TTL Output Clock Oscillator, 100MHz Nom, ROHS COMPLIANT, DIP-8/4
| 参数名称 | 属性值 |
| 是否无铅 | 不含铅 |
| 是否Rohs认证 | 符合 |
| 包装说明 | ROHS COMPLIANT, DIP-8/4 |
| Reach Compliance Code | compliant |
| 其他特性 | TRI-STATE ENABLE/DISABLE FUNCTION |
| 最长下降时间 | 10 ns |
| 频率调整-机械 | NO |
| 频率稳定性 | 10% |
| 制造商序列号 | C11 |
| 安装特点 | THROUGH HOLE MOUNT |
| 标称工作频率 | 100 MHz |
| 最高工作温度 | 70 °C |
| 最低工作温度 | |
| 振荡器类型 | TTL |
| 输出负载 | 10 TTL |
| 物理尺寸 | 13.2mm x 13.2mm x 5.6mm |
| 最长上升时间 | 10 ns |
| 最大供电电压 | 5.5 V |
| 最小供电电压 | 4.5 V |
| 标称供电电压 | 5 V |
| 表面贴装 | NO |
| 最大对称度 | 40/60 % |
| Base Number Matches | 1 |

| C11104-100.0TS | C11101-FREQTS | C11101-FREQ | C1125345-A2-FREQ | C1100345-A2-1.0TS | C1100345-A2-1.0 | C1100345-A2-100.0 | C11504-50.0TS | C11506-A2-50.0TS | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 描述 | TTL Output Clock Oscillator, 100MHz Nom, ROHS COMPLIANT, DIP-8/4 | TTL Output Clock Oscillator, 1MHz Min, 100MHz Max, ROHS COMPLIANT, DIP-14/4 | TTL Output Clock Oscillator, 1MHz Min, 100MHz Max, ROHS COMPLIANT, DIP-14/4 | TTL Output Clock Oscillator, 1MHz Min, 100MHz Max, ROHS COMPLIANT, GULL WING, DIP-14/4 | TTL Output Clock Oscillator, 1MHz Nom, ROHS COMPLIANT, GULL WING, DIP-14/4 | TTL Output Clock Oscillator, 1MHz Nom, ROHS COMPLIANT, GULL WING, DIP-14/4 | TTL Output Clock Oscillator, 100MHz Nom, ROHS COMPLIANT, GULL WING, DIP-14/4 | TTL Output Clock Oscillator, 50MHz Nom, ROHS COMPLIANT, DIP-8/4 | TTL Output Clock Oscillator, 50MHz Nom, ROHS COMPLIANT, GULL WING, DIP-8/4 |
| 是否无铅 | 不含铅 | 不含铅 | 不含铅 | 不含铅 | 不含铅 | 不含铅 | 不含铅 | 不含铅 | 不含铅 |
| 是否Rohs认证 | 符合 | 符合 | 符合 | 符合 | 符合 | 符合 | 符合 | 符合 | 符合 |
| Reach Compliance Code | compliant | compliant | compliant | compliant | compliant | compliant | compliant | compliant | compliant |
| 其他特性 | TRI-STATE ENABLE/DISABLE FUNCTION | TRI-STATE ENABLE/DISABLE FUNCTION | ENABLE/DISABLE FUNCTION | ENABLE/DISABLE FUNCTION | TRI-STATE ENABLE/DISABLE FUNCTION | ENABLE/DISABLE FUNCTION | ENABLE/DISABLE FUNCTION | TRI-STATE ENABLE/DISABLE FUNCTION | TRI-STATE ENABLE/DISABLE FUNCTION |
| 最长下降时间 | 10 ns | 10 ns | 10 ns | 10 ns | 10 ns | 10 ns | 10 ns | 10 ns | 10 ns |
| 频率调整-机械 | NO | NO | NO | NO | NO | NO | NO | NO | NO |
| 频率稳定性 | 10% | 10% | 10% | 25% | 100% | 100% | 100% | 50% | 50% |
| 制造商序列号 | C11 | C11 | C11 | C11 | C11 | C11 | C11 | C11 | C11 |
| 安装特点 | THROUGH HOLE MOUNT | THROUGH HOLE MOUNT | THROUGH HOLE MOUNT | SURFACE MOUNT | SURFACE MOUNT | SURFACE MOUNT | SURFACE MOUNT | THROUGH HOLE MOUNT | SURFACE MOUNT |
| 最高工作温度 | 70 °C | 70 °C | 70 °C | 85 °C | 85 °C | 85 °C | 85 °C | 70 °C | 85 °C |
| 最低工作温度 | - | - | - | -40 °C | -40 °C | -40 °C | -40 °C | - | -40 °C |
| 振荡器类型 | TTL | TTL | TTL | TTL | TTL | TTL | TTL | TTL | TTL |
| 输出负载 | 10 TTL | 10 TTL | 10 TTL | 10 TTL | 10 TTL | 10 TTL | 10 TTL | 10 TTL | 10 TTL |
| 物理尺寸 | 13.2mm x 13.2mm x 5.6mm | 20.8mm x 13.2mm x 5.08mm | 20.8mm x 13.2mm x 5.08mm | 20.8mm x 13.2mm x 5.08mm | 20.8mm x 13.2mm x 5.08mm | 20.8mm x 13.2mm x 5.08mm | 20.8mm x 13.2mm x 5.08mm | 13.2mm x 13.2mm x 5.6mm | 13.2mm x 13.2mm x 5.6mm |
| 最长上升时间 | 10 ns | 10 ns | 10 ns | 10 ns | 10 ns | 10 ns | 10 ns | 10 ns | 10 ns |
| 最大供电电压 | 5.5 V | 5.5 V | 5.5 V | 5.5 V | 5.5 V | 5.5 V | 5.5 V | 5.5 V | 5.5 V |
| 最小供电电压 | 4.5 V | 4.5 V | 4.5 V | 4.5 V | 4.5 V | 4.5 V | 4.5 V | 4.5 V | 4.5 V |
| 标称供电电压 | 5 V | 5 V | 5 V | 5 V | 5 V | 5 V | 5 V | 5 V | 5 V |
| 表面贴装 | NO | NO | NO | YES | YES | YES | YES | NO | YES |
| 最大对称度 | 40/60 % | 40/60 % | 40/60 % | 45/55 % | 45/55 % | 45/55 % | 45/55 % | 40/60 % | 40/60 % |
| Base Number Matches | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| 包装说明 | ROHS COMPLIANT, DIP-8/4 | - | - | - | ROHS COMPLIANT, GULL WING, DIP-14/4 | ROHS COMPLIANT, GULL WING, DIP-14/4 | ROHS COMPLIANT, GULL WING, DIP-14/4 | ROHS COMPLIANT, DIP-8/4 | ROHS COMPLIANT, GULL WING, DIP-8/4 |
| 标称工作频率 | 100 MHz | - | - | - | 1 MHz | 1 MHz | 100 MHz | 50 MHz | 50 MHz |
电子工程世界版权所有
京B2-20211791
京ICP备10001474号-1
电信业务审批[2006]字第258号函
京公网安备 11010802033920号
Copyright © 2005-2026 EEWORLD.com.cn, Inc. All rights reserved