Power Supply Support Circuit, Fixed, 1 Channel, +4.35VV, PDSO3, LEAD FREE, PLASTIC, SOT-23, 3 PIN
| 参数名称 | 属性值 |
| 是否Rohs认证 | 符合 |
| 零件包装代码 | SOT-23 |
| 包装说明 | LSSOP, TO-236 |
| 针数 | 3 |
| Reach Compliance Code | unknown |
| ECCN代码 | EAR99 |
| 可调阈值 | NO |
| 模拟集成电路 - 其他类型 | POWER SUPPLY SUPPORT CIRCUIT |
| JESD-30 代码 | R-PDSO-G3 |
| JESD-609代码 | e3 |
| 长度 | 2.92 mm |
| 信道数量 | 1 |
| 功能数量 | 1 |
| 端子数量 | 3 |
| 最高工作温度 | 85 °C |
| 最低工作温度 | -40 °C |
| 封装主体材料 | PLASTIC/EPOXY |
| 封装代码 | LSSOP |
| 封装等效代码 | TO-236 |
| 封装形状 | RECTANGULAR |
| 封装形式 | SMALL OUTLINE, LOW PROFILE, SHRINK PITCH |
| 峰值回流温度(摄氏度) | 250 |
| 电源 | 1.2/5.5 V |
| 认证状态 | Not Qualified |
| 座面最大高度 | 1.27 mm |
| 最大供电电流 (Isup) | 0.02 mA |
| 最大供电电压 (Vsup) | 5.5 V |
| 最小供电电压 (Vsup) | 1.2 V |
| 标称供电电压 (Vsup) | 2.7 V |
| 表面贴装 | YES |
| 温度等级 | INDUSTRIAL |
| 端子面层 | MATTE TIN |
| 端子形式 | GULL WING |
| 端子节距 | 0.95 mm |
| 端子位置 | DUAL |
| 阈值电压标称 | +4.35V |
| 处于峰值回流温度下的最长时间 | 40 |
| 宽度 | 1.3 mm |
| Base Number Matches | 1 |

| ASM1812R-10F | GRM1552C1H5R2BA01D | GRM1552C1H5R3DA01D | ASM1812-15F | ASM1812 | ASM1812R-5F | ASM1812R-15F | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 描述 | Power Supply Support Circuit, Fixed, 1 Channel, +4.35VV, PDSO3, LEAD FREE, PLASTIC, SOT-23, 3 PIN | Chip Multilayer Ceramic Capacitors for General Purpose | Chip Multilayer Ceramic Capacitors for General Purpose | Power Supply Support Circuit, Fixed, 1 Channel, +4.13VV, PBCY3, LEAD FREE, TO-92, 3 PIN | Power Supply Support Circuit, Fixed, 1 Channel, PDSO3, PLASTIC, SOT-89 | Power Supply Support Circuit, Fixed, 1 Channel, +4.62VV, PDSO3, LEAD FREE, PLASTIC, SOT-23, 3 PIN | Power Supply Support Circuit, Fixed, 1 Channel, +4.13VV, PDSO3, LEAD FREE, PLASTIC, SOT-23, 3 PIN |
| 是否Rohs认证 | 符合 | - | - | 符合 | 不符合 | 符合 | 符合 |
| 零件包装代码 | SOT-23 | - | - | TO-92 | SOT-89 | SOT-23 | SOT-23 |
| 包装说明 | LSSOP, TO-236 | - | - | , SIP3,.1,50 | SOP, | LSSOP, TO-236 | LSSOP, TO-236 |
| 针数 | 3 | - | - | 3 | 3 | 3 | 3 |
| Reach Compliance Code | unknown | - | - | unknown | unknown | unknown | unknown |
| ECCN代码 | EAR99 | - | - | EAR99 | EAR99 | EAR99 | EAR99 |
| 可调阈值 | NO | - | - | NO | NO | NO | NO |
| 模拟集成电路 - 其他类型 | POWER SUPPLY SUPPORT CIRCUIT | - | - | POWER SUPPLY SUPPORT CIRCUIT | POWER SUPPLY SUPPORT CIRCUIT | POWER SUPPLY SUPPORT CIRCUIT | POWER SUPPLY SUPPORT CIRCUIT |
| JESD-30 代码 | R-PDSO-G3 | - | - | O-PBCY-T3 | R-PDSO-G3 | R-PDSO-G3 | R-PDSO-G3 |
| JESD-609代码 | e3 | - | - | e3 | e0 | e3 | e3 |
| 长度 | 2.92 mm | - | - | - | 4.5 mm | 2.92 mm | 2.92 mm |
| 信道数量 | 1 | - | - | 1 | 1 | 1 | 1 |
| 功能数量 | 1 | - | - | 1 | 1 | 1 | 1 |
| 端子数量 | 3 | - | - | 3 | 3 | 3 | 3 |
| 最高工作温度 | 85 °C | - | - | 85 °C | 85 °C | 85 °C | 85 °C |
| 最低工作温度 | -40 °C | - | - | -40 °C | -40 °C | -40 °C | -40 °C |
| 封装主体材料 | PLASTIC/EPOXY | - | - | PLASTIC/EPOXY | PLASTIC/EPOXY | PLASTIC/EPOXY | PLASTIC/EPOXY |
| 封装代码 | LSSOP | - | - | - | SOP | LSSOP | LSSOP |
| 封装等效代码 | TO-236 | - | - | SIP3,.1,50 | - | TO-236 | TO-236 |
| 封装形状 | RECTANGULAR | - | - | ROUND | RECTANGULAR | RECTANGULAR | RECTANGULAR |
| 封装形式 | SMALL OUTLINE, LOW PROFILE, SHRINK PITCH | - | - | CYLINDRICAL | SMALL OUTLINE | SMALL OUTLINE, LOW PROFILE, SHRINK PITCH | SMALL OUTLINE, LOW PROFILE, SHRINK PITCH |
| 峰值回流温度(摄氏度) | 250 | - | - | 245 | NOT SPECIFIED | 250 | 250 |
| 电源 | 1.2/5.5 V | - | - | 1.2/5.5 V | - | 1.2/5.5 V | 1.2/5.5 V |
| 认证状态 | Not Qualified | - | - | Not Qualified | Not Qualified | Not Qualified | Not Qualified |
| 最大供电电流 (Isup) | 0.02 mA | - | - | 0.02 mA | - | 0.02 mA | 0.02 mA |
| 最大供电电压 (Vsup) | 5.5 V | - | - | 5.5 V | 5.5 V | 5.5 V | 5.5 V |
| 最小供电电压 (Vsup) | 1.2 V | - | - | 1.2 V | 1 V | 1.2 V | 1.2 V |
| 标称供电电压 (Vsup) | 2.7 V | - | - | 2.7 V | - | 2.7 V | 2.7 V |
| 表面贴装 | YES | - | - | NO | YES | YES | YES |
| 温度等级 | INDUSTRIAL | - | - | INDUSTRIAL | INDUSTRIAL | INDUSTRIAL | INDUSTRIAL |
| 端子面层 | MATTE TIN | - | - | MATTE TIN | TIN LEAD | MATTE TIN | MATTE TIN |
| 端子形式 | GULL WING | - | - | THROUGH-HOLE | GULL WING | GULL WING | GULL WING |
| 端子节距 | 0.95 mm | - | - | 1.27 mm | 1.5 mm | 0.95 mm | 0.95 mm |
| 端子位置 | DUAL | - | - | BOTTOM | DUAL | DUAL | DUAL |
| 阈值电压标称 | +4.35V | - | - | +4.13V | - | +4.62V | +4.13V |
| 处于峰值回流温度下的最长时间 | 40 | - | - | 30 | NOT SPECIFIED | 40 | 40 |
| 宽度 | 1.3 mm | - | - | - | 2.44 mm | 1.3 mm | 1.3 mm |
| Base Number Matches | 1 | - | - | 1 | 1 | 1 | 1 |
电子工程世界版权所有
京B2-20211791
京ICP备10001474号-1
电信业务审批[2006]字第258号函
京公网安备 11010802033920号
Copyright © 2005-2026 EEWORLD.com.cn, Inc. All rights reserved