RESISTOR, VOLTAGE DEPENDENT, 385V, 150J, THROUGH HOLE MOUNT, RADIAL LEADED-3
| 参数名称 | 属性值 |
| 包装说明 | , |
| Reach Compliance Code | unknown |
| ECCN代码 | EAR99 |
| 其他特性 | BUILT-IN THERMAL FUSE |
| 电路直流最大电压 | 385 V |
| 电路RMS最大电压 | 300 V |
| 最大能量吸收容量 | 150 J |
| 制造商序列号 | GF |
| 安装特点 | THROUGH HOLE MOUNT |
| 端子数量 | 3 |
| 最高工作温度 | 85 °C |
| 最低工作温度 | -40 °C |
| 封装形状 | DISK PACKAGE |
| 额定功率耗散 (P) | 1 W |
| 电阻器类型 | VARISTOR |
| 表面贴装 | NO |
| 端子位置 | RADIAL |
| 端子形状 | WIRE |
| Base Number Matches | 1 |
| TNR23GF471K | TNR15GF821K | TNR23GF271K | TNR23GF821K | TNR15GF271K | TNR15GF471K | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 描述 | RESISTOR, VOLTAGE DEPENDENT, 385V, 150J, THROUGH HOLE MOUNT, RADIAL LEADED-3 | RESISTOR, VOLTAGE DEPENDENT, 670V, 110J, THROUGH HOLE MOUNT | RESISTOR, VOLTAGE DEPENDENT, 225V, 90J, THROUGH HOLE MOUNT | RESISTOR, VOLTAGE DEPENDENT, 670V, 190J, THROUGH HOLE MOUNT | RESISTOR, VOLTAGE DEPENDENT, 225V, 50J, THROUGH HOLE MOUNT | RESISTOR, VOLTAGE DEPENDENT, 385V, 80J, THROUGH HOLE MOUNT |
| Reach Compliance Code | unknown | unknown | unknown | unknown | unknown | unknown |
| ECCN代码 | EAR99 | EAR99 | EAR99 | EAR99 | EAR99 | EAR99 |
| 其他特性 | BUILT-IN THERMAL FUSE | BUILT-IN THERMAL FUSE | BUILT-IN THERMAL FUSE | BUILT-IN THERMAL FUSE | BUILT-IN THERMAL FUSE | BUILT-IN THERMAL FUSE |
| 电路直流最大电压 | 385 V | 670 V | 225 V | 670 V | 225 V | 385 V |
| 电路RMS最大电压 | 300 V | 510 V | 175 V | 510 V | 175 V | 300 V |
| 最大能量吸收容量 | 150 J | 110 J | 90 J | 190 J | 50 J | 80 J |
| 制造商序列号 | GF | GF | GF | GF | GF | GF |
| 安装特点 | THROUGH HOLE MOUNT | THROUGH HOLE MOUNT | THROUGH HOLE MOUNT | THROUGH HOLE MOUNT | THROUGH HOLE MOUNT | THROUGH HOLE MOUNT |
| 端子数量 | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 |
| 最高工作温度 | 85 °C | 85 °C | 85 °C | 85 °C | 85 °C | 85 °C |
| 最低工作温度 | -40 °C | -40 °C | -40 °C | -40 °C | -40 °C | -40 °C |
| 封装形状 | DISK PACKAGE | DISK PACKAGE | DISK PACKAGE | DISK PACKAGE | DISK PACKAGE | DISK PACKAGE |
| 额定功率耗散 (P) | 1 W | 0.6 W | 0.8 W | 1.5 W | 0.6 W | 0.6 W |
| 电阻器类型 | VARISTOR | VARISTOR | VARISTOR | VARISTOR | VARISTOR | VARISTOR |
| 表面贴装 | NO | NO | NO | NO | NO | NO |
| 端子位置 | RADIAL | RADIAL | RADIAL | RADIAL | RADIAL | RADIAL |
| 端子形状 | WIRE | WIRE | WIRE | WIRE | WIRE | WIRE |
| Base Number Matches | 1 | 1 | 1 | 1 | - | - |
电子工程世界版权所有
京B2-20211791
京ICP备10001474号-1
电信业务审批[2006]字第258号函
京公网安备 11010802033920号
Copyright © 2005-2026 EEWORLD.com.cn, Inc. All rights reserved