Toggle Switch, DPDT, Momentary, Wire Terminal, Lever Actuator, Panel Mount-threaded
| 参数名称 | 属性值 |
| Reach Compliance Code | unknown |
| ECCN代码 | EAR99 |
| 执行器类型 | LEVER |
| 主体宽度 | 13.59 mm |
| 主体高度 | 16.26 mm |
| 主体长度或直径 | 14.61 mm |
| 触点(交流)最大额定R负载 | 5A@125VAC |
| 最大触点电流(交流) | 5 A |
| 最大触点电压(交流) | 125 V |
| 制造商序列号 | 12TW2 |
| 安装特点 | PANEL MOUNT-THREADED |
| 最高工作温度 | 71 °C |
| 密封 | DUST PROOF; WATER PROOF |
| 表面贴装 | NO |
| 开关动作 | MOMENTARY |
| 开关功能 | DPDT |
| 开关类型 | TOGGLE SWITCH |
| 端接类型 | WIRE |
| Base Number Matches | 1 |
| 12TW2-51 | 12TW2-2 | 12TW2-31 | 12TW2-5 | 12TW2-41 | 12TW2-61 | 12TW2-8 | 12TW2-6 | 12TW2-4 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 描述 | Toggle Switch, DPDT, Momentary, Wire Terminal, Lever Actuator, Panel Mount-threaded | Toggle Switch, DPST, Latched, Wire Terminal, Lever Actuator, Panel Mount-threaded | Toggle Switch, DPDT, Latched, Wire Terminal, Lever Actuator, Panel Mount-threaded | Toggle Switch, DPDT, Latched And Momentary, Wire Terminal, Lever Actuator, Panel Mount-threaded | Toggle Switch, DPDT, Momentary, Wire Terminal, Lever Actuator, Panel Mount-threaded | Toggle Switch, DPST, Momentary, Wire Terminal, Lever Actuator, Panel Mount-threaded | Toggle Switch, DPDT, Momentary, Wire Terminal, Lever Actuator, Panel Mount-threaded | Toggle Switch, DPST, Momentary, Wire Terminal, Lever Actuator, Panel Mount-threaded | Toggle Switch, DPDT, Momentary, Wire Terminal, Lever Actuator, Panel Mount-threaded |
| Reach Compliance Code | unknown | unknow | unknown | unknown | unknown | unknown | unknown | unknown | unknown |
| ECCN代码 | EAR99 | EAR99 | EAR99 | EAR99 | EAR99 | EAR99 | EAR99 | EAR99 | EAR99 |
| 执行器类型 | LEVER | LEVER | LEVER | LEVER | LEVER | LEVER | LEVER | LEVER | LEVER |
| 主体宽度 | 13.59 mm | 13.59 mm | 13.59 mm | 13.59 mm | 13.59 mm | 13.59 mm | 13.59 mm | 13.59 mm | 13.59 mm |
| 主体高度 | 16.26 mm | 16.26 mm | 16.26 mm | 16.26 mm | 16.26 mm | 16.26 mm | 16.26 mm | 16.26 mm | 16.26 mm |
| 主体长度或直径 | 14.61 mm | 14.61 mm | 14.61 mm | 14.61 mm | 14.61 mm | 14.61 mm | 14.61 mm | 14.61 mm | 14.61 mm |
| 触点(交流)最大额定R负载 | 5A@125VAC | 5A@125VAC | 5A@125VAC | 5A@125VAC | 5A@125VAC | 5A@125VAC | 5A@125VAC | 5A@125VAC | 5A@125VAC |
| 最大触点电流(交流) | 5 A | 5 A | 5 A | 5 A | 5 A | 5 A | 5 A | 5 A | 5 A |
| 最大触点电压(交流) | 125 V | 125 V | 125 V | 125 V | 125 V | 125 V | 125 V | 125 V | 125 V |
| 制造商序列号 | 12TW2 | 12TW2 | 12TW2 | 12TW2 | 12TW2 | 12TW2 | 12TW2 | 12TW2 | 12TW2 |
| 安装特点 | PANEL MOUNT-THREADED | PANEL MOUNT-THREADED | PANEL MOUNT-THREADED | PANEL MOUNT-THREADED | PANEL MOUNT-THREADED | PANEL MOUNT-THREADED | PANEL MOUNT-THREADED | PANEL MOUNT-THREADED | PANEL MOUNT-THREADED |
| 最高工作温度 | 71 °C | 71 °C | 71 °C | 71 °C | 71 °C | 71 °C | 71 °C | 71 °C | 71 °C |
| 密封 | DUST PROOF; WATER PROOF | DUST PROOF; WATER PROOF | DUST PROOF; WATER PROOF | DUST PROOF; WATER PROOF | DUST PROOF; WATER PROOF | DUST PROOF; WATER PROOF | DUST PROOF; WATER PROOF | DUST PROOF; WATER PROOF | DUST PROOF; WATER PROOF |
| 表面贴装 | NO | NO | NO | NO | NO | NO | NO | NO | NO |
| 开关动作 | MOMENTARY | LATCHED | LATCHED | LATCHED AND MOMENTARY | MOMENTARY | MOMENTARY | MOMENTARY | MOMENTARY | MOMENTARY |
| 开关功能 | DPDT | DPST | DPDT | DPDT | DPDT | DPST | DPDT | DPST | DPDT |
| 开关类型 | TOGGLE SWITCH | TOGGLE SWITCH | TOGGLE SWITCH | TOGGLE SWITCH | TOGGLE SWITCH | TOGGLE SWITCH | TOGGLE SWITCH | TOGGLE SWITCH | TOGGLE SWITCH |
| 端接类型 | WIRE | WIRE | WIRE | WIRE | WIRE | WIRE | WIRE | WIRE | WIRE |
| Base Number Matches | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
电子工程世界版权所有
京B2-20211791
京ICP备10001474号-1
电信业务审批[2006]字第258号函
京公网安备 11010802033920号
Copyright © 2005-2026 EEWORLD.com.cn, Inc. All rights reserved