Single Color LED, High Efficiency Red, Diffused, T-1, 2.9mm, 2 PIN
| 参数名称 | 属性值 |
| 是否无铅 | 不含铅 |
| 是否Rohs认证 | 符合 |
| 包装说明 | 2 PIN |
| Reach Compliance Code | unknown |
| 颜色 | HIGH EFFICIENCY RED |
| 配置 | SINGLE |
| 最大正向电流 | 0.01 A |
| 透镜类型 | DIFFUSED |
| 标称发光强度 | 5.6 mcd |
| 安装特点 | RADIAL MOUNT |
| 功能数量 | 1 |
| 端子数量 | 2 |
| 光电设备类型 | SINGLE COLOR LED |
| 总高度 | 4.5 mm |
| 包装方法 | TAPE AND REEL |
| 峰值波长 | 635 nm |
| 形状 | ROUND |
| 尺寸 | 2.9 mm |
| 表面贴装 | NO |
| T代码 | T-1 |
| 端子节距 | 2.5 mm |
| 视角 | 60 deg |
| Base Number Matches | 1 |

| SM110TR4 | SM110TR4-TR | SM110TY4 | SM110TG4 | SM110TWYG4 | SM110TWRG4 | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 描述 | Single Color LED, High Efficiency Red, Diffused, T-1, 2.9mm, 2 PIN | Single Color LED, | Single Color LED, Yellow, Diffused, T-1, 2.9mm, 2 PIN | Single Color LED, High Efficiency Green, Diffused, T-1, 2.9mm, 2 PIN | Dual Color LED, High Efficiency Green/yellow, 2.9mm, 2 PIN | Dual Color LED, High Efficiency Red/high Efficiency Green, 2.9mm, 2 PIN |
| Reach Compliance Code | unknown | unknown | unknown | unknown | unknown | unknown |
| 光电设备类型 | SINGLE COLOR LED | SINGLE COLOR LED | SINGLE COLOR LED | SINGLE COLOR LED | DUAL COLOR LED | DUAL COLOR LED |
| 是否Rohs认证 | 符合 | 符合 | 符合 | 符合 | - | - |
| 包装说明 | 2 PIN | - | 2 PIN | 2 PIN | 2 PIN | 2 PIN |
| 颜色 | HIGH EFFICIENCY RED | - | YELLOW | HIGH EFFICIENCY GREEN | HIGH EFFICIENCY GREEN/YELLOW | HIGH EFFICIENCY RED/HIGH EFFICIENCY GREEN |
| 配置 | SINGLE | - | SINGLE | SINGLE | COMMON BIPOLAR TERMINAL, 2 ELEMENTS | COMMON BIPOLAR TERMINAL, 2 ELEMENTS |
| 功能数量 | 1 | - | 1 | 1 | 1 | 1 |
| 形状 | ROUND | - | ROUND | ROUND | ROUND | ROUND |
| 尺寸 | 2.9 mm | - | 2.9 mm | 2.9 mm | 2.9 mm | 2.9 mm |
| Base Number Matches | 1 | 1 | 1 | 1 | - | - |
| 厂商名称 | - | - | LEDtronics | LEDtronics | LEDtronics | LEDtronics |
电子工程世界版权所有
京B2-20211791
京ICP备10001474号-1
电信业务审批[2006]字第258号函
京公网安备 11010802033920号
Copyright © 2005-2026 EEWORLD.com.cn, Inc. All rights reserved