRONICS ] | Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 6.3V, 75% +Tol, 10% -Tol, 12000uF, Through Hole Mount, RADIAL LEADED, ROHS COMPLIANT |
| 326123U6R3HJ1E | CDE [ CORNELL DUBILIER ELECTRONICS ] | Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 6.3V, 75% +Tol, 10% -Tol, 12000uF, Through Hole Mount, RADIAL LEADED, ROHS COMPLIANT |
| 326123U6R3HJ1 | CDE [ CORNELL DUBILIER ELECTRONICS ] | Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 6.3V, 75% +Tol, 10% -Tol, 12000uF, Through Hole Mount, RADIAL LEADED, ROHS COMPLIANT |
| 325123U6R3HJ0E | CDE [ CORNELL DUBILIER ELECTRONICS ] | Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 6.3V, 75% +Tol, 10% -Tol, 12000uF, Through Hole Mount, CAN, ROHS COMPLIANT |
| 325123U6R3HJ1E | CDE [ CORNELL DUBILIER ELECTRONICS ] | Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 6.3V, 75% +Tol, 10% -Tol, 12000uF, Through Hole Mount, CAN, ROHS COMPLIANT |
| 326A123U6R3HJ1E | CDE [ CORNELL DUBILIER ELECTRONICS ] | Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 6.3V, 75% +Tol, 10% -Tol, 12000uF, Through Hole Mount, CAN, ROHS COMPLIANT |
| 325123U6R3HJ0 | CDE [ CORNELL DUBILIER ELECTRONICS ] | Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 6.3V, 75% +Tol, 10% -Tol, 12000uF, Through Hole Mount, CAN, ROHS COMPLIANT |
| 326A123U6R3HJ0 | CDE [ CORNELL DUBILIER ELECTRONICS ] | Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 6.3V, 75% +Tol, 10% -Tol, 12000uF, Through Hole Mount, CAN, ROHS COMPLIANT |
| 326123U6R3HJ0 | CDE [ CORNELL DUBILIER ELECTRONICS ] | Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 6.3V, 75% +Tol, 10% -Tol, 12000uF, Through Hole Mount, RADIAL LEADED, ROHS COMPLIANT |
电子工程世界版权所有
京B2-20211791
京ICP备10001474号-1
电信业务审批[2006]字第258号函
京公网安备 11010802033920号
Copyright © 2005-2026 EEWORLD.com.cn, Inc. All rights reserved