Power Bipolar Transistor, 1.75A I(C), 35V V(BR)CEO, 4-Element, NPN, Silicon, MS-013AC, Plastic/Epoxy, 20 Pin, PLASTIC, SOIC-20
| 参数名称 | 属性值 |
| 零件包装代码 | SOIC |
| 包装说明 | SMALL OUTLINE, R-PDSO-G20 |
| 针数 | 20 |
| Reach Compliance Code | unknown |
| ECCN代码 | EAR99 |
| 其他特性 | LOGIC LEVEL COMPATIBLE |
| 最大集电极电流 (IC) | 1.75 A |
| 集电极-发射极最大电压 | 35 V |
| 配置 | COMPLEX |
| JEDEC-95代码 | MS-013AC |
| JESD-30 代码 | R-PDSO-G20 |
| 元件数量 | 4 |
| 端子数量 | 20 |
| 最高工作温度 | 85 °C |
| 封装主体材料 | PLASTIC/EPOXY |
| 封装形状 | RECTANGULAR |
| 封装形式 | SMALL OUTLINE |
| 极性/信道类型 | NPN |
| 认证状态 | Not Qualified |
| 表面贴装 | YES |
| 端子形式 | GULL WING |
| 端子位置 | DUAL |
| 晶体管应用 | SWITCHING |
| 晶体管元件材料 | SILICON |
| VCEsat-Max | 1.4 V |
| Base Number Matches | 1 |

| ULN2064LBTR | ULN2068LBTR | ULN2065LBTR | ULN2069LBTR | |
|---|---|---|---|---|
| 描述 | Power Bipolar Transistor, 1.75A I(C), 35V V(BR)CEO, 4-Element, NPN, Silicon, MS-013AC, Plastic/Epoxy, 20 Pin, PLASTIC, SOIC-20 | Buffer/Inverter Based Peripheral Driver, 4 Driver, 1.75A, BIPolar, PDSO20, SOIC-20 | Power Bipolar Transistor, 1.75A I(C), 50V V(BR)CEO, 4-Element, NPN, Silicon, Plastic/Epoxy, 20 Pin, PLASTIC, SOIC-20 | Buffer/Inverter Based Peripheral Driver, 1.75A, BIPolar, PDSO20, SOIC-20 |
| 零件包装代码 | SOIC | SOIC | SOIC | SOIC |
| 包装说明 | SMALL OUTLINE, R-PDSO-G20 | SOP, SOP20,.4 | SOP, | SOP, |
| 针数 | 20 | 20 | 20 | 20 |
| Reach Compliance Code | unknown | unknown | unknown | unknown |
| ECCN代码 | EAR99 | EAR99 | EAR99 | EAR99 |
| JESD-30 代码 | R-PDSO-G20 | R-PDSO-G20 | R-PDSO-G20 | R-PDSO-G20 |
| 端子数量 | 20 | 20 | 20 | 20 |
| 最高工作温度 | 85 °C | 85 °C | 85 °C | 85 °C |
| 封装主体材料 | PLASTIC/EPOXY | PLASTIC/EPOXY | PLASTIC/EPOXY | PLASTIC/EPOXY |
| 封装形状 | RECTANGULAR | RECTANGULAR | RECTANGULAR | RECTANGULAR |
| 封装形式 | SMALL OUTLINE | SMALL OUTLINE | SMALL OUTLINE | SMALL OUTLINE |
| 表面贴装 | YES | YES | YES | YES |
| 端子形式 | GULL WING | GULL WING | GULL WING | GULL WING |
| 端子位置 | DUAL | DUAL | DUAL | DUAL |
| 其他特性 | LOGIC LEVEL COMPATIBLE | LOW-LEVEL LOGIC COMPATIBLE | - | LOW-LEVEL LOGIC COMPATIBLE |
| 认证状态 | Not Qualified | Not Qualified | - | Not Qualified |
| 内置保护 | - | TRANSIENT | TRANSIENT | TRANSIENT |
| 接口集成电路类型 | - | BUFFER OR INVERTER BASED PERIPHERAL DRIVER | BUFFER OR INVERTER BASED PERIPHERAL DRIVER | BUFFER OR INVERTER BASED PERIPHERAL DRIVER |
| 长度 | - | 12.8 mm | 12.8 mm | 12.8 mm |
| 功能数量 | - | 4 | 4 | 4 |
| 最低工作温度 | - | -20 °C | -20 °C | -20 °C |
| 输出电流流向 | - | SINK | SINK | SINK |
| 封装代码 | - | SOP | SOP | SOP |
| 座面最大高度 | - | 2.65 mm | 2.65 mm | 2.65 mm |
| 标称供电电压 | - | 5 V | 5 V | 5 V |
| 温度等级 | - | OTHER | OTHER | OTHER |
| 端子节距 | - | 1.27 mm | 1.27 mm | 1.27 mm |
| 断开时间 | - | 1.5 µs | 1.5 µs | 1.5 µs |
| 接通时间 | - | 1 µs | 1 µs | 1 µs |
| 宽度 | - | 7.5 mm | 7.5 mm | 7.5 mm |
电子工程世界版权所有
京B2-20211791
京ICP备10001474号-1
电信业务审批[2006]字第258号函
京公网安备 11010802033920号
Copyright © 2005-2026 EEWORLD.com.cn, Inc. All rights reserved