General Purpose Inductor, 4.7uH, 1 Element, SMD, 5351, CHIP, 5351, ROHS COMPLIANT
| 参数名称 | 属性值 |
| 包装说明 | 5351 |
| Reach Compliance Code | unknown |
| ECCN代码 | EAR99 |
| 大小写代码 | 5351 |
| 直流电阻 | 0.015 Ω |
| 标称电感 (L) | 4.7 µH |
| 电感器应用 | POWER INDUCTOR |
| 电感器类型 | GENERAL PURPOSE INDUCTOR |
| 功能数量 | 1 |
| 端子数量 | 2 |
| 最高工作温度 | 130 °C |
| 最低工作温度 | -40 °C |
| 最大额定电流 | 10 A |
| 形状/尺寸说明 | RECTANGULAR PACKAGE |
| 屏蔽 | NO |
| 表面贴装 | YES |
| 端子位置 | DUAL ENDED |
| 端子形状 | WRAPAROUND |
| 测试频率 | 0.1 MHz |
| Base Number Matches | 1 |

| HM72A-124R7MLFTR13 | HMA72-12R56LFTR13 | HM72A-12R47MLFTR13 | HM72A-123R3MLFTR13 | HM72A-122R2MLFTR13 | HM72A-121R0MLFTR13 | HMA72-12R50LFTR13 | HM72A-121R5MLFTR13 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 描述 | General Purpose Inductor, 4.7uH, 1 Element, SMD, 5351, CHIP, 5351, ROHS COMPLIANT | General Purpose Inductor, 0.56uH, 1 Element, SMD, 5351, CHIP, 5351, ROHS COMPLIANT | General Purpose Inductor, 0.47uH, 1 Element, SMD, 5351, CHIP, 5351, ROHS COMPLIANT | General Purpose Inductor, 3.3uH, 1 Element, SMD, 5351, CHIP, 5351, ROHS COMPLIANT | General Purpose Inductor, 2.2uH, 1 Element, SMD, 5351, CHIP, 5351, ROHS COMPLIANT | General Purpose Inductor, 1uH, 1 Element, SMD, 5351, CHIP, 5351, ROHS COMPLIANT | General Purpose Inductor, 0.5uH, 1 Element, SMD, 5351, CHIP, 5351, ROHS COMPLIANT | General Purpose Inductor, 1.5uH, 1 Element, SMD, 5351, CHIP, 5351, ROHS COMPLIANT |
| 包装说明 | 5351 | 5351 | 5351 | 5351 | 5351 | 5351 | 5351 | 5351 |
| Reach Compliance Code | unknown | compliant | unknown | unknown | unknown | unknown | compliant | unknown |
| ECCN代码 | EAR99 | EAR99 | EAR99 | EAR99 | EAR99 | EAR99 | EAR99 | EAR99 |
| 大小写代码 | 5351 | 5351 | 5351 | 5351 | 5351 | 5351 | 5351 | 5351 |
| 直流电阻 | 0.015 Ω | 0.0015 Ω | 0.00143 Ω | 0.012 Ω | 0.008 Ω | 0.0036 Ω | 0.0015 Ω | 0.0055 Ω |
| 标称电感 (L) | 4.7 µH | 0.56 µH | 0.47 µH | 3.3 µH | 2.2 µH | 1 µH | 0.5 µH | 1.5 µH |
| 电感器应用 | POWER INDUCTOR | POWER INDUCTOR | POWER INDUCTOR | POWER INDUCTOR | POWER INDUCTOR | POWER INDUCTOR | POWER INDUCTOR | POWER INDUCTOR |
| 电感器类型 | GENERAL PURPOSE INDUCTOR | GENERAL PURPOSE INDUCTOR | GENERAL PURPOSE INDUCTOR | GENERAL PURPOSE INDUCTOR | GENERAL PURPOSE INDUCTOR | GENERAL PURPOSE INDUCTOR | GENERAL PURPOSE INDUCTOR | GENERAL PURPOSE INDUCTOR |
| 功能数量 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| 端子数量 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 |
| 最高工作温度 | 130 °C | 130 °C | 130 °C | 130 °C | 130 °C | 130 °C | 130 °C | 130 °C |
| 最低工作温度 | -40 °C | -40 °C | -40 °C | -40 °C | -40 °C | -40 °C | -40 °C | -40 °C |
| 最大额定电流 | 10 A | 34 A | 31 A | 10.8 A | 13.3 A | 19 A | 39 A | 16 A |
| 形状/尺寸说明 | RECTANGULAR PACKAGE | RECTANGULAR PACKAGE | RECTANGULAR PACKAGE | RECTANGULAR PACKAGE | RECTANGULAR PACKAGE | RECTANGULAR PACKAGE | RECTANGULAR PACKAGE | RECTANGULAR PACKAGE |
| 屏蔽 | NO | NO | NO | NO | NO | NO | NO | NO |
| 表面贴装 | YES | YES | YES | YES | YES | YES | YES | YES |
| 端子位置 | DUAL ENDED | DUAL ENDED | DUAL ENDED | DUAL ENDED | DUAL ENDED | DUAL ENDED | DUAL ENDED | DUAL ENDED |
| 端子形状 | WRAPAROUND | WRAPAROUND | WRAPAROUND | WRAPAROUND | WRAPAROUND | WRAPAROUND | WRAPAROUND | WRAPAROUND |
| 测试频率 | 0.1 MHz | 0.1 MHz | 0.1 MHz | 0.1 MHz | 0.1 MHz | 0.1 MHz | 0.1 MHz | 0.1 MHz |
| Base Number Matches | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
电子工程世界版权所有
京B2-20211791
京ICP备10001474号-1
电信业务审批[2006]字第258号函
京公网安备 11010802033920号
Copyright © 2005-2026 EEWORLD.com.cn, Inc. All rights reserved