AC Input-Transistor Output Optocoupler, 1-Element, 5300V Isolation
| 参数名称 | 属性值 |
| Reach Compliance Code | unknown |
| 其他特性 | HIGH RELIABILITY |
| Coll-Emtr Bkdn Voltage-Min | 70 V |
| 配置 | SINGLE |
| 标称电流传输比 | 160% |
| 最大暗电源 | 100 nA |
| 最大正向电流 | 0.06 A |
| 最大绝缘电压 | 5300 V |
| 元件数量 | 1 |
| 最高工作温度 | 100 °C |
| 最低工作温度 | -55 °C |
| 光电设备类型 | AC INPUT-TRANSISTOR OUTPUT OPTOCOUPLER |
| Base Number Matches | 1 |

| SFH6286T-4 | SFH6286T-2 | SFH6116T-4 | SFH6206T-3 | SFH6206T-2 | SFH6186T-2 | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 描述 | AC Input-Transistor Output Optocoupler, 1-Element, 5300V Isolation | AC Input-Transistor Output Optocoupler, 1-Element, 5300V Isolation | Transistor Output Optocoupler, 1-Element, 5300V Isolation | AC Input-Transistor Output Optocoupler, 1-Element, 5300V Isolation | AC Input-Transistor Output Optocoupler, 1-Element, 5300V Isolation | Transistor Output Optocoupler, 1-Element, 5300V Isolation |
| Reach Compliance Code | unknown | unknown | unknown | unknown | unknown | unknown |
| 其他特性 | HIGH RELIABILITY | HIGH RELIABILITY | HIGH RELIABILITY | HIGH RELIABILITY | HIGH RELIABILITY | HIGH RELIABILITY |
| Coll-Emtr Bkdn Voltage-Min | 70 V | 70 V | 70 V | 70 V | 70 V | 70 V |
| 配置 | SINGLE | SINGLE | SINGLE | SINGLE | SINGLE | SINGLE |
| 标称电流传输比 | 160% | 63% | 160% | 100% | 63% | 63% |
| 最大暗电源 | 100 nA | 50 nA | 100 nA | 100 nA | 50 nA | 50 nA |
| 最大正向电流 | 0.06 A | 0.06 A | 0.06 A | 0.06 A | 0.06 A | 0.06 A |
| 最大绝缘电压 | 5300 V | 5300 V | 5300 V | 5300 V | 5300 V | 5300 V |
| 元件数量 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| 最高工作温度 | 100 °C | 100 °C | 100 °C | 100 °C | 100 °C | 100 °C |
| 最低工作温度 | -55 °C | -55 °C | -55 °C | -55 °C | -55 °C | -55 °C |
| 光电设备类型 | AC INPUT-TRANSISTOR OUTPUT OPTOCOUPLER | AC INPUT-TRANSISTOR OUTPUT OPTOCOUPLER | TRANSISTOR OUTPUT OPTOCOUPLER | AC INPUT-TRANSISTOR OUTPUT OPTOCOUPLER | AC INPUT-TRANSISTOR OUTPUT OPTOCOUPLER | TRANSISTOR OUTPUT OPTOCOUPLER |
电子工程世界版权所有
京B2-20211791
京ICP备10001474号-1
电信业务审批[2006]字第258号函
京公网安备 11010802033920号
Copyright © 2005-2026 EEWORLD.com.cn, Inc. All rights reserved