16-BIT, FLASH, MICROCONTROLLER, PDIP20, 0.300 INCH, 1.78 MM PITCH, PLASTIC, SDIP-20
| 参数名称 | 属性值 |
| 零件包装代码 | DIP |
| 针数 | 20 |
| Reach Compliance Code | compliant |
| 位大小 | 16 |
| JESD-30 代码 | R-PDIP-T20 |
| 端子数量 | 20 |
| 最高工作温度 | 85 °C |
| 最低工作温度 | -20 °C |
| 封装主体材料 | PLASTIC/EPOXY |
| 封装代码 | SDIP |
| 封装等效代码 | SDIP20,.3 |
| 封装形状 | RECTANGULAR |
| 封装形式 | IN-LINE, SHRINK PITCH |
| 电源 | 3/5 V |
| 认证状态 | Not Qualified |
| RAM(字节) | 768 |
| ROM(单词) | 12288 |
| ROM可编程性 | FLASH |
| 速度 | 20 MHz |
| 最大压摆率 | 15 mA |
| 表面贴装 | NO |
| 技术 | CMOS |
| 温度等级 | OTHER |
| 端子形式 | THROUGH-HOLE |
| 端子节距 | 1.78 mm |
| 端子位置 | DUAL |
| Base Number Matches | 1 |

| R5F21153DD | R5F21153DDD | R5F21152DDD | R5F21153SP | R5F21154DD | R5F21154DDD | R5F21154DSP | R5F21154SP | R5F21152DSP | R5F21152SP | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 描述 | 16-BIT, FLASH, MICROCONTROLLER, PDIP20, 0.300 INCH, 1.78 MM PITCH, PLASTIC, SDIP-20 | 16-BIT, FLASH, MICROCONTROLLER, PDIP20, 0.300 INCH, 1.78 MM PITCH, PLASTIC, SDIP-20 | IC,MICROCONTROLLER,16-BIT,CMOS,SDIP,20PIN,PLASTIC | 16-BIT, FLASH, 20MHz, MICROCONTROLLER, PDSO20, 4.40 X 6.50 MM, 0.65 MM PITCH, PLASTIC, LSSOP-20 | 16-BIT, FLASH, MICROCONTROLLER, PDIP20, 0.300 INCH, 1.78 MM PITCH, PLASTIC, SDIP-20 | 16-BIT, FLASH, MICROCONTROLLER, PDIP20, 0.300 INCH, 1.78 MM PITCH, PLASTIC, SDIP-20 | 16-BIT, FLASH, 20MHz, MICROCONTROLLER, PDSO20, 4.40 X 6.50 MM, 0.65 MM PITCH, PLASTIC, LSSOP-20 | 16-BIT, FLASH, 20MHz, MICROCONTROLLER, PDSO20, 4.40 X 6.50 MM, 0.65 MM PITCH, PLASTIC, LSSOP-20 | 16-BIT, FLASH, 20MHz, MICROCONTROLLER, PDSO20, 4.40 X 6.50 MM, 0.65 MM PITCH, PLASTIC, LSSOP-20 | 16-BIT, FLASH, 20MHz, MICROCONTROLLER, PDSO20, 4.40 X 6.50 MM, 0.65 MM PITCH, PLASTIC, LSSOP-20 |
| 零件包装代码 | DIP | DIP | DIP | SSOP | DIP | DIP | SSOP | SSOP | SSOP | SSOP |
| 针数 | 20 | 20 | 20 | 20 | 20 | 20 | 20 | 20 | 20 | 20 |
| Reach Compliance Code | compliant | compliant | compliant | compliant | compliant | compliant | compliant | unknown | compliant | compliant |
| 位大小 | 16 | 16 | 16 | 16 | 16 | 16 | 16 | 16 | 16 | 16 |
| JESD-30 代码 | R-PDIP-T20 | R-PDIP-T20 | R-PDIP-T20 | R-PDSO-G20 | R-PDIP-T20 | R-PDIP-T20 | R-PDSO-G20 | R-PDSO-G20 | R-PDSO-G20 | R-PDSO-G20 |
| 端子数量 | 20 | 20 | 20 | 20 | 20 | 20 | 20 | 20 | 20 | 20 |
| 最高工作温度 | 85 °C | 85 °C | 85 °C | 85 °C | 85 °C | 85 °C | 85 °C | 85 °C | 85 °C | 85 °C |
| 最低工作温度 | -20 °C | -40 °C | -40 °C | -20 °C | -20 °C | -40 °C | -40 °C | -20 °C | -40 °C | -20 °C |
| 封装主体材料 | PLASTIC/EPOXY | PLASTIC/EPOXY | PLASTIC/EPOXY | PLASTIC/EPOXY | PLASTIC/EPOXY | PLASTIC/EPOXY | PLASTIC/EPOXY | PLASTIC/EPOXY | PLASTIC/EPOXY | PLASTIC/EPOXY |
| 封装代码 | SDIP | SDIP | SDIP | LSSOP | SDIP | SDIP | LSSOP | LSSOP | LSSOP | LSSOP |
| 封装等效代码 | SDIP20,.3 | SDIP20,.3 | SDIP20,.3 | SSOP20,.25 | SDIP20,.3 | SDIP20,.3 | SSOP20,.25 | SSOP20,.25 | SSOP20,.25 | SSOP20,.25 |
| 封装形状 | RECTANGULAR | RECTANGULAR | RECTANGULAR | RECTANGULAR | RECTANGULAR | RECTANGULAR | RECTANGULAR | RECTANGULAR | RECTANGULAR | RECTANGULAR |
| 封装形式 | IN-LINE, SHRINK PITCH | IN-LINE, SHRINK PITCH | IN-LINE, SHRINK PITCH | SMALL OUTLINE, LOW PROFILE, SHRINK PITCH | IN-LINE, SHRINK PITCH | IN-LINE, SHRINK PITCH | SMALL OUTLINE, LOW PROFILE, SHRINK PITCH | SMALL OUTLINE, LOW PROFILE, SHRINK PITCH | SMALL OUTLINE, LOW PROFILE, SHRINK PITCH | SMALL OUTLINE, LOW PROFILE, SHRINK PITCH |
| 电源 | 3/5 V | 3/5 V | 3/5 V | 3/5 V | 3/5 V | 3/5 V | 3/5 V | 3/5 V | 3/5 V | 3/5 V |
| 认证状态 | Not Qualified | Not Qualified | Not Qualified | Not Qualified | Not Qualified | Not Qualified | Not Qualified | Not Qualified | Not Qualified | Not Qualified |
| RAM(字节) | 768 | 768 | 512 | 768 | 1024 | 1024 | 1024 | 1024 | 512 | 512 |
| ROM(单词) | 12288 | 12288 | 8192 | 12288 | 16384 | 16384 | 16384 | 16384 | 8192 | 8192 |
| ROM可编程性 | FLASH | FLASH | FLASH | FLASH | FLASH | FLASH | FLASH | FLASH | FLASH | FLASH |
| 速度 | 20 MHz | 20 MHz | 20 MHz | 20 MHz | 20 MHz | 20 MHz | 20 MHz | 20 MHz | 20 MHz | 20 MHz |
| 最大压摆率 | 15 mA | 15 mA | 15 mA | 15 mA | 15 mA | 15 mA | 15 mA | 15 mA | 15 mA | 15 mA |
| 表面贴装 | NO | NO | NO | YES | NO | NO | YES | YES | YES | YES |
| 技术 | CMOS | CMOS | CMOS | CMOS | CMOS | CMOS | CMOS | CMOS | CMOS | CMOS |
| 温度等级 | OTHER | INDUSTRIAL | INDUSTRIAL | OTHER | OTHER | INDUSTRIAL | INDUSTRIAL | OTHER | INDUSTRIAL | OTHER |
| 端子形式 | THROUGH-HOLE | THROUGH-HOLE | THROUGH-HOLE | GULL WING | THROUGH-HOLE | THROUGH-HOLE | GULL WING | GULL WING | GULL WING | GULL WING |
| 端子节距 | 1.78 mm | 1.78 mm | 1.78 mm | 0.65 mm | 1.78 mm | 1.78 mm | 0.65 mm | 0.65 mm | 0.65 mm | 0.65 mm |
| 端子位置 | DUAL | DUAL | DUAL | DUAL | DUAL | DUAL | DUAL | DUAL | DUAL | DUAL |
| 厂商名称 | - | - | Renesas(瑞萨电子) | Renesas(瑞萨电子) | Renesas(瑞萨电子) | Renesas(瑞萨电子) | Renesas(瑞萨电子) | Renesas(瑞萨电子) | Renesas(瑞萨电子) | Renesas(瑞萨电子) |
电子工程世界版权所有
京B2-20211791
京ICP备10001474号-1
电信业务审批[2006]字第258号函
京公网安备 11010802033920号
Copyright © 2005-2026 EEWORLD.com.cn, Inc. All rights reserved