Card Edge Connector, 4 Contact(s), 1 Row(s), Female, Right Angle, 0.02 inch Pitch, Surface Mount Terminal, Locking, Black Insulator, LEAD FREE
| 参数名称 | 属性值 |
| 是否Rohs认证 | 符合 |
| 厂商名称 | Amphenol(安费诺) |
| 包装说明 | LEAD FREE |
| Reach Compliance Code | compliant |
| ECCN代码 | EAR99 |
| 其他特性 | ROHS COMPLIANT |
| 板上安装选件 | FITTING NAIL |
| 主体宽度 | 0.035 inch |
| 主体深度 | 0.157 inch |
| 主体长度 | 0.138 inch |
| 连接器类型 | FFC/FPC CONNECTOR |
| 联系完成配合 | NOT SPECIFIED |
| 触点性别 | FEMALE |
| 触点材料 | NOT SPECIFIED |
| 触点模式 | RECTANGULAR |
| 触点电阻 | 30 mΩ |
| 触点样式 | BELLOWED TYPE |
| DIN 符合性 | NO |
| 介电耐压 | 200VAC V |
| 耐用性 | 10 Cycles |
| 滤波功能 | NO |
| IEC 符合性 | NO |
| 最大插入力 | ZIF N |
| 绝缘电阻 | 100000000 Ω |
| 绝缘体颜色 | BLACK |
| 绝缘体材料 | GLASS FILLED THERMOPLASTIC |
| MIL 符合性 | NO |
| 插接触点节距 | 0.02 inch |
| 混合触点 | NO |
| 安装选项1 | LOCKING |
| 安装方式 | RIGHT ANGLE |
| 安装类型 | BOARD |
| PCB行数 | 1 |
| 装载的行数 | 1 |
| 最高工作温度 | 85 °C |
| 最低工作温度 | -40 °C |
| 选件 | GENERAL PURPOSE |
| PCB接触模式 | RECTANGULAR |
| 额定电流(信号) | 0.4 A |
| 参考标准 | UL |
| 可靠性 | COMMERCIAL |
| 端子节距 | 0.5 mm |
| 端接类型 | SURFACE MOUNT |
| 触点总数 | 4 |
| 撤离力-最小值 | ZIF N |
| Base Number Matches | 1 |
| 59453-041110EALF | 59453-051110EALF | 59453-061110EALF | 59453-081110EALF | |
|---|---|---|---|---|
| 描述 | Card Edge Connector, 4 Contact(s), 1 Row(s), Female, Right Angle, 0.02 inch Pitch, Surface Mount Terminal, Locking, Black Insulator, LEAD FREE | Card Edge Connector, 5 Contact(s), 1 Row(s), Female, Right Angle, 0.02 inch Pitch, Surface Mount Terminal, Locking, Black Insulator, LEAD FREE | Card Edge Connector, 6 Contact(s), 1 Row(s), Female, Right Angle, 0.02 inch Pitch, Surface Mount Terminal, Locking, Black Insulator, LEAD FREE | Card Edge Connector, 8 Contact(s), 1 Row(s), Female, Right Angle, Surface Mount Terminal, LEAD FREE |
| 厂商名称 | Amphenol(安费诺) | Amphenol(安费诺) | Amphenol(安费诺) | Amphenol(安费诺) |
| 包装说明 | LEAD FREE | LEAD FREE | LEAD FREE | LEAD FREE |
| Reach Compliance Code | compliant | compliant | compliant | unknown |
| 连接器类型 | FFC/FPC CONNECTOR | FFC/FPC CONNECTOR | FFC/FPC CONNECTOR | FFC/FPC CONNECTOR |
| 联系完成配合 | NOT SPECIFIED | NOT SPECIFIED | NOT SPECIFIED | GOLD |
| 触点性别 | FEMALE | FEMALE | FEMALE | FEMALE |
| DIN 符合性 | NO | NO | NO | NO |
| 滤波功能 | NO | NO | NO | NO |
| IEC 符合性 | NO | NO | NO | NO |
| MIL 符合性 | NO | NO | NO | NO |
| 混合触点 | NO | NO | NO | NO |
| 安装方式 | RIGHT ANGLE | RIGHT ANGLE | RIGHT ANGLE | RIGHT ANGLE |
| 安装类型 | BOARD | BOARD | BOARD | BOARD |
| 装载的行数 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| 选件 | GENERAL PURPOSE | GENERAL PURPOSE | GENERAL PURPOSE | GENERAL PURPOSE |
| 端子节距 | 0.5 mm | 0.5 mm | 0.5 mm | 0.5 mm |
| 端接类型 | SURFACE MOUNT | SURFACE MOUNT | SURFACE MOUNT | SURFACE MOUNT |
| 触点总数 | 4 | 5 | 6 | 8 |
| 是否Rohs认证 | 符合 | 符合 | 符合 | - |
| ECCN代码 | EAR99 | EAR99 | EAR99 | - |
| 其他特性 | ROHS COMPLIANT | ROHS COMPLIANT | ROHS COMPLIANT | - |
| 板上安装选件 | FITTING NAIL | FITTING NAIL | FITTING NAIL | - |
| 主体宽度 | 0.035 inch | 0.035 inch | 0.035 inch | - |
| 主体深度 | 0.157 inch | 0.157 inch | 0.157 inch | - |
| 主体长度 | 0.138 inch | 0.157 inch | 0.177 inch | - |
| 触点材料 | NOT SPECIFIED | NOT SPECIFIED | NOT SPECIFIED | - |
| 触点模式 | RECTANGULAR | RECTANGULAR | RECTANGULAR | - |
| 触点电阻 | 30 mΩ | 30 mΩ | 30 mΩ | - |
| 触点样式 | BELLOWED TYPE | BELLOWED TYPE | BELLOWED TYPE | - |
| 介电耐压 | 200VAC V | 200VAC V | 200VAC V | - |
| 耐用性 | 10 Cycles | 10 Cycles | 10 Cycles | - |
| 最大插入力 | ZIF N | ZIF N | ZIF N | - |
| 绝缘电阻 | 100000000 Ω | 100000000 Ω | 100000000 Ω | - |
| 绝缘体颜色 | BLACK | BLACK | BLACK | - |
| 绝缘体材料 | GLASS FILLED THERMOPLASTIC | GLASS FILLED THERMOPLASTIC | GLASS FILLED THERMOPLASTIC | - |
| 插接触点节距 | 0.02 inch | 0.02 inch | 0.02 inch | - |
| 安装选项1 | LOCKING | LOCKING | LOCKING | - |
| PCB行数 | 1 | 1 | 1 | - |
| 最高工作温度 | 85 °C | 85 °C | 85 °C | - |
| 最低工作温度 | -40 °C | -40 °C | -40 °C | - |
| PCB接触模式 | RECTANGULAR | RECTANGULAR | RECTANGULAR | - |
| 额定电流(信号) | 0.4 A | 0.4 A | 0.4 A | - |
| 参考标准 | UL | UL | UL | - |
| 可靠性 | COMMERCIAL | COMMERCIAL | COMMERCIAL | - |
| 撤离力-最小值 | ZIF N | ZIF N | ZIF N | - |
| Base Number Matches | 1 | 1 | 1 | - |
电子工程世界版权所有
京B2-20211791
京ICP备10001474号-1
电信业务审批[2006]字第258号函
京公网安备 11010802033920号
Copyright © 2005-2026 EEWORLD.com.cn, Inc. All rights reserved