ROCKER SWITCH, SPST, MOMENTARY, PANEL MOUNT, ROHS COMPLIANT
| 参数名称 | 属性值 |
| 是否Rohs认证 | 符合 |
| 厂商名称 | C&K |
| 包装说明 | ROHS COMPLIANT |
| Reach Compliance Code | compliant |
| ECCN代码 | EAR99 |
| 执行器颜色 | RED |
| 执行器长度 | 0.276 inch |
| 执行器材料 | NYLON |
| 执行器类型 | ILLUMINATED ROCKER |
| 主体宽度 | 10.7 mm |
| 主体高度 | 18 mm |
| 主体长度或直径 | 27.2 mm |
| 中心触点材料 | COPPER ALLOY |
| 中心触点镀层 | SILVER |
| 触点(交流)最大额定R负载 | 16A@125VAC |
| 最大触点电流(交流) | 16 A |
| 触点功能 | ON-OFF |
| 最大触点电压(交流) | 125 V |
| 介质耐电压 | 1500VRMS V |
| 电气寿命 | 10000 Cycle(s) |
| 末端触点镀层 | SILVER |
| 外壳材料 | NYLON |
| 照明 | RED LAMP |
| 绝缘电阻 | 100000000 Ω |
| JESD-609代码 | e4 |
| 安装特点 | PANEL MOUNT |
| 最高工作温度 | 80 °C |
| 最低工作温度 | -20 °C |
| 表面贴装 | NO |
| 开关动作 | MOMENTARY |
| 开关功能 | SPST |
| 开关类型 | ROCKER SWITCH |
| 端子面层 | Silver (Ag) |
| 端子长度 | 0.415 inch |
| 端子材料 | COPPER ALLOY |
| 端接类型 | QUICK CONNECT |
| Base Number Matches | 1 |

| CM102J3RS205QA7 | CM102J3AS205QA7 | CM102J3AS205QA8 | CM102J3GS205QA7 | CM107J12S205QA | CM102J3GS205QA8 | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 描述 | ROCKER SWITCH, SPST, MOMENTARY, PANEL MOUNT, ROHS COMPLIANT | ROCKER SWITCH, SPST, MOMENTARY, PANEL MOUNT, ROHS COMPLIANT | ROCKER SWITCH, SPST, MOMENTARY, PANEL MOUNT, ROHS COMPLIANT | ROCKER SWITCH, SPST, MOMENTARY, PANEL MOUNT, ROHS COMPLIANT | ROCKER SWITCH, SPDT, LATCHED AND MOMENTARY, PANEL MOUNT, ROHS COMPLIANT | ROCKER SWITCH, SPST, MOMENTARY, PANEL MOUNT, ROHS COMPLIANT |
| 是否Rohs认证 | 符合 | 符合 | 符合 | 符合 | 符合 | 符合 |
| 厂商名称 | C&K | C&K | C&K | C&K | C&K | C&K |
| 包装说明 | ROHS COMPLIANT | ROHS COMPLIANT | ROHS COMPLIANT | ROHS COMPLIANT | ROHS COMPLIANT | ROHS COMPLIANT |
| Reach Compliance Code | compliant | compliant | compliant | compliant | compliant | compliant |
| ECCN代码 | EAR99 | EAR99 | EAR99 | EAR99 | EAR99 | EAR99 |
| 执行器颜色 | RED | AMBER | AMBER | GREEN | BLACK | GREEN |
| 执行器长度 | 0.276 inch | 0.276 inch | 0.276 inch | 0.276 inch | 0.276 inch | 0.276 inch |
| 执行器材料 | NYLON | NYLON | NYLON | NYLON | NYLON | NYLON |
| 执行器类型 | ILLUMINATED ROCKER | ILLUMINATED ROCKER | ILLUMINATED ROCKER | ILLUMINATED ROCKER | ROCKER | ILLUMINATED ROCKER |
| 主体宽度 | 10.7 mm | 10.7 mm | 10.7 mm | 10.7 mm | 10.7 mm | 10.7 mm |
| 主体高度 | 18 mm | 18 mm | 18 mm | 18 mm | 18 mm | 18 mm |
| 主体长度或直径 | 27.2 mm | 27.2 mm | 27.2 mm | 27.2 mm | 27.2 mm | 27.2 mm |
| 中心触点材料 | COPPER ALLOY | COPPER ALLOY | COPPER ALLOY | COPPER ALLOY | COPPER ALLOY | COPPER ALLOY |
| 中心触点镀层 | SILVER | SILVER | SILVER | SILVER | SILVER | SILVER |
| 触点(交流)最大额定R负载 | 16A@125VAC | 16A@125VAC | 16A@125VAC | 16A@125VAC | 16A@125VAC | 16A@125VAC |
| 最大触点电流(交流) | 16 A | 16 A | 16 A | 16 A | 16 A | 16 A |
| 触点功能 | ON-OFF | ON-OFF | ON-OFF | ON-OFF | ON-(OFF) | ON-OFF |
| 最大触点电压(交流) | 125 V | 125 V | 125 V | 125 V | 125 V | 125 V |
| 介质耐电压 | 1500VRMS V | 1500VRMS V | 1500VRMS V | 1500VRMS V | 1500VRMS V | 1500VRMS V |
| 电气寿命 | 10000 Cycle(s) | 10000 Cycle(s) | 10000 Cycle(s) | 10000 Cycle(s) | 10000 Cycle(s) | 10000 Cycle(s) |
| 末端触点镀层 | SILVER | SILVER | SILVER | SILVER | SILVER | SILVER |
| 外壳材料 | NYLON | NYLON | NYLON | NYLON | NYLON | NYLON |
| 绝缘电阻 | 100000000 Ω | 100000000 Ω | 100000000 Ω | 100000000 Ω | 100000000 Ω | 100000000 Ω |
| JESD-609代码 | e4 | e4 | e4 | e4 | e4 | e4 |
| 安装特点 | PANEL MOUNT | PANEL MOUNT | PANEL MOUNT | PANEL MOUNT | PANEL MOUNT | PANEL MOUNT |
| 最高工作温度 | 80 °C | 80 °C | 80 °C | 80 °C | 80 °C | 80 °C |
| 最低工作温度 | -20 °C | -20 °C | -20 °C | -20 °C | -20 °C | -20 °C |
| 表面贴装 | NO | NO | NO | NO | NO | NO |
| 开关动作 | MOMENTARY | MOMENTARY | MOMENTARY | MOMENTARY | LATCHED AND MOMENTARY | MOMENTARY |
| 开关功能 | SPST | SPST | SPST | SPST | SPDT | SPST |
| 开关类型 | ROCKER SWITCH | ROCKER SWITCH | ROCKER SWITCH | ROCKER SWITCH | ROCKER SWITCH | ROCKER SWITCH |
| 端子面层 | Silver (Ag) | Silver (Ag) | Silver (Ag) | Silver (Ag) | Silver (Ag) | Silver (Ag) |
| 端子长度 | 0.415 inch | 0.415 inch | 0.415 inch | 0.415 inch | 0.415 inch | 0.415 inch |
| 端子材料 | COPPER ALLOY | COPPER ALLOY | COPPER ALLOY | COPPER ALLOY | COPPER ALLOY | COPPER ALLOY |
| 端接类型 | QUICK CONNECT | QUICK CONNECT | QUICK CONNECT | QUICK CONNECT | QUICK CONNECT | QUICK CONNECT |
| 照明 | RED LAMP | AMBER LAMP | AMBER LAMP | GREEN LAMP | - | GREEN LAMP |
| Base Number Matches | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | - |
电子工程世界版权所有
京B2-20211791
京ICP备10001474号-1
电信业务审批[2006]字第258号函
京公网安备 11010802033920号
Copyright © 2005-2026 EEWORLD.com.cn, Inc. All rights reserved