Ferrite Chip, 4 Function(s), 0.35A, ROHS COMPLIANT, EIA STD PACKAGE SIZE 1206, 8 PIN
| 参数名称 | 属性值 |
| 是否Rohs认证 | 符合 |
| Reach Compliance Code | unknown |
| ECCN代码 | EAR99 |
| 最大直流电阻 | 0.4 Ω |
| 滤波器类型 | FERRITE CHIP |
| 高度 | 0.9 mm |
| JESD-609代码 | e3 |
| 长度 | 3.2 mm |
| 制造商序列号 | PMA |
| 安装类型 | SURFACE MOUNT |
| 功能数量 | 4 |
| 最高工作温度 | 125 °C |
| 最低工作温度 | -55 °C |
| 输出阻抗 | 30 OHM Ω |
| 包装方法 | TAPE AND REEL |
| 物理尺寸 | L3.2XB1.6XH0.9 (mm)/L0.126XB0.063XH0.035 (inch) |
| 额定电流 | 0.35 A |
| 端子面层 | Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier |
| Base Number Matches | 1 |

| PMA1206L-300-RC | PMA1206H-121-RC | PMA1206L-102-RC | |
|---|---|---|---|
| 描述 | Ferrite Chip, 4 Function(s), 0.35A, ROHS COMPLIANT, EIA STD PACKAGE SIZE 1206, 8 PIN | Ferrite Chip, 4 Function(s), 0.15A, ROHS COMPLIANT, EIA STD PACKAGE SIZE 1206, 8 PIN | Ferrite Chip, 4 Function(s), 0.05A, ROHS COMPLIANT, EIA STD PACKAGE SIZE 1206, 8 PIN |
| 是否Rohs认证 | 符合 | 符合 | 符合 |
| Reach Compliance Code | unknown | unknown | unknown |
| ECCN代码 | EAR99 | EAR99 | EAR99 |
| 最大直流电阻 | 0.4 Ω | 0.8 Ω | 1.7 Ω |
| 滤波器类型 | FERRITE CHIP | FERRITE CHIP | FERRITE CHIP |
| 高度 | 0.9 mm | 0.9 mm | 0.9 mm |
| JESD-609代码 | e3 | e3 | e3 |
| 长度 | 3.2 mm | 3.2 mm | 3.2 mm |
| 制造商序列号 | PMA | PMA | PMA |
| 安装类型 | SURFACE MOUNT | SURFACE MOUNT | SURFACE MOUNT |
| 功能数量 | 4 | 4 | 4 |
| 最高工作温度 | 125 °C | 125 °C | 125 °C |
| 最低工作温度 | -55 °C | -55 °C | -55 °C |
| 输出阻抗 | 30 OHM Ω | 120 OHM Ω | 1000 OHM Ω |
| 包装方法 | TAPE AND REEL | TAPE AND REEL | TAPE AND REEL |
| 物理尺寸 | L3.2XB1.6XH0.9 (mm)/L0.126XB0.063XH0.035 (inch) | L3.2XB1.6XH0.9 (mm)/L0.126XB0.063XH0.035 (inch) | L3.2XB1.6XH0.9 (mm)/L0.126XB0.063XH0.035 (inch) |
| 额定电流 | 0.35 A | 0.15 A | 0.05 A |
| 端子面层 | Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier | Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier | Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier |
| 厂商名称 | - | Bourns | Bourns |
电子工程世界版权所有
京B2-20211791
京ICP备10001474号-1
电信业务审批[2006]字第258号函
京公网安备 11010802033920号
Copyright © 2005-2026 EEWORLD.com.cn, Inc. All rights reserved