D Subminiature Connector, 15 Contact(s), Male, Surface Mount Terminal, Locking, Receptacle, LEAD FREE
| 参数名称 | 属性值 |
| 是否无铅 | 不含铅 |
| 是否Rohs认证 | 符合 |
| 包装说明 | LEAD FREE |
| Reach Compliance Code | compli |
| ECCN代码 | EAR99 |
| 其他特性 | STANDARDS: DIN 41652; IEC 807-3; MIL-C-24308 |
| 主体宽度 | 0.496 inch |
| 主体深度 | 0.354 inch |
| 主体长度 | 1.547 inch |
| 主体/外壳类型 | RECEPTACLE |
| 连接器类型 | D SUBMINIATURE CONNECTOR |
| 联系完成配合 | NOT SPECIFIED |
| 联系完成终止 | Tin (Sn) |
| 触点性别 | MALE |
| 触点材料 | NOT SPECIFIED |
| 触点模式 | STAGGERED |
| 触点电阻 | 25 mΩ |
| 触点样式 | RND PIN-SKT |
| DIN 符合性 | NO |
| 介电耐压 | 1400VAC V |
| 空壳 | NO |
| 滤波功能 | NO |
| IEC 符合性 | NO |
| 最大插入力 | 3.336 N |
| 绝缘电阻 | 5000000000 Ω |
| 绝缘体材料 | LIQUID CRYSTAL POLYMER |
| JESD-609代码 | e3 |
| MIL 符合性 | NO |
| 插接信息 | MULTIPLE MATING PARTS AVAILABLE |
| 混合触点 | NO |
| 安装选项1 | LOCKING |
| 安装方式 | STRAIGHT |
| 安装类型 | BOARD |
| PCB行数 | 2 |
| 装载的行数 | 2 |
| 最高工作温度 | 125 °C |
| 最低工作温度 | -55 °C |
| 选件 | GENERAL PURPOSE |
| PCB接触模式 | STAGGERED |
| PCB触点行间距 | 2.8448 mm |
| 额定电流(信号) | 5 A |
| 参考标准 | UL, CSA |
| 可靠性 | COMMERCIAL |
| 外壳面层 | TIN |
| 外壳材料 | STEEL |
| 外壳尺寸 | 2/A |
| 端子节距 | 2.7432 mm |
| 端接类型 | SURFACE MOUNT |
| 触点总数 | 15 |
| UL 易燃性代码 | 94V-0 |
| 撤离力-最小值 | .3058 N |
| Base Number Matches | 1 |

| 194305 | 194306 | 194307 | 194300 | 194302 | 194303 | 194304 | 194309 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 描述 | D Subminiature Connector, 15 Contact(s), Male, Surface Mount Terminal, Locking, Receptacle, LEAD FREE | D Subminiature Connector, 15 Contact(s), Male, Surface Mount Terminal, #4-40, Receptacle, LEAD FREE | D Subminiature Connector, 15 Contact(s), Male, Surface Mount Terminal, M3, Receptacle, LEAD FREE | D Subminiature Connector, 15 Contact(s), Male, Surface Mount Terminal, Locking, Receptacle, LEAD FREE | D Subminiature Connector, 15 Contact(s), Male, Surface Mount Terminal, M3, Receptacle, LEAD FREE | D Subminiature Connector, 15 Contact(s), Male, Surface Mount Terminal, #4-40, Receptacle, LEAD FREE | D Subminiature Connector, 15 Contact(s), Male, Surface Mount Terminal, M3, Receptacle, LEAD FREE | D Subminiature Connector, 15 Contact(s), Male, Surface Mount Terminal, M3, Receptacle, LEAD FREE |
| 是否无铅 | 不含铅 | 不含铅 | 不含铅 | 不含铅 | 不含铅 | 不含铅 | 不含铅 | 不含铅 |
| 是否Rohs认证 | 符合 | 符合 | 符合 | 符合 | 符合 | 符合 | 符合 | 符合 |
| 包装说明 | LEAD FREE | LEAD FREE | LEAD FREE | LEAD FREE | LEAD FREE | LEAD FREE | LEAD FREE | LEAD FREE |
| Reach Compliance Code | compli | compli | compli | compli | compli | compli | compli | compli |
| ECCN代码 | EAR99 | EAR99 | EAR99 | EAR99 | EAR99 | EAR99 | EAR99 | EAR99 |
| 其他特性 | STANDARDS: DIN 41652; IEC 807-3; MIL-C-24308 | STANDARDS: DIN 41652; IEC 807-3; MIL-C-24308 | STANDARDS: DIN 41652; IEC 807-3; MIL-C-24308 | STANDARDS: DIN 41652; IEC 807-3; MIL-C-24308 | STANDARDS: DIN 41652; IEC 807-3; MIL-C-24308 | STANDARDS: DIN 41652; IEC 807-3; MIL-C-24308 | STANDARDS: DIN 41652; IEC 807-3; MIL-C-24308 | STANDARDS: DIN 41652; IEC 807-3; MIL-C-24308 |
| 主体宽度 | 0.496 inch | 0.496 inch | 0.496 inch | 0.496 inch | 0.496 inch | 0.496 inch | 0.496 inch | 0.496 inch |
| 主体深度 | 0.354 inch | 0.354 inch | 0.354 inch | 0.354 inch | 0.354 inch | 0.354 inch | 0.354 inch | 0.354 inch |
| 主体长度 | 1.547 inch | 1.547 inch | 1.547 inch | 1.547 inch | 1.547 inch | 1.547 inch | 1.547 inch | 1.547 inch |
| 主体/外壳类型 | RECEPTACLE | RECEPTACLE | RECEPTACLE | RECEPTACLE | RECEPTACLE | RECEPTACLE | RECEPTACLE | RECEPTACLE |
| 连接器类型 | D SUBMINIATURE CONNECTOR | D SUBMINIATURE CONNECTOR | D SUBMINIATURE CONNECTOR | D SUBMINIATURE CONNECTOR | D SUBMINIATURE CONNECTOR | D SUBMINIATURE CONNECTOR | D SUBMINIATURE CONNECTOR | D SUBMINIATURE CONNECTOR |
| 联系完成配合 | NOT SPECIFIED | NOT SPECIFIED | NOT SPECIFIED | NOT SPECIFIED | NOT SPECIFIED | NOT SPECIFIED | NOT SPECIFIED | NOT SPECIFIED |
| 联系完成终止 | Tin (Sn) | Tin (Sn) | Tin (Sn) | Tin (Sn) | Tin (Sn) | Tin (Sn) | Tin (Sn) | Tin (Sn) |
| 触点性别 | MALE | MALE | MALE | MALE | MALE | MALE | MALE | MALE |
| 触点材料 | NOT SPECIFIED | NOT SPECIFIED | NOT SPECIFIED | NOT SPECIFIED | NOT SPECIFIED | NOT SPECIFIED | NOT SPECIFIED | NOT SPECIFIED |
| 触点模式 | STAGGERED | STAGGERED | STAGGERED | STAGGERED | STAGGERED | STAGGERED | STAGGERED | STAGGERED |
| 触点电阻 | 25 mΩ | 25 mΩ | 25 mΩ | 25 mΩ | 25 mΩ | 25 mΩ | 25 mΩ | 25 mΩ |
| 触点样式 | RND PIN-SKT | RND PIN-SKT | RND PIN-SKT | RND PIN-SKT | RND PIN-SKT | RND PIN-SKT | RND PIN-SKT | RND PIN-SKT |
| DIN 符合性 | NO | NO | NO | NO | NO | NO | NO | NO |
| 介电耐压 | 1400VAC V | 1400VAC V | 1400VAC V | 1400VAC V | 1400VAC V | 1400VAC V | 1400VAC V | 1400VAC V |
| 空壳 | NO | NO | NO | NO | NO | NO | NO | NO |
| 滤波功能 | NO | NO | NO | NO | NO | NO | NO | NO |
| IEC 符合性 | NO | NO | NO | NO | NO | NO | NO | NO |
| 最大插入力 | 3.336 N | 3.336 N | 3.336 N | 3.336 N | 3.336 N | 3.336 N | 3.336 N | 3.336 N |
| 绝缘电阻 | 5000000000 Ω | 5000000000 Ω | 5000000000 Ω | 5000000000 Ω | 5000000000 Ω | 5000000000 Ω | 5000000000 Ω | 5000000000 Ω |
| 绝缘体材料 | LIQUID CRYSTAL POLYMER | LIQUID CRYSTAL POLYMER | LIQUID CRYSTAL POLYMER | LIQUID CRYSTAL POLYMER | LIQUID CRYSTAL POLYMER | LIQUID CRYSTAL POLYMER | LIQUID CRYSTAL POLYMER | LIQUID CRYSTAL POLYMER |
| JESD-609代码 | e3 | e3 | e3 | e3 | e3 | e3 | e3 | e3 |
| MIL 符合性 | NO | NO | NO | NO | NO | NO | NO | NO |
| 插接信息 | MULTIPLE MATING PARTS AVAILABLE | MULTIPLE MATING PARTS AVAILABLE | MULTIPLE MATING PARTS AVAILABLE | MULTIPLE MATING PARTS AVAILABLE | MULTIPLE MATING PARTS AVAILABLE | MULTIPLE MATING PARTS AVAILABLE | MULTIPLE MATING PARTS AVAILABLE | MULTIPLE MATING PARTS AVAILABLE |
| 混合触点 | NO | NO | NO | NO | NO | NO | NO | NO |
| 安装选项1 | LOCKING | #4-40 | M3 | LOCKING | M3 | #4-40 | M3 | M3 |
| 安装方式 | STRAIGHT | STRAIGHT | STRAIGHT | STRAIGHT | STRAIGHT | STRAIGHT | STRAIGHT | STRAIGHT |
| 安装类型 | BOARD | BOARD | BOARD | BOARD | BOARD | BOARD | BOARD | BOARD |
| PCB行数 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 |
| 装载的行数 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 |
| 最高工作温度 | 125 °C | 125 °C | 125 °C | 125 °C | 125 °C | 125 °C | 125 °C | 125 °C |
| 最低工作温度 | -55 °C | -55 °C | -55 °C | -55 °C | -55 °C | -55 °C | -55 °C | -55 °C |
| 选件 | GENERAL PURPOSE | GENERAL PURPOSE | GENERAL PURPOSE | GENERAL PURPOSE | GENERAL PURPOSE | GENERAL PURPOSE | GENERAL PURPOSE | GENERAL PURPOSE |
| PCB接触模式 | STAGGERED | STAGGERED | STAGGERED | STAGGERED | STAGGERED | STAGGERED | STAGGERED | STAGGERED |
| PCB触点行间距 | 2.8448 mm | 2.8448 mm | 2.8448 mm | 2.8448 mm | 2.8448 mm | 2.8448 mm | 2.8448 mm | 2.8448 mm |
| 额定电流(信号) | 5 A | 5 A | 5 A | 5 A | 5 A | 5 A | 5 A | 5 A |
| 参考标准 | UL, CSA | UL, CSA | UL, CSA | UL, CSA | UL, CSA | UL, CSA | UL, CSA | UL, CSA |
| 可靠性 | COMMERCIAL | COMMERCIAL | COMMERCIAL | COMMERCIAL | COMMERCIAL | COMMERCIAL | COMMERCIAL | COMMERCIAL |
| 外壳面层 | TIN | TIN | TIN | TIN | TIN | TIN | TIN | TIN |
| 外壳材料 | STEEL | STEEL | STEEL | STEEL | STEEL | STEEL | STEEL | STEEL |
| 外壳尺寸 | 2/A | 2/A | 2/A | 2/A | 2/A | 2/A | 2/A | 2/A |
| 端子节距 | 2.7432 mm | 2.7432 mm | 2.7432 mm | 2.7432 mm | 2.7432 mm | 2.7432 mm | 2.7432 mm | 2.7432 mm |
| 端接类型 | SURFACE MOUNT | SURFACE MOUNT | SURFACE MOUNT | SURFACE MOUNT | SURFACE MOUNT | SURFACE MOUNT | SURFACE MOUNT | SURFACE MOUNT |
| 触点总数 | 15 | 15 | 15 | 15 | 15 | 15 | 15 | 15 |
| UL 易燃性代码 | 94V-0 | 94V-0 | 94V-0 | 94V-0 | 94V-0 | 94V-0 | 94V-0 | 94V-0 |
| 撤离力-最小值 | .3058 N | .3058 N | .3058 N | .3058 N | .3058 N | .3058 N | .3058 N | .3058 N |
| 安装选项2 | - | SCREW | SCREW | - | SCREW | THREADED | THREADED | THREADED |
| 厂商名称 | - | - | - | ERNI | ERNI | ERNI | ERNI | ERNI |
电子工程世界版权所有
京B2-20211791
京ICP备10001474号-1
电信业务审批[2006]字第258号函
京公网安备 11010802033920号
Copyright © 2005-2026 EEWORLD.com.cn, Inc. All rights reserved