Wide Band Low Power Amplifier, 5MHz Min, 200MHz Max,
| 参数名称 | 属性值 |
| Reach Compliance Code | unknown |
| 构造 | MODULE |
| 最大工作频率 | 200 MHz |
| 最小工作频率 | 5 MHz |
| 最高工作温度 | 85 °C |
| 最低工作温度 | -55 °C |
| 射频/微波设备类型 | WIDE BAND LOW POWER |
| 最大电压驻波比 | 1.5 |
| Base Number Matches | 1 |
| QBH-179B | QBH-9-179B | QBH-8-179 | QBH-8-179B | QBH-9-179 | |
|---|---|---|---|---|---|
| 描述 | Wide Band Low Power Amplifier, 5MHz Min, 200MHz Max, | Wide Band Low Power Amplifier, 5MHz Min, 200MHz Max, | Wide Band Low Power Amplifier, 5MHz Min, 200MHz Max, | Wide Band Low Power Amplifier, 5MHz Min, 200MHz Max, | Wide Band Low Power Amplifier, 5MHz Min, 200MHz Max, |
| Reach Compliance Code | unknown | unknown | unknown | unknown | unknown |
| 构造 | MODULE | MODULE | MODULE | MODULE | MODULE |
| 最大工作频率 | 200 MHz | 200 MHz | 200 MHz | 200 MHz | 200 MHz |
| 最小工作频率 | 5 MHz | 5 MHz | 5 MHz | 5 MHz | 5 MHz |
| 最高工作温度 | 85 °C | 85 °C | 85 °C | 85 °C | 85 °C |
| 最低工作温度 | -55 °C | -55 °C | -55 °C | -55 °C | -55 °C |
| 射频/微波设备类型 | WIDE BAND LOW POWER | WIDE BAND LOW POWER | WIDE BAND LOW POWER | WIDE BAND LOW POWER | WIDE BAND LOW POWER |
| 最大电压驻波比 | 1.5 | 1.5 | 1.5 | 1.5 | 1.5 |
| 厂商名称 | - | Spectrum Microwave | Spectrum Microwave | Spectrum Microwave | Spectrum Microwave |
电子工程世界版权所有
京B2-20211791
京ICP备10001474号-1
电信业务审批[2006]字第258号函
京公网安备 11010802033920号
Copyright © 2005-2026 EEWORLD.com.cn, Inc. All rights reserved