
ROTARY CODED SWITCH-10POSITIONS, BCD COMPLEMENT, LATCHED, 0.02A, 20VDC, THROUGH HOLE-RIGHT ANGLE, ROHS COMPLIANT
| 参数名称 | 属性值 |
| 是否无铅 | 不含铅 |
| 是否Rohs认证 | 符合 |
| 包装说明 | ROHS COMPLIANT |
| Reach Compliance Code | compliant |
| ECCN代码 | EAR99 |
| 主体宽度 | 5.99 mm |
| 主体高度 | 7.49 mm |
| 主体长度或直径 | 6.99 mm |
| 触点(交流)最大额定R负载 | .02A@20VAC |
| 最大触点电流(交流) | 0.02 A |
| 最大触点电流(直流) | 0.02 A |
| 触点(直流)最大额定R负载 | .02A@20VDC |
| 最大触点电压(交流) | 20 V |
| 最大触点电压(直流) | 20 V |
| 电气寿命 | 10000 Cycle(s) |
| 分度角 | 36 deg |
| 安装特点 | THROUGH HOLE-RIGHT ANGLE |
| 位置数 | 10 |
| 开关段数量 | 1 |
| 最高工作温度 | 85 °C |
| 最低工作温度 | -30 °C |
| 表面贴装 | NO |
| 开关动作 | LATCHED |
| 开关功能 | BCD COMPLEMENT |
| 开关类型 | ROTARY CODED SWITCH |
| 端接类型 | SOLDER |
| Base Number Matches | 1 |
| 1825013-3 | 2-1825013-2 | ZPB-5H-100M-V5-100/15-A2-G-E | 1-1825013-8 | 1-1825013-3 | 2-1825013-3 | 1825013-5 | 2-1825013-4 | 1-1825013-4 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 描述 | ROTARY CODED SWITCH-10POSITIONS, BCD COMPLEMENT, LATCHED, 0.02A, 20VDC, THROUGH HOLE-RIGHT ANGLE, ROHS COMPLIANT | ROTARY CODED SWITCH-10POSITIONS, BINARY CODED DECIMAL, LATCHED, 0.02A, 20VDC, SURFACE MOUNT-RIGHT ANGLE, ROHS COMPLIANT | Oscillator | ROTARY CODED SWITCH-16POSITIONS, HEXADECIMAL, LATCHED, 0.02A, 20VDC, SURFACE MOUNT-RIGHT ANGLE, ROHS COMPLIANT | ROTARY CODED SWITCH-16POSITIONS, HEXADECIMAL COMPLEMENT, LATCHED, 0.02A, 20VDC, THROUGH HOLE-RIGHT ANGLE, ROHS COMPLIANT | ROTARY CODED SWITCH-16POSITIONS, HEXADECIMAL COMPLEMENT, LATCHED, 0.02A, 20VDC, SURFACE MOUNT-RIGHT ANGLE, ROHS COMPLIANT | ROTARY CODED SWITCH-10POSITIONS, BCD COMPLEMENT, LATCHED, 0.02A, 20VDC, SURFACE MOUNT-STRAIGHT, ROHS COMPLIANT | ROTARY CODED SWITCH-16POSITIONS, HEXADECIMAL, LATCHED, 0.02A, 20VDC, SURFACE MOUNT-RIGHT ANGLE, ROHS COMPLIANT | ROTARY CODED SWITCH-16POSITIONS, HEXADECIMAL COMPLEMENT, LATCHED, 0.02A, 20VDC, SURFACE MOUNT-RIGHT ANGLE, ROHS COMPLIANT |
| Reach Compliance Code | compliant | unknow | unknown | unknown | unknown | unknown | compliant | unknown | unknown |
| 安装特点 | THROUGH HOLE-RIGHT ANGLE | SURFACE MOUNT-RIGHT ANGLE | THROUGH HOLE MOUNT | SURFACE MOUNT-RIGHT ANGLE | THROUGH HOLE-RIGHT ANGLE | SURFACE MOUNT-RIGHT ANGLE | SURFACE MOUNT-STRAIGHT | SURFACE MOUNT-RIGHT ANGLE | SURFACE MOUNT-RIGHT ANGLE |
| 最高工作温度 | 85 °C | 85 °C | 70 °C | 85 °C | 85 °C | 85 °C | 85 °C | 85 °C | 85 °C |
| 最低工作温度 | -30 °C | -30 °C | -20 °C | -30 °C | -30 °C | -30 °C | -30 °C | -30 °C | -30 °C |
| 表面贴装 | NO | NO | NO | NO | NO | NO | NO | NO | NO |
| 是否无铅 | 不含铅 | 不含铅 | - | 不含铅 | 不含铅 | 不含铅 | 不含铅 | 不含铅 | 不含铅 |
| 是否Rohs认证 | 符合 | 符合 | - | 符合 | 符合 | 符合 | 符合 | 符合 | 符合 |
| 包装说明 | ROHS COMPLIANT | ROHS COMPLIANT | - | ROHS COMPLIANT | ROHS COMPLIANT | ROHS COMPLIANT | ROHS COMPLIANT | ROHS COMPLIANT | ROHS COMPLIANT |
| ECCN代码 | EAR99 | EAR99 | - | EAR99 | EAR99 | EAR99 | EAR99 | EAR99 | EAR99 |
| 主体宽度 | 5.99 mm | 5.99 mm | - | 5.99 mm | 5.99 mm | 5.99 mm | 7.01 mm | 5.99 mm | 5.99 mm |
| 主体高度 | 7.49 mm | 7.9 mm | - | 7.9 mm | 7.49 mm | 7.9 mm | 3.1 mm | 7.9 mm | 7.9 mm |
| 主体长度或直径 | 6.99 mm | 6.99 mm | - | 6.99 mm | 6.99 mm | 6.99 mm | 7.01 mm | 6.99 mm | 6.99 mm |
| 触点(交流)最大额定R负载 | .02A@20VAC | .02A@20VAC | - | .02A@20VAC | .02A@20VAC | .02A@20VAC | .02A@20VAC | .02A@20VAC | .02A@20VAC |
| 最大触点电流(交流) | 0.02 A | 0.02 A | - | 0.02 A | 0.02 A | 0.02 A | 0.02 A | 0.02 A | 0.02 A |
| 最大触点电流(直流) | 0.02 A | 0.02 A | - | 0.02 A | 0.02 A | 0.02 A | 0.02 A | 0.02 A | 0.02 A |
| 触点(直流)最大额定R负载 | .02A@20VDC | .02A@20VDC | - | .02A@20VDC | .02A@20VDC | .02A@20VDC | .02A@20VDC | .02A@20VDC | .02A@20VDC |
| 最大触点电压(交流) | 20 V | 20 V | - | 20 V | 20 V | 20 V | 20 V | 20 V | 20 V |
| 最大触点电压(直流) | 20 V | 20 V | - | 20 V | 20 V | 20 V | 20 V | 20 V | 20 V |
| 电气寿命 | 10000 Cycle(s) | 10000 Cycle(s) | - | 10000 Cycle(s) | 10000 Cycle(s) | 10000 Cycle(s) | 10000 Cycle(s) | 10000 Cycle(s) | 10000 Cycle(s) |
| 位置数 | 10 | 10 | - | 16 | 16 | 16 | 10 | 16 | 16 |
| 开关段数量 | 1 | 1 | - | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| 开关动作 | LATCHED | LATCHED | - | LATCHED | LATCHED | LATCHED | LATCHED | LATCHED | LATCHED |
| 开关功能 | BCD COMPLEMENT | BINARY CODED DECIMAL | - | HEXADECIMAL | HEXADECIMAL COMPLEMENT | HEXADECIMAL COMPLEMENT | BCD COMPLEMENT | HEXADECIMAL | HEXADECIMAL COMPLEMENT |
| 开关类型 | ROTARY CODED SWITCH | ROTARY CODED SWITCH | - | ROTARY CODED SWITCH | ROTARY CODED SWITCH | ROTARY CODED SWITCH | ROTARY CODED SWITCH | ROTARY CODED SWITCH | ROTARY CODED SWITCH |
| 端接类型 | SOLDER | SOLDER | - | SOLDER | SOLDER | SOLDER | SOLDER | SOLDER | SOLDER |
| Base Number Matches | 1 | 1 | - | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
电子工程世界版权所有
京B2-20211791
京ICP备10001474号-1
电信业务审批[2006]字第258号函
京公网安备 11010802033920号
Copyright © 2005-2026 EEWORLD.com.cn, Inc. All rights reserved