Board Connector, 150 Contact(s), 15 Row(s), Male, Straight, 0.118 inch Pitch, Press Fit Terminal, Locking, Natural Insulator, Receptacle, LEAD FREE
| 参数名称 | 属性值 |
| 是否无铅 | 不含铅 |
| 是否Rohs认证 | 符合 |
| 包装说明 | LEAD FREE |
| Reach Compliance Code | compliant |
| ECCN代码 | EAR99 |
| 其他特性 | ROHS COMPLIANT |
| 主体宽度 | 0.992 inch |
| 主体深度 | 1.016 inch |
| 主体长度 | 1.252 inch |
| 主体/外壳类型 | RECEPTACLE |
| 连接器类型 | BOARD CONNECTOR |
| 联系完成配合 | GOLD OVER NICKEL |
| 联系完成终止 | Pure Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier |
| 触点性别 | MALE |
| 触点材料 | COPPER ALLOY |
| 触点模式 | RECTANGULAR |
| 触点电阻 | 35 mΩ |
| 触点样式 | SQ PIN-SKT |
| DIN 符合性 | NO |
| 介电耐压 | 500VAC V |
| 耐用性 | 200 Cycles |
| 滤波功能 | NO |
| IEC 符合性 | NO |
| 最大插入力 | .4448 N |
| 绝缘电阻 | 1000000000 Ω |
| 绝缘体颜色 | NATURAL |
| 绝缘体材料 | THERMOPLASTIC |
| MIL 符合性 | NO |
| 插接触点节距 | 0.118 inch |
| 匹配触点行间距 | 0.055 inch |
| 混合触点 | NO |
| 安装选项1 | LOCKING |
| 安装方式 | STRAIGHT |
| 安装类型 | BOARD |
| 连接器数 | ONE |
| PCB行数 | 15 |
| 装载的行数 | 15 |
| 最高工作温度 | 85 °C |
| 最低工作温度 | -55 °C |
| 选件 | GENERAL PURPOSE |
| PCB接触模式 | RECTANGULAR |
| PCB触点行间距 | 1.397 mm |
| 极化密钥 | POLARIZED HOUSING |
| 额定电流(信号) | 0.5 A |
| 参考标准 | UL |
| 可靠性 | COMMERCIAL |
| 端子长度 | 0.063 inch |
| 端子节距 | 3 mm |
| 端接类型 | PRESS FIT |
| 触点总数 | 150 |
| UL 易燃性代码 | 94V-0 |
| 撤离力-最小值 | .139 N |
| Base Number Matches | 1 |
| 10059957-1070LF | 10059957-1010LF | 10059957-1020LF | 10059957-1030LF | 10059957-1040LF | 10059957-1050LF | 10059957-1060LF | 10059957-1080LF | 10059957-1090LF | 10059957-1100LF | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 描述 | Board Connector, 150 Contact(s), 15 Row(s), Male, Straight, 0.118 inch Pitch, Press Fit Terminal, Locking, Natural Insulator, Receptacle, LEAD FREE | Board Connector, 150 Contact(s), 15 Row(s), Male, Straight, Press Fit Terminal, LEAD FREE | Board Connector, 150 Contact(s), 15 Row(s), Male, Straight, Press Fit Terminal, LEAD FREE | Board Connector, 150 Contact(s), 15 Row(s), Male, Straight, Press Fit Terminal, LEAD FREE | Board Connector, 150 Contact(s), 15 Row(s), Male, Straight, Press Fit Terminal, LEAD FREE | Board Connector, 150 Contact(s), 15 Row(s), Male, Straight, Press Fit Terminal, LEAD FREE | Board Connector, 150 Contact(s), 15 Row(s), Male, Straight, Press Fit Terminal, LEAD FREE | Board Connector, 150 Contact(s), 15 Row(s), Male, Straight, Press Fit Terminal, LEAD FREE | Board Connector, 150 Contact(s), 15 Row(s), Male, Straight, Press Fit Terminal, LEAD FREE | Board Connector, 150 Contact(s), 15 Row(s), Male, Straight, Press Fit Terminal, LEAD FREE |
| 是否无铅 | 不含铅 | 不含铅 | 不含铅 | 不含铅 | 不含铅 | 不含铅 | 不含铅 | 不含铅 | 不含铅 | 不含铅 |
| 是否Rohs认证 | 符合 | 符合 | 符合 | 符合 | 符合 | 符合 | 符合 | 符合 | 符合 | 符合 |
| 包装说明 | LEAD FREE | LEAD FREE | LEAD FREE | LEAD FREE | LEAD FREE | LEAD FREE | LEAD FREE | LEAD FREE | LEAD FREE | LEAD FREE |
| Reach Compliance Code | compliant | compliant | compliant | compliant | compliant | compliant | compliant | compliant | compliant | compliant |
| 连接器类型 | BOARD CONNECTOR | BOARD CONNECTOR | BOARD CONNECTOR | BOARD CONNECTOR | BOARD CONNECTOR | BOARD CONNECTOR | BOARD CONNECTOR | BOARD CONNECTOR | BOARD CONNECTOR | BOARD CONNECTOR |
| 联系完成配合 | GOLD OVER NICKEL | GOLD OVER NICKEL | GOLD OVER NICKEL | GOLD OVER NICKEL | GOLD OVER NICKEL | GOLD OVER NICKEL | GOLD OVER NICKEL | GOLD OVER NICKEL | GOLD OVER NICKEL | GOLD OVER NICKEL |
| 联系完成终止 | Pure Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier | Pure Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier | Pure Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier | Pure Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier | Pure Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier | Pure Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier | Pure Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier | Pure Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier | Pure Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier | Pure Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier |
| 触点性别 | MALE | MALE | MALE | MALE | MALE | MALE | MALE | MALE | MALE | MALE |
| 触点材料 | COPPER ALLOY | COPPER ALLOY | COPPER ALLOY | COPPER ALLOY | COPPER ALLOY | COPPER ALLOY | COPPER ALLOY | COPPER ALLOY | COPPER ALLOY | COPPER ALLOY |
| DIN 符合性 | NO | NO | NO | NO | NO | NO | NO | NO | NO | NO |
| 滤波功能 | NO | NO | NO | NO | NO | NO | NO | NO | NO | NO |
| IEC 符合性 | NO | NO | NO | NO | NO | NO | NO | NO | NO | NO |
| MIL 符合性 | NO | NO | NO | NO | NO | NO | NO | NO | NO | NO |
| 混合触点 | NO | NO | NO | NO | NO | NO | NO | NO | NO | NO |
| 安装方式 | STRAIGHT | STRAIGHT | STRAIGHT | STRAIGHT | STRAIGHT | STRAIGHT | STRAIGHT | STRAIGHT | STRAIGHT | STRAIGHT |
| 安装类型 | BOARD | BOARD | BOARD | BOARD | BOARD | BOARD | BOARD | BOARD | BOARD | BOARD |
| 装载的行数 | 15 | 15 | 15 | 15 | 15 | 15 | 15 | 15 | 15 | 15 |
| 选件 | GENERAL PURPOSE | GENERAL PURPOSE | GENERAL PURPOSE | GENERAL PURPOSE | GENERAL PURPOSE | GENERAL PURPOSE | GENERAL PURPOSE | GENERAL PURPOSE | GENERAL PURPOSE | GENERAL PURPOSE |
| 端子节距 | 3 mm | 3 mm | 3 mm | 3 mm | 3 mm | 3 mm | 3 mm | 3 mm | 3 mm | 3 mm |
| 端接类型 | PRESS FIT | PRESS FIT | PRESS FIT | PRESS FIT | PRESS FIT | PRESS FIT | PRESS FIT | PRESS FIT | PRESS FIT | PRESS FIT |
| 触点总数 | 150 | 150 | 150 | 150 | 150 | 150 | 150 | 150 | 150 | 150 |
| UL 易燃性代码 | 94V-0 | 94V-0 | 94V-0 | 94V-0 | 94V-0 | 94V-0 | 94V-0 | 94V-0 | 94V-0 | 94V-0 |
| Base Number Matches | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
电子工程世界版权所有
京B2-20211791
京ICP备10001474号-1
电信业务审批[2006]字第258号函
京公网安备 11010802033920号
Copyright © 2005-2026 EEWORLD.com.cn, Inc. All rights reserved