Optocoupler - Trigger Device Output, 1 CHANNEL SCR OUTPUT OPTOCOUPLER, PLASTIC, DIP-6
| 参数名称 | 属性值 |
| 是否无铅 | 含铅 |
| 是否Rohs认证 | 不符合 |
| 包装说明 | PLASTIC, DIP-6 |
| Reach Compliance Code | unknown |
| 其他特性 | UL RECOGNIZED |
| 配置 | SINGLE |
| 最大正向电流 | 0.07 A |
| 标称输入触发电流 | 4 mA |
| 最大绝缘电压 | 2500 V |
| JESD-609代码 | e0 |
| 元件数量 | 1 |
| 最大通态电流 | 0.15 A |
| 最高工作温度 | 85 °C |
| 最低工作温度 | -30 °C |
| 光电设备类型 | SCR OUTPUT OPTOCOUPLER |
| 最小断态峰值电压 | 400 V |
| 端子面层 | Tin/Lead (Sn/Pb) |
| Base Number Matches | 1 |
| TLP541G(LF4) | TLP541G(LF5) | TLP541G(TP4) | TLP541G(TP5) | TLP541G(TP1) | TLP541G(LF1) | TLP541G(LF2) | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 描述 | Optocoupler - Trigger Device Output, 1 CHANNEL SCR OUTPUT OPTOCOUPLER, PLASTIC, DIP-6 | Optocoupler - Trigger Device Output, 1 CHANNEL SCR OUTPUT OPTOCOUPLER, PLASTIC, DIP-6 | Optocoupler - Trigger Device Output, 1 CHANNEL SCR OUTPUT OPTOCOUPLER, PLASTIC, DIP-6 | Optocoupler - Trigger Device Output, 1 CHANNEL SCR OUTPUT OPTOCOUPLER, PLASTIC, DIP-6 | Optocoupler - Trigger Device Output, 1 CHANNEL SCR OUTPUT OPTOCOUPLER, PLASTIC, DIP-6 | Optocoupler - Trigger Device Output, 1 CHANNEL SCR OUTPUT OPTOCOUPLER, PLASTIC, DIP-6 | Optocoupler - Trigger Device Output, 1 CHANNEL SCR OUTPUT OPTOCOUPLER, PLASTIC, DIP-6 |
| 是否Rohs认证 | 不符合 | 不符合 | 不符合 | 不符合 | 不符合 | 不符合 | 不符合 |
| 包装说明 | PLASTIC, DIP-6 | PLASTIC, DIP-6 | PLASTIC, DIP-6 | PLASTIC, DIP-6 | PLASTIC, DIP-6 | PLASTIC, DIP-6 | PLASTIC, DIP-6 |
| Reach Compliance Code | unknown | unknown | unknown | unknown | unknown | unknown | unknown |
| 其他特性 | UL RECOGNIZED | UL RECOGNIZED | UL RECOGNIZED | UL RECOGNIZED | UL RECOGNIZED | UL RECOGNIZED | UL RECOGNIZED |
| 配置 | SINGLE | SINGLE | SINGLE | SINGLE | SINGLE | SINGLE | SINGLE |
| 最大正向电流 | 0.07 A | 0.07 A | 0.07 A | 0.07 A | 0.07 A | 0.07 A | 0.07 A |
| 标称输入触发电流 | 4 mA | 4 mA | 4 mA | 4 mA | 4 mA | 4 mA | 4 mA |
| 最大绝缘电压 | 2500 V | 2500 V | 2500 V | 2500 V | 2500 V | 2500 V | 2500 V |
| JESD-609代码 | e0 | e0 | e0 | e0 | e0 | e0 | e0 |
| 元件数量 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| 最大通态电流 | 0.15 A | 0.15 A | 0.15 A | 0.15 A | 0.15 A | 0.15 A | 0.15 A |
| 最高工作温度 | 85 °C | 85 °C | 85 °C | 85 °C | 85 °C | 85 °C | 85 °C |
| 最低工作温度 | -30 °C | -30 °C | -30 °C | -30 °C | -30 °C | -30 °C | -30 °C |
| 光电设备类型 | SCR OUTPUT OPTOCOUPLER | SCR OUTPUT OPTOCOUPLER | SCR OUTPUT OPTOCOUPLER | SCR OUTPUT OPTOCOUPLER | SCR OUTPUT OPTOCOUPLER | SCR OUTPUT OPTOCOUPLER | SCR OUTPUT OPTOCOUPLER |
| 最小断态峰值电压 | 400 V | 400 V | 400 V | 400 V | 400 V | 400 V | 400 V |
| 端子面层 | Tin/Lead (Sn/Pb) | Tin/Lead (Sn/Pb) | Tin/Lead (Sn/Pb) | Tin/Lead (Sn/Pb) | Tin/Lead (Sn/Pb) | Tin/Lead (Sn/Pb) | Tin/Lead (Sn/Pb) |
| Base Number Matches | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| 是否无铅 | 含铅 | 含铅 | 含铅 | 含铅 | - | - | - |
电子工程世界版权所有
京B2-20211791
京ICP备10001474号-1
电信业务审批[2006]字第258号函
京公网安备 11010802033920号
Copyright © 2005-2026 EEWORLD.com.cn, Inc. All rights reserved