Board Connector, 24 Contact(s), 1 Row(s), Male, Straight, 0.156 inch Pitch, Wire Wrap Terminal, Locking
| 参数名称 | 属性值 |
| 是否Rohs认证 | 符合 |
| 厂商名称 | PANCON CONNECTORS |
| Reach Compliance Code | unknown |
| ECCN代码 | EAR99 |
| 主体宽度 | 0.36 inch |
| 主体深度 | 0.49 inch |
| 主体长度 | 3.74 inch |
| 连接器类型 | BOARD CONNECTOR |
| 联系完成配合 | SN ON NI |
| 联系完成终止 | TIN OVER NICKEL |
| 触点性别 | MALE |
| 触点材料 | COPPER ALLOY |
| 触点模式 | RECTANGULAR |
| 触点样式 | SQ PIN-SKT |
| 介电耐压 | 3000VAC V |
| 绝缘电阻 | 5000000000 Ω |
| 绝缘体材料 | THERMOPLASTIC |
| 制造商序列号 | MWWS156 |
| 插接触点节距 | 0.156 inch |
| 安装选项1 | LOCKING |
| 安装方式 | STRAIGHT |
| 安装类型 | BOARD |
| 连接器数 | ONE |
| PCB行数 | 1 |
| 装载的行数 | 1 |
| PCB接触模式 | RECTANGULAR |
| 极化密钥 | POLARIZED HOUSING |
| 额定电流(信号) | 12.5 A |
| 参考标准 | UL |
| 可靠性 | COMMERCIAL |
| 端子长度 | 0.48 inch |
| 端子节距 | 3.9624 mm |
| 端接类型 | WIRE WRAP |
| 触点总数 | 24 |
| Base Number Matches | 1 |

| MWWS156-24-C | MWWS156-10-C | MWWS156-20-C | MWWS156-4-D | |
|---|---|---|---|---|
| 描述 | Board Connector, 24 Contact(s), 1 Row(s), Male, Straight, 0.156 inch Pitch, Wire Wrap Terminal, Locking | Board Connector, 10 Contact(s), 1 Row(s), Male, Straight, 0.156 inch Pitch, Wire Wrap Terminal, Locking | Board Connector, 20 Contact(s), 1 Row(s), Male, Straight, 0.156 inch Pitch, Wire Wrap Terminal, Locking | Board Connector, 4 Contact(s), 1 Row(s), Male, Straight, 0.156 inch Pitch, Wire Wrap Terminal, Locking |
| Reach Compliance Code | unknown | unknown | unknown | unknown |
| 主体宽度 | 0.36 inch | 0.36 inch | 0.36 inch | 0.36 inch |
| 主体深度 | 0.49 inch | 0.49 inch | 0.49 inch | 0.49 inch |
| 主体长度 | 3.74 inch | 1.56 inch | 3.12 inch | 0.62 inch |
| 连接器类型 | BOARD CONNECTOR | BOARD CONNECTOR | BOARD CONNECTOR | BOARD CONNECTOR |
| 联系完成配合 | SN ON NI | SN ON NI | SN ON NI | SN ON NI |
| 联系完成终止 | TIN OVER NICKEL | TIN OVER NICKEL | TIN OVER NICKEL | TIN OVER NICKEL |
| 触点性别 | MALE | MALE | MALE | MALE |
| 触点材料 | COPPER ALLOY | COPPER ALLOY | COPPER ALLOY | COPPER ALLOY |
| 触点模式 | RECTANGULAR | RECTANGULAR | RECTANGULAR | RECTANGULAR |
| 触点样式 | SQ PIN-SKT | SQ PIN-SKT | SQ PIN-SKT | SQ PIN-SKT |
| 介电耐压 | 3000VAC V | 3000VAC V | 3000VAC V | 3000VAC V |
| 绝缘电阻 | 5000000000 Ω | 5000000000 Ω | 5000000000 Ω | 5000000000 Ω |
| 绝缘体材料 | THERMOPLASTIC | THERMOPLASTIC | THERMOPLASTIC | THERMOPLASTIC |
| 制造商序列号 | MWWS156 | MWWS156 | MWWS156 | MWWS156 |
| 插接触点节距 | 0.156 inch | 0.156 inch | 0.156 inch | 0.156 inch |
| 安装选项1 | LOCKING | LOCKING | LOCKING | LOCKING |
| 安装方式 | STRAIGHT | STRAIGHT | STRAIGHT | STRAIGHT |
| 安装类型 | BOARD | BOARD | BOARD | BOARD |
| 连接器数 | ONE | ONE | ONE | ONE |
| PCB行数 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| 装载的行数 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| PCB接触模式 | RECTANGULAR | RECTANGULAR | RECTANGULAR | RECTANGULAR |
| 极化密钥 | POLARIZED HOUSING | POLARIZED HOUSING | POLARIZED HOUSING | POLARIZED HOUSING |
| 额定电流(信号) | 12.5 A | 12.5 A | 12.5 A | 12.5 A |
| 参考标准 | UL | UL | UL | UL |
| 可靠性 | COMMERCIAL | COMMERCIAL | COMMERCIAL | COMMERCIAL |
| 端子长度 | 0.48 inch | 0.48 inch | 0.48 inch | 0.48 inch |
| 端子节距 | 3.9624 mm | 3.9624 mm | 3.9624 mm | 3.9624 mm |
| 端接类型 | WIRE WRAP | WIRE WRAP | WIRE WRAP | WIRE WRAP |
| 触点总数 | 24 | 10 | 20 | 4 |
| 厂商名称 | PANCON CONNECTORS | - | PANCON CONNECTORS | PANCON CONNECTORS |
| Base Number Matches | 1 | 1 | 1 | - |
电子工程世界版权所有
京B2-20211791
京ICP备10001474号-1
电信业务审批[2006]字第258号函
京公网安备 11010802033920号
Copyright © 2005-2026 EEWORLD.com.cn, Inc. All rights reserved