Board Connector, 2 Contact(s), 2 Row(s), Male, Straight, Solder Terminal, Black Insulator, Receptacle
| 参数名称 | 属性值 |
| 是否Rohs认证 | 不符合 |
| Reach Compliance Code | compliant |
| 其他特性 | WITH BAG PACKAGING |
| 主体宽度 | 0.19 inch |
| 主体深度 | 0.1 inch |
| 主体长度 | 0.1 inch |
| 主体/外壳类型 | RECEPTACLE |
| 连接器类型 | BOARD CONNECTOR |
| 联系完成配合 | AU ON NI |
| 联系完成终止 | Tin/Lead (Sn/Pb) - with Nickel (Ni) barrier |
| 触点性别 | MALE |
| 触点材料 | PHOSPHOR BRONZE |
| 触点模式 | RECTANGULAR |
| 触点样式 | SQ PIN-SKT |
| 介电耐压 | 1500VAC V |
| 绝缘电阻 | 5000000000 Ω |
| 绝缘体颜色 | BLACK |
| 绝缘体材料 | THERMOPLASTIC |
| JESD-609代码 | e0 |
| 制造商序列号 | 77313 |
| 匹配触点行间距 | 0.1 inch |
| 安装方式 | STRAIGHT |
| 安装类型 | BOARD |
| 连接器数 | ONE |
| PCB行数 | 2 |
| 装载的行数 | 2 |
| 最高工作温度 | 125 °C |
| 最低工作温度 | -65 °C |
| PCB接触模式 | RECTANGULAR |
| PCB触点行间距 | 2.54 mm |
| 电镀厚度 | 15u inch |
| 额定电流(信号) | 3 A |
| 参考标准 | UL, CSA |
| 可靠性 | COMMERCIAL |
| 端子长度 | 0.121 inch |
| 端接类型 | SOLDER |
| 触点总数 | 2 |
| Base Number Matches | 1 |

| 77313-82202 | 98401-401B24 | 98401-401B28 | 77313-80102 | 98401-401B22 | 98401-401B20 | 98401-401B26 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 描述 | Board Connector, 2 Contact(s), 2 Row(s), Male, Straight, Solder Terminal, Black Insulator, Receptacle | Board Connector, 24 Contact(s), 2 Row(s), Male, Straight, 0.1 inch Pitch, Surface Mount Terminal, Black Insulator, Receptacle | Board Connector, 28 Contact(s), 2 Row(s), Male, Straight, 0.1 inch Pitch, Surface Mount Terminal, Black Insulator, Receptacle | Board Connector, 2 Contact(s), 2 Row(s), Male, Straight, Solder Terminal, Black Insulator, Receptacle | Board Connector, 22 Contact(s), 2 Row(s), Male, Straight, 0.1 inch Pitch, Surface Mount Terminal, Black Insulator, Receptacle | Board Connector, 20 Contact(s), 2 Row(s), Male, Straight, 0.1 inch Pitch, Surface Mount Terminal, Black Insulator, Receptacle | Board Connector, 26 Contact(s), 2 Row(s), Male, Straight, 0.1 inch Pitch, Surface Mount Terminal, Black Insulator, Receptacle |
| 是否Rohs认证 | 不符合 | 不符合 | 不符合 | 不符合 | 不符合 | 不符合 | 不符合 |
| Reach Compliance Code | compliant | compliant | compliant | compliant | compliant | compliant | compliant |
| 其他特性 | WITH BAG PACKAGING | TUBE&CAP, 0.230 MATING LENGTH | TUBE&CAP, 0.230 MATING LENGTH | WITH BAG PACKAGING | TUBE&CAP, 0.230 MATING LENGTH | TUBE&CAP, 0.230 MATING LENGTH | TUBE&CAP, 0.230 MATING LENGTH |
| 主体宽度 | 0.19 inch | 0.19 inch | 0.19 inch | 0.19 inch | 0.19 inch | 0.19 inch | 0.19 inch |
| 主体深度 | 0.1 inch | 0.1 inch | 0.1 inch | 0.1 inch | 0.1 inch | 0.1 inch | 0.1 inch |
| 主体长度 | 0.1 inch | 1.2 inch | 1.4 inch | 0.1 inch | 1.1 inch | 1 inch | 1.3 inch |
| 主体/外壳类型 | RECEPTACLE | RECEPTACLE | RECEPTACLE | RECEPTACLE | RECEPTACLE | RECEPTACLE | RECEPTACLE |
| 连接器类型 | BOARD CONNECTOR | BOARD CONNECTOR | BOARD CONNECTOR | BOARD CONNECTOR | BOARD CONNECTOR | BOARD CONNECTOR | BOARD CONNECTOR |
| 联系完成配合 | AU ON NI | SN-PB | SN-PB | AU ON NI | SN-PB | SN-PB | SN-PB |
| 联系完成终止 | Tin/Lead (Sn/Pb) - with Nickel (Ni) barrier | Tin/Lead (Sn/Pb) | Tin/Lead (Sn/Pb) | Tin/Lead (Sn/Pb) - with Nickel (Ni) barrier | Tin/Lead (Sn/Pb) | Tin/Lead (Sn/Pb) | Tin/Lead (Sn/Pb) |
| 触点性别 | MALE | MALE | MALE | MALE | MALE | MALE | MALE |
| 触点材料 | PHOSPHOR BRONZE | PHOSPHOR BRONZE | PHOSPHOR BRONZE | PHOSPHOR BRONZE | PHOSPHOR BRONZE | PHOSPHOR BRONZE | PHOSPHOR BRONZE |
| 触点模式 | RECTANGULAR | RECTANGULAR | RECTANGULAR | RECTANGULAR | RECTANGULAR | RECTANGULAR | RECTANGULAR |
| 触点样式 | SQ PIN-SKT | SQ PIN-SKT | SQ PIN-SKT | SQ PIN-SKT | SQ PIN-SKT | SQ PIN-SKT | SQ PIN-SKT |
| 介电耐压 | 1500VAC V | 1500VAC V | 1500VAC V | 1500VAC V | 1500VAC V | 1500VAC V | 1500VAC V |
| 绝缘电阻 | 5000000000 Ω | 5000000000 Ω | 5000000000 Ω | 5000000000 Ω | 5000000000 Ω | 5000000000 Ω | 5000000000 Ω |
| 绝缘体颜色 | BLACK | BLACK | BLACK | BLACK | BLACK | BLACK | BLACK |
| 绝缘体材料 | THERMOPLASTIC | THERMOPLASTIC | THERMOPLASTIC | THERMOPLASTIC | THERMOPLASTIC | THERMOPLASTIC | THERMOPLASTIC |
| JESD-609代码 | e0 | e0 | e0 | e0 | e0 | e0 | e0 |
| 制造商序列号 | 77313 | 98401 | 98401 | 77313 | 98401 | 98401 | 98401 |
| 匹配触点行间距 | 0.1 inch | 0.1 inch | 0.1 inch | 0.1 inch | 0.1 inch | 0.1 inch | 0.1 inch |
| 安装方式 | STRAIGHT | STRAIGHT | STRAIGHT | STRAIGHT | STRAIGHT | STRAIGHT | STRAIGHT |
| 安装类型 | BOARD | BOARD | BOARD | BOARD | BOARD | BOARD | BOARD |
| 连接器数 | ONE | ONE | ONE | ONE | ONE | ONE | ONE |
| PCB行数 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 |
| 装载的行数 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 |
| 最高工作温度 | 125 °C | 125 °C | 125 °C | 125 °C | 125 °C | 125 °C | 125 °C |
| 最低工作温度 | -65 °C | -65 °C | -65 °C | -65 °C | -65 °C | -65 °C | -65 °C |
| PCB接触模式 | RECTANGULAR | RECTANGULAR | RECTANGULAR | RECTANGULAR | RECTANGULAR | RECTANGULAR | RECTANGULAR |
| PCB触点行间距 | 2.54 mm | 5.6896 mm | 5.6896 mm | 2.54 mm | 5.6896 mm | 5.6896 mm | 5.6896 mm |
| 电镀厚度 | 15u inch | 150u inch | 150u inch | 15u inch | 150u inch | 150u inch | 150u inch |
| 额定电流(信号) | 3 A | 3 A | 3 A | 3 A | 3 A | 3 A | 3 A |
| 参考标准 | UL, CSA | UL, CSA | UL, CSA | UL, CSA | UL, CSA | UL, CSA | UL, CSA |
| 可靠性 | COMMERCIAL | COMMERCIAL | COMMERCIAL | COMMERCIAL | COMMERCIAL | COMMERCIAL | COMMERCIAL |
| 端接类型 | SOLDER | SURFACE MOUNT | SURFACE MOUNT | SOLDER | SURFACE MOUNT | SURFACE MOUNT | SURFACE MOUNT |
| 触点总数 | 2 | 24 | 28 | 2 | 22 | 20 | 26 |
| Base Number Matches | 1 | - | - | 1 | 1 | 1 | 1 |
| 厂商名称 | - | Amphenol(安费诺) | Amphenol(安费诺) | Amphenol(安费诺) | Amphenol(安费诺) | Amphenol(安费诺) | Amphenol(安费诺) |
| 板上安装选件 | - | PEG | PEG | - | PEG | PEG | PEG |
| 插接触点节距 | - | 0.1 inch | 0.1 inch | - | 0.1 inch | 0.1 inch | 0.1 inch |
| 端子节距 | - | 2.54 mm | 2.54 mm | - | 2.54 mm | 2.54 mm | 2.54 mm |
电子工程世界版权所有
京B2-20211791
京ICP备10001474号-1
电信业务审批[2006]字第258号函
京公网安备 11010802033920号
Copyright © 2005-2026 EEWORLD.com.cn, Inc. All rights reserved