Adjustable Positive Standard Regulator, 2V Min, 37V Max, BIPolar, CDIP14,
| 参数名称 | 属性值 |
| 是否Rohs认证 | 不符合 |
| 厂商名称 | Raytheon Company |
| 包装说明 | DIP, DIP14,.3 |
| Reach Compliance Code | unknown |
| 可调性 | ADJUSTABLE |
| JESD-30 代码 | R-XDIP-T14 |
| JESD-609代码 | e0 |
| 输出次数 | 1 |
| 端子数量 | 14 |
| 最高工作温度 | 125 °C |
| 最低工作温度 | -55 °C |
| 最大输出电压 1 | 37 V |
| 最小输出电压 1 | 2 V |
| 封装主体材料 | CERAMIC |
| 封装代码 | DIP |
| 封装等效代码 | DIP14,.3 |
| 封装形状 | RECTANGULAR |
| 封装形式 | IN-LINE |
| 认证状态 | Not Qualified |
| 调节器类型 | ADJUSTABLE POSITIVE SINGLE OUTPUT STANDARD REGULATOR |
| 表面贴装 | NO |
| 技术 | BIPOLAR |
| 端子面层 | Tin/Lead (Sn/Pb) |
| 端子形式 | THROUGH-HOLE |
| 端子节距 | 2.54 mm |
| 端子位置 | DUAL |
| Base Number Matches | 1 |
| RM723DC | RM723T | RM723DC/883B | |
|---|---|---|---|
| 描述 | Adjustable Positive Standard Regulator, 2V Min, 37V Max, BIPolar, CDIP14, | Regulator, 1 Output, BIPolar, MBCY10, | Adjustable Positive Standard Regulator, 2V Min, 37V Max, BIPolar, CDIP14, |
| 是否Rohs认证 | 不符合 | 不符合 | 不符合 |
| 厂商名称 | Raytheon Company | Raytheon Company | Raytheon Company |
| 包装说明 | DIP, DIP14,.3 | , CAN10,.23 | DIP, DIP14,.3 |
| Reach Compliance Code | unknown | unknown | unknown |
| 可调性 | ADJUSTABLE | ADJUSTABLE | ADJUSTABLE |
| JESD-30 代码 | R-XDIP-T14 | O-MBCY-W10 | R-XDIP-T14 |
| JESD-609代码 | e0 | e0 | e0 |
| 输出次数 | 1 | 1 | 1 |
| 端子数量 | 14 | 10 | 14 |
| 最高工作温度 | 125 °C | 125 °C | 125 °C |
| 最低工作温度 | -55 °C | -55 °C | -55 °C |
| 最大输出电压 1 | 37 V | 37 V | 37 V |
| 最小输出电压 1 | 2 V | 2 V | 2 V |
| 封装主体材料 | CERAMIC | METAL | CERAMIC |
| 封装等效代码 | DIP14,.3 | CAN10,.23 | DIP14,.3 |
| 封装形状 | RECTANGULAR | ROUND | RECTANGULAR |
| 封装形式 | IN-LINE | CYLINDRICAL | IN-LINE |
| 认证状态 | Not Qualified | Not Qualified | Not Qualified |
| 技术 | BIPOLAR | BIPOLAR | BIPOLAR |
| 端子面层 | Tin/Lead (Sn/Pb) | Tin/Lead (Sn/Pb) | Tin/Lead (Sn/Pb) |
| 端子形式 | THROUGH-HOLE | WIRE | THROUGH-HOLE |
| 端子位置 | DUAL | BOTTOM | DUAL |
| Base Number Matches | 1 | 1 | 1 |
| 封装代码 | DIP | - | DIP |
| 调节器类型 | ADJUSTABLE POSITIVE SINGLE OUTPUT STANDARD REGULATOR | - | ADJUSTABLE POSITIVE SINGLE OUTPUT STANDARD REGULATOR |
| 表面贴装 | NO | - | NO |
| 端子节距 | 2.54 mm | - | 2.54 mm |
电子工程世界版权所有
京B2-20211791
京ICP备10001474号-1
电信业务审批[2006]字第258号函
京公网安备 11010802033920号
Copyright © 2005-2026 EEWORLD.com.cn, Inc. All rights reserved