Magnetoresistive Sensor, -3.75mT Min, 3.75mT Max, Rectangular, Surface Mount, SOT-223, 4 PIN
| 参数名称 | 属性值 |
| Reach Compliance Code | unknown |
| 主体宽度 | 3.3 mm |
| 主体高度 | 1.7 mm |
| 主体长度或直径 | 6.3 mm |
| 外壳 | PLASTIC |
| 最大磁场范围 | 3.75 mT |
| 最小磁场范围 | -3.75 mT |
| 安装特点 | SURFACE MOUNT |
| 封装形状/形式 | RECTANGULAR |
| 传感器/换能器类型 | MAGNETIC FIELD SENSOR,MAGNETORESISTIVE |
| 表面贴装 | YES |
| Base Number Matches | 1 |
| UZMY20TA | UZMZ20 | UZMY20TC | |
|---|---|---|---|
| 描述 | Magnetoresistive Sensor, -3.75mT Min, 3.75mT Max, Rectangular, Surface Mount, SOT-223, 4 PIN | Magnetoresistive Sensor, -3.75mT Min, 3.75mT Max, Rectangular | Magnetoresistive Sensor, -3.75mT Min, 3.75mT Max, Rectangular, Surface Mount, SOT-223, 4 PIN |
| Reach Compliance Code | unknown | unknown | unknown |
| 主体宽度 | 3.3 mm | 2.4 mm | 3.3 mm |
| 主体高度 | 1.7 mm | 5.6 mm | 1.7 mm |
| 主体长度或直径 | 6.3 mm | 3.8 mm | 6.3 mm |
| 外壳 | PLASTIC | PLASTIC | PLASTIC |
| 最大磁场范围 | 3.75 mT | 3.75 mT | 3.75 mT |
| 最小磁场范围 | -3.75 mT | -3.75 mT | -3.75 mT |
| 封装形状/形式 | RECTANGULAR | RECTANGULAR | RECTANGULAR |
| 安装特点 | SURFACE MOUNT | - | SURFACE MOUNT |
| 传感器/换能器类型 | MAGNETIC FIELD SENSOR,MAGNETORESISTIVE | MAGNETIC FIELD SENSOR,MAGNETORESISTIVE | - |
| 表面贴装 | YES | - | YES |
| Base Number Matches | 1 | 1 | - |
电子工程世界版权所有
京B2-20211791
京ICP备10001474号-1
电信业务审批[2006]字第258号函
京公网安备 11010802033920号
Copyright © 2005-2026 EEWORLD.com.cn, Inc. All rights reserved