IC IC,SMPS CONTROLLER,VOLTAGE-MODE,BIPOLAR,DIP,16PIN,CERAMIC, Switching Regulator or Controller
| 参数名称 | 属性值 |
| 是否Rohs认证 | 不符合 |
| 厂商名称 | Texas Instruments(德州仪器) |
| Reach Compliance Code | not_compliant |
| ECCN代码 | EAR99 |
| Is Samacsys | N |
| 模拟集成电路 - 其他类型 | DUAL SWITCHING CONTROLLER |
| 控制模式 | VOLTAGE-MODE |
| JESD-30 代码 | R-XDIP-T16 |
| 端子数量 | 16 |
| 最高工作温度 | 125 °C |
| 最低工作温度 | -55 °C |
| 封装主体材料 | CERAMIC |
| 封装代码 | DIP |
| 封装等效代码 | DIP16,.3 |
| 封装形状 | RECTANGULAR |
| 封装形式 | IN-LINE |
| 峰值回流温度(摄氏度) | NOT SPECIFIED |
| 认证状态 | Not Qualified |
| 表面贴装 | NO |
| 技术 | BIPOLAR |
| 温度等级 | MILITARY |
| 端子形式 | THROUGH-HOLE |
| 端子节距 | 2.54 mm |
| 端子位置 | DUAL |
| 处于峰值回流温度下的最长时间 | NOT SPECIFIED |
| Base Number Matches | 1 |
| SG1525AJ/883B | SG1527AJ/883B | TL1525AJ/883B | TL2525AJ | TL2527AJP4 | TL2527ANP3 | TL3527ANP1 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 描述 | IC IC,SMPS CONTROLLER,VOLTAGE-MODE,BIPOLAR,DIP,16PIN,CERAMIC, Switching Regulator or Controller | IC,SMPS CONTROLLER,VOLTAGE-MODE,BIPOLAR,DIP,16PIN,CERAMIC | IC,SMPS CONTROLLER,VOLTAGE-MODE,BIPOLAR,DIP,16PIN,CERAMIC | IC,SMPS CONTROLLER,VOLTAGE-MODE,BIPOLAR,DIP,16PIN,CERAMIC | IC IC,SMPS CONTROLLER,VOLTAGE-MODE,BIPOLAR,DIP,16PIN,CERAMIC, Switching Regulator or Controller | IC IC,SMPS CONTROLLER,VOLTAGE-MODE,BIPOLAR,DIP,16PIN,PLASTIC, Switching Regulator or Controller | IC IC,SMPS CONTROLLER,VOLTAGE-MODE,BIPOLAR,DIP,16PIN,PLASTIC, Switching Regulator or Controller |
| 是否Rohs认证 | 不符合 | 不符合 | 不符合 | 不符合 | 不符合 | 不符合 | 不符合 |
| Reach Compliance Code | not_compliant | not_compliant | not_compliant | not_compliant | not_compliant | not_compliant | not_compliant |
| ECCN代码 | EAR99 | EAR99 | EAR99 | EAR99 | EAR99 | EAR99 | EAR99 |
| 控制模式 | VOLTAGE-MODE | VOLTAGE-MODE | VOLTAGE-MODE | VOLTAGE-MODE | VOLTAGE-MODE | VOLTAGE-MODE | VOLTAGE-MODE |
| JESD-30 代码 | R-XDIP-T16 | R-XDIP-T16 | R-XDIP-T16 | R-XDIP-T16 | R-XDIP-T16 | R-PDIP-T16 | R-PDIP-T16 |
| 端子数量 | 16 | 16 | 16 | 16 | 16 | 16 | 16 |
| 最高工作温度 | 125 °C | 125 °C | 125 °C | 85 °C | 85 °C | 85 °C | 70 °C |
| 最低工作温度 | -55 °C | -55 °C | -55 °C | -25 °C | -25 °C | -25 °C | - |
| 封装主体材料 | CERAMIC | CERAMIC | CERAMIC | CERAMIC | CERAMIC | PLASTIC/EPOXY | PLASTIC/EPOXY |
| 封装代码 | DIP | DIP | DIP | DIP | DIP | DIP | DIP |
| 封装等效代码 | DIP16,.3 | DIP16,.3 | DIP16,.3 | DIP16,.3 | DIP16,.3 | DIP16,.3 | DIP16,.3 |
| 封装形状 | RECTANGULAR | RECTANGULAR | RECTANGULAR | RECTANGULAR | RECTANGULAR | RECTANGULAR | RECTANGULAR |
| 封装形式 | IN-LINE | IN-LINE | IN-LINE | IN-LINE | IN-LINE | IN-LINE | IN-LINE |
| 峰值回流温度(摄氏度) | NOT SPECIFIED | NOT SPECIFIED | NOT SPECIFIED | NOT SPECIFIED | NOT SPECIFIED | NOT SPECIFIED | NOT SPECIFIED |
| 表面贴装 | NO | NO | NO | NO | NO | NO | NO |
| 技术 | BIPOLAR | BIPOLAR | BIPOLAR | BIPOLAR | BIPOLAR | BIPOLAR | BIPOLAR |
| 温度等级 | MILITARY | MILITARY | MILITARY | OTHER | OTHER | OTHER | COMMERCIAL |
| 端子形式 | THROUGH-HOLE | THROUGH-HOLE | THROUGH-HOLE | THROUGH-HOLE | THROUGH-HOLE | THROUGH-HOLE | THROUGH-HOLE |
| 端子节距 | 2.54 mm | 2.54 mm | 2.54 mm | 2.54 mm | 2.54 mm | 2.54 mm | 2.54 mm |
| 端子位置 | DUAL | DUAL | DUAL | DUAL | DUAL | DUAL | DUAL |
| 处于峰值回流温度下的最长时间 | NOT SPECIFIED | NOT SPECIFIED | NOT SPECIFIED | NOT SPECIFIED | NOT SPECIFIED | NOT SPECIFIED | NOT SPECIFIED |
| 认证状态 | Not Qualified | Not Qualified | Not Qualified | Not Qualified | - | - | Not Qualified |
| 包装说明 | - | DIP, DIP16,.3 | DIP, DIP16,.3 | DIP, DIP16,.3 | DIP, DIP16,.3 | DIP, DIP16,.3 | DIP, DIP16,.3 |
| Objectid | - | - | - | 1156937321 | 1156937328 | 1156937333 | 1156937348 |
| 器件名 | 厂商 | 描述 |
|---|---|---|
| SG1525AJ | Microsemi | Switching Controller, Voltage-mode, 0.5A, 500kHz Switching Freq-Max, BIPolar, CDIP16, HERMETIC SEALED, CERAMIC, DIP-16 |
| SG1525AJ/883 | Linear ( ADI ) | IC 0.5 A SWITCHING CONTROLLER, 400 kHz SWITCHING FREQ-MAX, CDIP16, HERMETIC SEALED, CERDIP-16, Switching Regulator or Controller |
| SG1525AJ/883C | Microsemi | Switching Controller, 0.5A, 500kHz Switching Freq-Max, CDIP16, HERMETIC SEALED, CERAMIC, DIP-16 |
| SG1525AJ/DESC | Microsemi | 0.5 A SWITCHING CONTROLLER, 500 kHz SWITCHING FREQ-MAX, CDIP16 |
| SG1525AJ10744 | Microsemi | Switching Controller, 0.5A, 500kHz Switching Freq-Max, CDIP16, HERMETIC SEALED, CERAMIC, DIP-16 |
| SG1525AJ10842 | Microsemi | Switching Controller, 0.5A, 500kHz Switching Freq-Max, CDIP16, HERMETIC SEALED, CERAMIC, DIP-16 |
| SG2525AJ | General Electric Solid State | Switching Regulator/Controller, Voltage-mode, 0.1A, 400kHz Switching Freq-Max, BIPolar, CDIP16 |
| SG2525AN | ST(意法半导体) | Voltage Mode PWM Controller 500mA 400kHz 16-Pin PDIP Tube |
| SG3525AN | ST(意法半导体) | Voltage Mode PWM Controller 500mA 400kHz 16-Pin PDIP Tube |
| SG3525ANG | ON Semiconductor(安森美) | SC Series 20 mA 400 kHz Through Hole PWM Control Circuit - PDIP-16 |
| UC1525AJ | Texas Instruments(德州仪器) | Regulating Pulse Width Modulators 16-CDIP -55 to 125 |
| UC2525AJ | Texas Instruments(德州仪器) | Regulating Pulse Width Modulators 16-CDIP -25 to 85 |
| UC2525AN | Texas Instruments(德州仪器) | Regulating Pulse Width Modulators 16-PDIP -25 to 85 |
| UC3525AJ | Texas Instruments(德州仪器) | Regulating Pulse Width Modulators 16-CDIP 0 to 70 |
| UC3525AN | Texas Instruments(德州仪器) | Regulating Pulse Width Modulators 16-PDIP 0 to 70 |
电子工程世界版权所有
京B2-20211791
京ICP备10001474号-1
电信业务审批[2006]字第258号函
京公网安备 11010802033920号
Copyright © 2005-2026 EEWORLD.com.cn, Inc. All rights reserved