Laser Diode Module Emitter, 1505nm Min, 1515nm Max, FC/SPC Connector, Butterfly, Through Hole Mount
| 参数名称 | 属性值 |
| 厂商名称 | NeoPhotonics Corporporation |
| 包装说明 | BUTTERFLY |
| Reach Compliance Code | unknown |
| 主体宽度 | 12.7 mm |
| 主体高度 | 8 mm |
| 主体长度或直径 | 20.8 mm |
| 内置特性 | AMPLIFIER, ISOLATOR, TEC |
| 通信标准 | SDH |
| 连接类型 | FC/SPC CONNECTOR |
| 最长下降时间 | 0.5 ns |
| 光纤设备类型 | LASER DIODE MODULE EMITTER |
| 光纤类型 | SMF |
| 安装特点 | THROUGH HOLE MOUNT |
| 信道数量 | 1 |
| 最大工作波长 | 1515 nm |
| 最小工作波长 | 1505 nm |
| 标称工作波长 | 1510 nm |
| 封装形式 | BUTTERFLY |
| 上升时间 | 0.5 ns |
| 光谱宽度 | 1 nm |
| 电源电流 | 100 mA |
| 表面贴装 | NO |
| 最小阈值电流 | 30 mA |
| Base Number Matches | 1 |

| OL5109L-10A | OL5109L-10B | OL4109L-10B | OL6109L-10B | OL4109L-10A | |
|---|---|---|---|---|---|
| 描述 | Laser Diode Module Emitter, 1505nm Min, 1515nm Max, FC/SPC Connector, Butterfly, Through Hole Mount | Laser Diode Module Emitter, FC/SPC Connector, Butterfly, Through Hole Mount | Laser Diode Module Emitter, FC/SPC Connector, Butterfly, Through Hole Mount | Laser Diode Module Emitter, 1645nm Min, 1655nm Max, FC/SPC Connector, Butterfly, Through Hole Mount | Laser Diode Module Emitter, FC/SPC Connector, Butterfly, Through Hole Mount |
| 包装说明 | BUTTERFLY | BUTTERFLY | BUTTERFLY | BUTTERFLY | BUTTERFLY |
| Reach Compliance Code | unknown | unknown | unknown | unknown | unknown |
| 主体宽度 | 12.7 mm | 12.7 mm | 12.7 mm | 12.7 mm | 12.7 mm |
| 主体高度 | 8 mm | 8 mm | 8 mm | 8 mm | 8 mm |
| 主体长度或直径 | 20.8 mm | 20.8 mm | 20.8 mm | 20.8 mm | 20.8 mm |
| 内置特性 | AMPLIFIER, ISOLATOR, TEC | AMPLIFIER, ISOLATOR, TEC | AMPLIFIER, ISOLATOR, TEC | AMPLIFIER, ISOLATOR, TEC | AMPLIFIER, ISOLATOR, TEC |
| 通信标准 | SDH | SDH | SDH | SDH | SDH |
| 连接类型 | FC/SPC CONNECTOR | FC/SPC CONNECTOR | FC/SPC CONNECTOR | FC/SPC CONNECTOR | FC/SPC CONNECTOR |
| 最长下降时间 | 0.5 ns | 0.5 ns | 0.5 ns | 0.5 ns | 0.5 ns |
| 光纤设备类型 | LASER DIODE MODULE EMITTER | LASER DIODE MODULE EMITTER | LASER DIODE MODULE EMITTER | LASER DIODE MODULE EMITTER | LASER DIODE MODULE EMITTER |
| 光纤类型 | SMF | SMF | SMF | SMF | SMF |
| 安装特点 | THROUGH HOLE MOUNT | THROUGH HOLE MOUNT | THROUGH HOLE MOUNT | THROUGH HOLE MOUNT | THROUGH HOLE MOUNT |
| 信道数量 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| 封装形式 | BUTTERFLY | BUTTERFLY | BUTTERFLY | BUTTERFLY | BUTTERFLY |
| 上升时间 | 0.5 ns | 0.5 ns | 0.5 ns | 0.5 ns | 0.5 ns |
| 光谱宽度 | 1 nm | 1 nm | 1 nm | 1 nm | 1 nm |
| 电源电流 | 100 mA | 100 mA | 100 mA | 100 mA | 100 mA |
| 表面贴装 | NO | NO | NO | NO | NO |
| 最小阈值电流 | 30 mA | 30 mA | 30 mA | 30 mA | 30 mA |
| 厂商名称 | NeoPhotonics Corporporation | - | NeoPhotonics Corporporation | NeoPhotonics Corporporation | NeoPhotonics Corporporation |
电子工程世界版权所有
京B2-20211791
京ICP备10001474号-1
电信业务审批[2006]字第258号函
京公网安备 11010802033920号
Copyright © 2005-2026 EEWORLD.com.cn, Inc. All rights reserved