DC-DC Unregulated Power Supply Module, 1 Output, 1.8W, Hybrid
| 参数名称 | 属性值 |
| 厂商名称 | Pulse Electronics |
| 包装说明 | , |
| Reach Compliance Code | unknown |
| ECCN代码 | EAR99 |
| 模拟集成电路 - 其他类型 | DC-DC UNREGULATED POWER SUPPLY MODULE |
| 效率(主输出) | 68% |
| 最大输入电压 | 12.6 V |
| 最小输入电压 | 11.4 V |
| 标称输入电压 | 12 V |
| JESD-30 代码 | R-XDSO-G5 |
| 功能数量 | 1 |
| 输出次数 | 1 |
| 端子数量 | 5 |
| 最高工作温度 | 70 °C |
| 最低工作温度 | |
| 最大输出电压 | -9.45 V |
| 最小输出电压 | -8.55 V |
| 标称输出电压 | -9 V |
| 封装主体材料 | UNSPECIFIED |
| 封装形状 | RECTANGULAR |
| 封装形式 | SMALL OUTLINE |
| 保护 | CURRENT |
| 认证状态 | Not Qualified |
| 表面贴装 | YES |
| 技术 | HYBRID |
| 温度等级 | COMMERCIAL |
| 端子形式 | GULL WING |
| 端子位置 | DUAL |
| 最大总功率输出 | 1.8 W |
| 微调/可调输出 | NO |
| Base Number Matches | 1 |

| 80Z1209CSMD | 80Z0509BSMD | 80Z1209ASMD | 80Z1209BSMD | 80Z0509CSMD | 80Z1209DSMD | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 描述 | DC-DC Unregulated Power Supply Module, 1 Output, 1.8W, Hybrid | DC-DC Unregulated Power Supply Module, 1 Output, 1.8W, Hybrid | DC-DC Unregulated Power Supply Module, 1 Output, Hybrid, SMD-16 | DC-DC Unregulated Power Supply Module, 1 Output, 1.8W, Hybrid | DC-DC Unregulated Power Supply Module, 1 Output, Hybrid, SMD-16 | DC-DC Unregulated Power Supply Module, 1 Output, Hybrid, SMD-16 |
| 厂商名称 | Pulse Electronics | Pulse Electronics | Pulse Electronics | Pulse Electronics | Pulse Electronics | Pulse Electronics |
| Reach Compliance Code | unknown | unknown | compliant | unknown | compliant | compliant |
| ECCN代码 | EAR99 | EAR99 | EAR99 | EAR99 | EAR99 | EAR99 |
| 模拟集成电路 - 其他类型 | DC-DC UNREGULATED POWER SUPPLY MODULE | DC-DC UNREGULATED POWER SUPPLY MODULE | DC-DC UNREGULATED POWER SUPPLY MODULE | DC-DC UNREGULATED POWER SUPPLY MODULE | DC-DC UNREGULATED POWER SUPPLY MODULE | DC-DC UNREGULATED POWER SUPPLY MODULE |
| 最大输入电压 | 12.6 V | 5.25 V | 12.6 V | 12.6 V | 5.25 V | 12.6 V |
| 最小输入电压 | 11.4 V | 4.75 V | 11.4 V | 11.4 V | 4.75 V | 11.4 V |
| 标称输入电压 | 12 V | 5 V | 12 V | 12 V | 5 V | 12 V |
| JESD-30 代码 | R-XDSO-G5 | R-XDSO-G5 | R-PDSO-G16 | R-XDSO-G5 | R-PDSO-G16 | R-PDSO-G16 |
| 功能数量 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| 输出次数 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| 端子数量 | 5 | 5 | 16 | 5 | 16 | 16 |
| 最高工作温度 | 70 °C | 70 °C | 70 °C | 70 °C | 70 °C | 70 °C |
| 标称输出电压 | -9 V | -9 V | -9 V | -9 V | -9 V | -9 V |
| 封装主体材料 | UNSPECIFIED | UNSPECIFIED | PLASTIC/EPOXY | UNSPECIFIED | PLASTIC/EPOXY | PLASTIC/EPOXY |
| 封装形状 | RECTANGULAR | RECTANGULAR | RECTANGULAR | RECTANGULAR | RECTANGULAR | RECTANGULAR |
| 封装形式 | SMALL OUTLINE | SMALL OUTLINE | SMALL OUTLINE | SMALL OUTLINE | SMALL OUTLINE | SMALL OUTLINE |
| 认证状态 | Not Qualified | Not Qualified | Not Qualified | Not Qualified | Not Qualified | Not Qualified |
| 表面贴装 | YES | YES | YES | YES | YES | YES |
| 技术 | HYBRID | HYBRID | HYBRID | HYBRID | HYBRID | HYBRID |
| 温度等级 | COMMERCIAL | COMMERCIAL | COMMERCIAL | COMMERCIAL | COMMERCIAL | COMMERCIAL |
| 端子形式 | GULL WING | GULL WING | GULL WING | GULL WING | GULL WING | GULL WING |
| 端子位置 | DUAL | DUAL | DUAL | DUAL | DUAL | DUAL |
| 微调/可调输出 | NO | NO | NO | NO | NO | NO |
电子工程世界版权所有
京B2-20211791
京ICP备10001474号-1
电信业务审批[2006]字第258号函
京公网安备 11010802033920号
Copyright © 2005-2026 EEWORLD.com.cn, Inc. All rights reserved