CMOS Output Clock Oscillator, 125MHz Nom, ROHS COMPLIANT PACKAGE-4
| 参数名称 | 属性值 |
| 是否Rohs认证 | 符合 |
| Reach Compliance Code | unknown |
| 其他特性 | STAND BY FUNCTION; TRI-STATE AVAILABLE |
| 最长下降时间 | 3 ns |
| 频率调整-机械 | NO |
| 频率稳定性 | 50% |
| 安装特点 | SURFACE MOUNT |
| 标称工作频率 | 125 MHz |
| 最高工作温度 | 70 °C |
| 最低工作温度 | -10 °C |
| 振荡器类型 | CMOS |
| 输出负载 | 15 pF |
| 物理尺寸 | 5.0mm x 3.2mm x 1.0mm |
| 最长上升时间 | 3 ns |
| 最大供电电压 | 3.6 V |
| 最小供电电压 | 3 V |
| 标称供电电压 | 3.3 V |
| 表面贴装 | YES |
| 最大对称度 | 60/40 % |
| Base Number Matches | 1 |

| 2775Y-125.000000M-NSA5312B | 2775Y-1.000000M-NSA5312B | 2775Y-FREQ2-NSA5312B | 2775Y-70.000000M-NSA5312B | 2775Y-FREQ1-NSA5312B | 2775Y-FREQ3-NSA5312B | 2775Y-68.000000M-NSA5312B | 2775Y-181.000000M-NSA5312B | 2775Y-40.000000M-NSA5312B | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 描述 | CMOS Output Clock Oscillator, 125MHz Nom, ROHS COMPLIANT PACKAGE-4 | CMOS Output Clock Oscillator, 1MHz Nom, ROHS COMPLIANT PACKAGE-4 | CMOS Output Clock Oscillator, 70MHz Min, 125MHz Max, ROHS COMPLIANT PACKAGE-4 | CMOS Output Clock Oscillator, 70MHz Nom, ROHS COMPLIANT PACKAGE-4 | CMOS Output Clock Oscillator, 1MHz Min, 70MHz Max, ROHS COMPLIANT PACKAGE-4 | CMOS Output Clock Oscillator, 125MHz Min, 181MHz Max, ROHS COMPLIANT PACKAGE-4 | CMOS Output Clock Oscillator, 68MHz Nom, ROHS COMPLIANT PACKAGE-4 | CMOS Output Clock Oscillator, 181MHz Nom, ROHS COMPLIANT PACKAGE-4 | CMOS Output Clock Oscillator, 40MHz Nom, ROHS COMPLIANT PACKAGE-4 |
| Reach Compliance Code | unknown | unknown | unknown | unknown | unknown | unknown | unknown | unknown | unknown |
| 其他特性 | STAND BY FUNCTION; TRI-STATE AVAILABLE | STAND BY FUNCTION; TRI-STATE AVAILABLE | STAND BY FUNCTION; TRI-STATE AVAILABLE | STAND BY FUNCTION; TRI-STATE AVAILABLE | STAND BY FUNCTION; TRI-STATE AVAILABLE | STAND BY FUNCTION; TRI-STATE AVAILABLE | STAND BY FUNCTION; TRI-STATE AVAILABLE | STAND BY FUNCTION; TRI-STATE AVAILABLE | STAND BY FUNCTION; TRI-STATE AVAILABLE |
| 最长下降时间 | 3 ns | 5 ns | 3 ns | 5 ns | 5 ns | 3 ns | 5 ns | 3 ns | 5 ns |
| 频率调整-机械 | NO | NO | NO | NO | NO | NO | NO | NO | NO |
| 频率稳定性 | 50% | 50% | 50% | 50% | 50% | 50% | 50% | 50% | 50% |
| 安装特点 | SURFACE MOUNT | SURFACE MOUNT | SURFACE MOUNT | SURFACE MOUNT | SURFACE MOUNT | SURFACE MOUNT | SURFACE MOUNT | SURFACE MOUNT | SURFACE MOUNT |
| 最高工作温度 | 70 °C | 70 °C | 70 °C | 70 °C | 70 °C | 70 °C | 70 °C | 70 °C | 70 °C |
| 最低工作温度 | -10 °C | -10 °C | -10 °C | -10 °C | -10 °C | -10 °C | -10 °C | -10 °C | -10 °C |
| 振荡器类型 | CMOS | CMOS | CMOS | CMOS | CMOS | CMOS | CMOS | CMOS | CMOS |
| 输出负载 | 15 pF | 15 pF | 15 pF | 15 pF | 15 pF | 10 pF | 15 pF | 10 pF | 15 pF |
| 物理尺寸 | 5.0mm x 3.2mm x 1.0mm | 5.0mm x 3.2mm x 1.0mm | 5.0mm x 3.2mm x 1.0mm | 5.0mm x 3.2mm x 1.0mm | 5.0mm x 3.2mm x 1.0mm | 5.0mm x 3.2mm x 1.0mm | 5.0mm x 3.2mm x 1.0mm | 5.0mm x 3.2mm x 1.0mm | 5.0mm x 3.2mm x 1.0mm |
| 最长上升时间 | 3 ns | 5 ns | 3 ns | 5 ns | 5 ns | 3 ns | 5 ns | 3 ns | 5 ns |
| 最大供电电压 | 3.6 V | 3.6 V | 3.6 V | 3.6 V | 3.6 V | 3.6 V | 3.6 V | 3.6 V | 3.6 V |
| 最小供电电压 | 3 V | 3 V | 3 V | 3 V | 3 V | 3 V | 3 V | 3 V | 3 V |
| 标称供电电压 | 3.3 V | 3.3 V | 3.3 V | 3.3 V | 3.3 V | 3.3 V | 3.3 V | 3.3 V | 3.3 V |
| 表面贴装 | YES | YES | YES | YES | YES | YES | YES | YES | YES |
| 最大对称度 | 60/40 % | 55/45 % | 60/40 % | 55/45 % | 55/45 % | 60/40 % | 55/45 % | 60/40 % | 55/45 % |
| 是否Rohs认证 | 符合 | 符合 | - | 符合 | - | - | 符合 | 符合 | 符合 |
| 标称工作频率 | 125 MHz | 1 MHz | - | 70 MHz | - | - | 68 MHz | 181 MHz | 40 MHz |
| Base Number Matches | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | - |
电子工程世界版权所有
京B2-20211791
京ICP备10001474号-1
电信业务审批[2006]字第258号函
京公网安备 11010802033920号
Copyright © 2005-2026 EEWORLD.com.cn, Inc. All rights reserved