Field Programmable Gate Array, 33.3MHz, CMOS, CDIP40,
| 参数名称 | 属性值 |
| 是否Rohs认证 | 不符合 |
| 厂商名称 | AMI Semiconductor |
| Reach Compliance Code | unknown |
| 最大时钟频率 | 33.3 MHz |
| JESD-30 代码 | R-XDIP-T40 |
| JESD-609代码 | e0 |
| 输入次数 | 38 |
| 输出次数 | 24 |
| 端子数量 | 40 |
| 最高工作温度 | 70 °C |
| 最低工作温度 | |
| 封装主体材料 | CERAMIC |
| 封装代码 | DIP |
| 封装等效代码 | DIP40,.6 |
| 封装形状 | RECTANGULAR |
| 封装形式 | IN-LINE |
| 电源 | 5 V |
| 可编程逻辑类型 | FIELD PROGRAMMABLE GATE ARRAY |
| 认证状态 | Not Qualified |
| 标称供电电压 | 5 V |
| 表面贴装 | NO |
| 技术 | CMOS |
| 温度等级 | COMMERCIAL |
| 端子面层 | Tin/Lead (Sn/Pb) |
| 端子形式 | THROUGH-HOLE |
| 端子节距 | 2.54 mm |
| 端子位置 | DUAL |
| Base Number Matches | 1 |
| PA7040C-2 | PA7040P-2 | PA7040J-2 | PA7040C-1 | PA7040P-1 | PA7040J-1 | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 描述 | Field Programmable Gate Array, 33.3MHz, CMOS, CDIP40, | Field Programmable Gate Array, 33.3MHz, CMOS, PDIP40, | Field Programmable Gate Array, 33.3MHz, CMOS, PQCC44, | Field Programmable Gate Array, 41.6MHz, CMOS, CDIP40, | Field Programmable Gate Array, 41.6MHz, CMOS, PDIP40, | Field Programmable Gate Array, 41.6MHz, CMOS, PQCC44, |
| 是否Rohs认证 | 不符合 | 不符合 | 不符合 | 不符合 | 不符合 | 不符合 |
| 厂商名称 | AMI Semiconductor | AMI Semiconductor | AMI Semiconductor | AMI Semiconductor | AMI Semiconductor | AMI Semiconductor |
| Reach Compliance Code | unknown | unknown | unknown | unknown | unknown | unknown |
| 最大时钟频率 | 33.3 MHz | 33.3 MHz | 33.3 MHz | 41.6 MHz | 41.6 MHz | 41.6 MHz |
| JESD-30 代码 | R-XDIP-T40 | R-PDIP-T40 | S-PQCC-J44 | R-XDIP-T40 | R-PDIP-T40 | S-PQCC-J44 |
| JESD-609代码 | e0 | e0 | e0 | e0 | e0 | e0 |
| 输入次数 | 38 | 38 | 38 | 38 | 38 | 38 |
| 输出次数 | 24 | 24 | 24 | 24 | 24 | 24 |
| 端子数量 | 40 | 40 | 44 | 40 | 40 | 44 |
| 最高工作温度 | 70 °C | 70 °C | 70 °C | 70 °C | 70 °C | 70 °C |
| 封装主体材料 | CERAMIC | PLASTIC/EPOXY | PLASTIC/EPOXY | CERAMIC | PLASTIC/EPOXY | PLASTIC/EPOXY |
| 封装代码 | DIP | DIP | QCCJ | DIP | DIP | QCCJ |
| 封装等效代码 | DIP40,.6 | DIP40,.6 | LDCC44,.7SQ | DIP40,.6 | DIP40,.6 | LDCC44,.7SQ |
| 封装形状 | RECTANGULAR | RECTANGULAR | SQUARE | RECTANGULAR | RECTANGULAR | SQUARE |
| 封装形式 | IN-LINE | IN-LINE | CHIP CARRIER | IN-LINE | IN-LINE | CHIP CARRIER |
| 电源 | 5 V | 5 V | 5 V | 5 V | 5 V | 5 V |
| 可编程逻辑类型 | FIELD PROGRAMMABLE GATE ARRAY | FIELD PROGRAMMABLE GATE ARRAY | FIELD PROGRAMMABLE GATE ARRAY | FIELD PROGRAMMABLE GATE ARRAY | FIELD PROGRAMMABLE GATE ARRAY | FIELD PROGRAMMABLE GATE ARRAY |
| 认证状态 | Not Qualified | Not Qualified | Not Qualified | Not Qualified | Not Qualified | Not Qualified |
| 标称供电电压 | 5 V | 5 V | 5 V | 5 V | 5 V | 5 V |
| 表面贴装 | NO | NO | YES | NO | NO | YES |
| 技术 | CMOS | CMOS | CMOS | CMOS | CMOS | CMOS |
| 温度等级 | COMMERCIAL | COMMERCIAL | COMMERCIAL | COMMERCIAL | COMMERCIAL | COMMERCIAL |
| 端子面层 | Tin/Lead (Sn/Pb) | Tin/Lead (Sn/Pb) | Tin/Lead (Sn/Pb) | Tin/Lead (Sn/Pb) | Tin/Lead (Sn/Pb) | Tin/Lead (Sn/Pb) |
| 端子形式 | THROUGH-HOLE | THROUGH-HOLE | J BEND | THROUGH-HOLE | THROUGH-HOLE | J BEND |
| 端子节距 | 2.54 mm | 2.54 mm | 1.27 mm | 2.54 mm | 2.54 mm | 1.27 mm |
| 端子位置 | DUAL | DUAL | QUAD | DUAL | DUAL | QUAD |
电子工程世界版权所有
京B2-20211791
京ICP备10001474号-1
电信业务审批[2006]字第258号函
京公网安备 11010802033920号
Copyright © 2005-2026 EEWORLD.com.cn, Inc. All rights reserved