Board Connector, 15 Contact(s), 1 Row(s), Female, 0.079 inch Pitch, Crimp Terminal, Latch, Black Insulator, Plug, LEAD FREE
| 参数名称 | 属性值 |
| 是否无铅 | 不含铅 |
| 是否Rohs认证 | 符合 |
| 厂商名称 | Amphenol(安费诺) |
| 包装说明 | LEAD FREE |
| Reach Compliance Code | compliant |
| Factory Lead Time | 6 weeks 3 days |
| 其他特性 | ROHS COMPLIANT |
| 主体宽度 | 0.102 inch |
| 主体深度 | 0.28 inch |
| 主体长度 | 1.2 inch |
| 主体/外壳类型 | PLUG |
| 连接器类型 | BOARD CONNECTOR |
| 联系完成配合 | NOT SPECIFIED |
| 触点性别 | FEMALE |
| 触点材料 | NOT SPECIFIED |
| 触点模式 | RECTANGULAR |
| 触点样式 | SQ PIN-SKT |
| DIN 符合性 | NO |
| 介电耐压 | 910VAC V |
| 耐用性 | 100 Cycles |
| 滤波功能 | NO |
| IEC 符合性 | NO |
| 最大插入力 | 1.7792 N |
| 绝缘电阻 | 1000000000 Ω |
| 绝缘体颜色 | BLACK |
| 绝缘体材料 | NYLON |
| MIL 符合性 | NO |
| 制造商序列号 | 90312 |
| 插接触点节距 | 0.079 inch |
| 混合触点 | NO |
| 安装选项1 | LATCH |
| 安装选项2 | LOCKING |
| 安装类型 | CABLE |
| 装载的行数 | 1 |
| 最高工作温度 | 105 °C |
| 最低工作温度 | -40 °C |
| 选件 | GENERAL PURPOSE |
| 极化密钥 | POLARIZED HOUSING |
| 额定电流(信号) | 2 A |
| 参考标准 | UL, CSA |
| 可靠性 | COMMERCIAL |
| 端接类型 | CRIMP |
| 触点总数 | 15 |
| UL 易燃性代码 | 94V-0 |
| Base Number Matches | 1 |
| 90312-015LF | FAP6WEORDLCZ | FAP8WGVLDLCZ | FB6E | FBMH1608HM101-TV_V01 | FBMJ4516HM560NTV_V01 | GD25D05COJG | 90312-006LF | 90312-010LF | TMHC1205SP-4R7MN-D | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 描述 | Board Connector, 15 Contact(s), 1 Row(s), Female, 0.079 inch Pitch, Crimp Terminal, Latch, Black Insulator, Plug, LEAD FREE | Opticom® Fiber Adapter Panels (FAPs) | Opticom® Fiber Adapter Panels (FAPs) | Ferrite Magnets | Chip Bead Power Inductors for Automotive (BODY & CHASSIS, INFOTAINMENT) / Industrial Applications (FB series M type)[FBMH] | Chip Bead Power Inductors for Automotive (BODY & CHASSIS, INFOTAINMENT) / Industrial Applications (FB series M type)[FBMJ] | 3.3V Uniform Sector Standard and Dual Serial Flash | Board Connector, 6 Contact(s), 1 Row(s), Female, 0.079 inch Pitch, Crimp Terminal, Latch, Black Insulator, Plug, LEAD FREE | Board Connector, 10 Contact(s), 1 Row(s), Female, 0.079 inch Pitch, Crimp Terminal, Latch, Black Insulator, Plug, LEAD FREE | SMD Power Inductor |
电子工程世界版权所有
京B2-20211791
京ICP备10001474号-1
电信业务审批[2006]字第258号函
京公网安备 11010802033920号
Copyright © 2005-2026 EEWORLD.com.cn, Inc. All rights reserved