Switching Controller, Current-mode, 2000kHz Switching Freq-Max, BICMOS, DIE
| 参数名称 | 属性值 |
| 零件包装代码 | DIE |
| 包装说明 | DIE, |
| 针数 | 14 |
| Reach Compliance Code | unknown |
| ECCN代码 | EAR99 |
| 模拟集成电路 - 其他类型 | SWITCHING CONTROLLER |
| 控制模式 | CURRENT-MODE |
| 控制技术 | PULSE WIDTH MODULATION |
| 最大输入电压 | 200 V |
| 最小输入电压 | 15 V |
| JESD-30 代码 | R-XUUC-N14 |
| 功能数量 | 1 |
| 端子数量 | 14 |
| 最高工作温度 | 85 °C |
| 最低工作温度 | -40 °C |
| 封装主体材料 | UNSPECIFIED |
| 封装代码 | DIE |
| 封装形状 | RECTANGULAR |
| 封装形式 | UNCASED CHIP |
| 认证状态 | Not Qualified |
| 最大供电电流 (Isup) | 3 mA |
| 表面贴装 | YES |
| 切换器配置 | SINGLE |
| 最大切换频率 | 2000 kHz |
| 技术 | BICMOS |
| 温度等级 | INDUSTRIAL |
| 端子形式 | NO LEAD |
| 端子位置 | UPPER |
| Base Number Matches | 1 |
| HV9114X | HV9114C | HV9114NG | HV9114P | |
|---|---|---|---|---|
| 描述 | Switching Controller, Current-mode, 2000kHz Switching Freq-Max, BICMOS, DIE | Switching Controller, Current-mode, 2000kHz Switching Freq-Max, BICMOS, CDIP14, CERAMIC, DIP-14 | Switching Controller, Current-mode, 2000kHz Switching Freq-Max, BICMOS, PDSO14, SOIC-14 | Switching Controller, Current-mode, 2000kHz Switching Freq-Max, BICMOS, PDIP14, PLASTIC, DIP-14 |
| 零件包装代码 | DIE | DIP | SOIC | DIP |
| 包装说明 | DIE, | DIP, DIP14,.3 | SOP, SOP14,.25 | DIP, DIP14,.3 |
| 针数 | 14 | 14 | 14 | 14 |
| Reach Compliance Code | unknown | unknown | unknown | unknown |
| ECCN代码 | EAR99 | EAR99 | EAR99 | EAR99 |
| 模拟集成电路 - 其他类型 | SWITCHING CONTROLLER | SWITCHING CONTROLLER | SWITCHING CONTROLLER | SWITCHING CONTROLLER |
| 控制模式 | CURRENT-MODE | CURRENT-MODE | CURRENT-MODE | CURRENT-MODE |
| 控制技术 | PULSE WIDTH MODULATION | PULSE WIDTH MODULATION | PULSE WIDTH MODULATION | PULSE WIDTH MODULATION |
| 最大输入电压 | 200 V | 200 V | 200 V | 200 V |
| 最小输入电压 | 15 V | 15 V | 15 V | 15 V |
| JESD-30 代码 | R-XUUC-N14 | R-CDIP-T14 | R-PDSO-G14 | R-PDIP-T14 |
| 功能数量 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| 端子数量 | 14 | 14 | 14 | 14 |
| 最高工作温度 | 85 °C | 85 °C | 85 °C | 85 °C |
| 最低工作温度 | -40 °C | -40 °C | -40 °C | -40 °C |
| 封装主体材料 | UNSPECIFIED | CERAMIC, METAL-SEALED COFIRED | PLASTIC/EPOXY | PLASTIC/EPOXY |
| 封装代码 | DIE | DIP | SOP | DIP |
| 封装形状 | RECTANGULAR | RECTANGULAR | RECTANGULAR | RECTANGULAR |
| 封装形式 | UNCASED CHIP | IN-LINE | SMALL OUTLINE | IN-LINE |
| 认证状态 | Not Qualified | Not Qualified | Not Qualified | Not Qualified |
| 最大供电电流 (Isup) | 3 mA | 3 mA | 3 mA | 3 mA |
| 表面贴装 | YES | NO | YES | NO |
| 切换器配置 | SINGLE | SINGLE | SINGLE | SINGLE |
| 最大切换频率 | 2000 kHz | 2000 kHz | 2000 kHz | 2000 kHz |
| 技术 | BICMOS | BICMOS | BICMOS | BICMOS |
| 温度等级 | INDUSTRIAL | INDUSTRIAL | INDUSTRIAL | INDUSTRIAL |
| 端子形式 | NO LEAD | THROUGH-HOLE | GULL WING | THROUGH-HOLE |
| 端子位置 | UPPER | DUAL | DUAL | DUAL |
| 是否Rohs认证 | - | 不符合 | 不符合 | 不符合 |
| 厂商名称 | - | Supertex | Supertex | Supertex |
| 长度 | - | 20.32 mm | 8.65 mm | 19.304 mm |
| 湿度敏感等级 | - | 1 | 1 | 1 |
| 封装等效代码 | - | DIP14,.3 | SOP14,.25 | DIP14,.3 |
| 峰值回流温度(摄氏度) | - | 225 | 225 | 225 |
| 座面最大高度 | - | 3.683 mm | 1.9304 mm | 4.318 mm |
| 端子节距 | - | 2.54 mm | 1.27 mm | 2.54 mm |
| 处于峰值回流温度下的最长时间 | - | NOT SPECIFIED | NOT SPECIFIED | NOT SPECIFIED |
| 宽度 | - | 7.62 mm | 3.9 mm | 7.62 mm |
电子工程世界版权所有
京B2-20211791
京ICP备10001474号-1
电信业务审批[2006]字第258号函
京公网安备 11010802033920号
Copyright © 2005-2026 EEWORLD.com.cn, Inc. All rights reserved