HEADER CONNECTOR,PCB MNT,RECEPT,180 CONTACTS,PIN,0.1 PITCH,PC TAIL TERMINAL
| 参数名称 | 属性值 |
| 是否Rohs认证 | 不符合 |
| 厂商名称 | TE Connectivity(泰科) |
| Reach Compliance Code | compliant |
| Is Samacsys | N |
| 主体宽度 | 0.515 inch |
| 主体深度 | 0.55 inch |
| 主体长度 | 9.38 inch |
| 主体/外壳类型 | RECEPTACLE |
| 连接器类型 | BOARD CONNECTOR |
| 联系完成配合 | AU ON NI |
| 触点性别 | MALE |
| 触点材料 | PHOSPHOR BRONZE |
| 触点模式 | RECTANGULAR |
| 触点电阻 | 12 mΩ |
| 触点样式 | SQ PIN-SKT |
| 介电耐压 | 250VAC V |
| 耐用性 | 75 Cycles |
| 最大插入力 | 1.112 N |
| 绝缘电阻 | 103000000 Ω |
| 绝缘体材料 | GLASS FILLED THERMOPLASTIC |
| 制造商序列号 | 102567 |
| 插接触点节距 | 0.1 inch |
| 匹配触点行间距 | 0.1 inch |
| 安装方式 | STRAIGHT |
| 安装类型 | BOARD |
| 连接器数 | ONE |
| PCB行数 | 2 |
| 装载的行数 | 2 |
| PCB接触模式 | RECTANGULAR |
| PCB触点行间距 | 2.54 mm |
| 电镀厚度 | 15u inch |
| 极化密钥 | HOUSING SIDE |
| 额定电流(信号) | 2 A |
| 参考标准 | UL, CSA |
| 可靠性 | COMMERCIAL |
| 端子长度 | 0.18 inch |
| 端子节距 | 2.54 mm |
| 端接类型 | SOLDER |
| 触点总数 | 180 |
| 撤离力-最小值 | .2085 N |
| Base Number Matches | 1 |
| 2-102567-8 | 1-102567-7 | 102567-7 | RM222-050-781-7829 | RM222-050-782-7837 | RM222-060-222-6434 | RM222-060-242-2043 | 102567-5 | 3-102567-0 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 描述 | HEADER CONNECTOR,PCB MNT,RECEPT,180 CONTACTS,PIN,0.1 PITCH,PC TAIL TERMINAL | CONNECTOR, 86 CONTACT(S), MALE, STRAIGHT TWO PART BOARD CONNECTOR, SOLDER | CONNECTOR, 120 CONTACT(S), MALE, STRAIGHT TWO PART BOARD CONNECTOR, SOLDER | Board Connector, 50 Contact(s), 2 Row(s), Female, Straight, 0.075 inch Pitch, Solder Terminal, Hole .099-.111, Plug | Board Connector, 50 Contact(s), 2 Row(s), Female, Straight, 0.075 inch Pitch, Solder Terminal, Hole .099-.111, Plug | Board Connector, 60 Contact(s), 2 Row(s), Female, Straight, 0.075 inch Pitch, Solder Lug Terminal, Hole .099-.111, Plug | Board Connector, 60 Contact(s), 2 Row(s), Female, 0.075 inch Pitch, Hole .099-.111, Plug | HEADER CONNECTOR,PCB MNT,RECEPT,96 CONTACTS,PIN,0.1 PITCH,PC TAIL TERMINAL,GUIDE PIN,BLACK | 12 CONTACT(S), MALE, STRAIGHT TWO PART BOARD CONNECTOR, SOLDER, LEAD FREE |
| Reach Compliance Code | compliant | unknow | unknow | compliant | compliant | compliant | compliant | unknown | unknown |
| 连接器类型 | BOARD CONNECTOR | BOARD CONNECTOR | BOARD CONNECTOR | BOARD CONNECTOR | BOARD CONNECTOR | BOARD CONNECTOR | BOARD CONNECTOR | BOARD CONNECTOR | BOARD CONNECTOR |
| 触点性别 | MALE | MALE | MALE | FEMALE | FEMALE | FEMALE | FEMALE | MALE | MALE |
| 装载的行数 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 |
| 触点总数 | 180 | 86 | 120 | 50 | 50 | 60 | 60 | 96 | 12 |
| 是否Rohs认证 | 不符合 | - | 不符合 | 符合 | 不符合 | 不符合 | 不符合 | 不符合 | - |
| 主体宽度 | 0.515 inch | - | - | 0.2 inch | 0.2 inch | 0.2 inch | 0.2 inch | 0.515 inch | - |
| 主体深度 | 0.55 inch | - | - | 0.585 inch | 0.585 inch | 0.585 inch | 0.585 inch | 0.55 inch | - |
| 主体长度 | 9.38 inch | - | - | 2.637 inch | 2.637 inch | 3.012 inch | 3.012 inch | 5.18 inch | - |
| 主体/外壳类型 | RECEPTACLE | - | - | PLUG | PLUG | PLUG | PLUG | RECEPTACLE | - |
| 联系完成配合 | AU ON NI | - | NOT SPECIFIED | GOLD | NOT SPECIFIED | NOT SPECIFIED | NOT SPECIFIED | AU ON NI | - |
| 触点材料 | PHOSPHOR BRONZE | - | NOT SPECIFIED | NOT SPECIFIED | NOT SPECIFIED | NOT SPECIFIED | NOT SPECIFIED | COPPER ALLOY | - |
| 触点模式 | RECTANGULAR | - | - | STAGGERED | STAGGERED | STAGGERED | STAGGERED | RECTANGULAR | - |
| 触点样式 | SQ PIN-SKT | - | - | RND PIN-SKT | RND PIN-SKT | RND PIN-SKT | RND PIN-SKT | SQ PIN-SKT | - |
| 绝缘体材料 | GLASS FILLED THERMOPLASTIC | - | - | POLYETHYLENE | POLYETHYLENE | POLYETHYLENE | THERMOPLASTIC | GLASS FILLED THERMOPLASTIC | - |
| 制造商序列号 | 102567 | 102567 | - | RM2 | RM2 | RM2 | RM2 | 102567 | 102567 |
| 插接触点节距 | 0.1 inch | - | - | 0.075 inch | 0.075 inch | 0.075 inch | 0.075 inch | 0.1 inch | - |
| 匹配触点行间距 | 0.1 inch | - | - | 0.075 inch | 0.075 inch | 0.075 inch | 0.075 inch | 0.1 inch | - |
| 安装方式 | STRAIGHT | STRAIGHT | STRAIGHT | STRAIGHT | STRAIGHT | STRAIGHT | - | STRAIGHT | STRAIGHT |
| 安装类型 | BOARD | BOARD | BOARD | BOARD | BOARD | PANEL | - | BOARD | BOARD |
| 连接器数 | ONE | - | - | ONE | ONE | ONE | - | ONE | - |
| PCB行数 | 2 | - | - | 2 | 2 | 2 | - | 2 | - |
| PCB接触模式 | RECTANGULAR | - | - | STAGGERED | STAGGERED | STAGGERED | - | RECTANGULAR | - |
| 电镀厚度 | 15u inch | - | - | 50u inch | 50u inch | 50u inch | 50u inch | 15u inch | - |
| 极化密钥 | HOUSING SIDE | - | - | DUAL POLARIZED | DUAL POLARIZED | DUAL POLARIZED | DUAL POLARIZED | HOUSING SIDE | - |
| 可靠性 | COMMERCIAL | - | - | MIL-C-55302 | MIL-C-55302 | MIL-C-55302 | MIL-C-55302 | COMMERCIAL | - |
| 端子长度 | 0.18 inch | - | - | 0.109 inch | 0.109 inch | 0.172 inch | - | 0.18 inch | - |
| 端子节距 | 2.54 mm | 2.54 mm | 2.54 mm | - | - | - | - | 2.54 mm | 2.54 mm |
| 端接类型 | SOLDER | SOLDER | SOLDER | SOLDER | SOLDER | SOLDER LUG | - | SOLDER | SOLDER |
| 其他特性 | - | AMPMODU | AMPMODU | WITH MOUNTING EARS | WITH MOUNTING EARS | WITH MOUNTING EARS | WITH MOUNTING EARS | - | - |
| MIL 符合性 | - | NO | NO | YES | YES | YES | YES | - | NO |
| Objectid | - | - | - | 1150535532 | 1150535610 | 1150646327 | 1150245338 | - | 2094740429 |
| 安装选项1 | - | - | - | HOLE .099-.111 | HOLE .099-.111 | HOLE .099-.111 | HOLE .099-.111 | GUIDE PIN | - |
电子工程世界版权所有
京B2-20211791
京ICP备10001474号-1
电信业务审批[2006]字第258号函
京公网安备 11010802033920号
Copyright © 2005-2026 EEWORLD.com.cn, Inc. All rights reserved