
HEADER CONNECTOR,PCB MNT,RECEPT,72 CONTACTS,SKT,0.079 PITCH,COMPLIANT FIT TERMINAL,LOCKING,NATURAL
| 参数名称 | 属性值 |
| 是否Rohs认证 | 符合 |
| Objectid | 306274302 |
| Reach Compliance Code | compliant |
| ECCN代码 | EAR99 |
| Factory Lead Time | 10 weeks |
| 主体宽度 | 0.446 inch |
| 主体深度 | 0.805 inch |
| 主体长度 | 1.412 inch |
| 主体/外壳类型 | RECEPTACLE |
| 连接器类型 | BOARD CONNECTOR |
| 联系完成配合 | AU ON NI |
| 联系完成终止 | TIN OVER NICKEL |
| 触点性别 | FEMALE |
| 触点材料 | PHOSPHOR BRONZE |
| 触点模式 | RECTANGULAR |
| 触点样式 | SQ PIN-SKT |
| 介电耐压 | 1000VAC V |
| 耐用性 | 250 Cycles |
| 最大插入力 | .69778 N |
| 绝缘电阻 | 100000000 Ω |
| 绝缘体颜色 | NATURAL |
| 绝缘体材料 | LIQUID CRYSTAL POLYMER |
| 制造商序列号 | 5536511 |
| 插接触点节距 | 0.079 inch |
| 匹配触点行间距 | 0.079 inch |
| 安装选项1 | LOCKING |
| 安装方式 | STRAIGHT |
| 安装类型 | BOARD |
| 连接器数 | ONE |
| PCB行数 | 4 |
| 装载的行数 | 4 |
| 最高工作温度 | 125 °C |
| 最低工作温度 | -55 °C |
| PCB接触模式 | RECTANGULAR |
| PCB触点行间距 | 2.0066 mm |
| 极化密钥 | POLARIZED HOUSING |
| 可靠性 | COMMERCIAL |
| 端子长度 | 0.14 inch |
| 端子节距 | 2.0066 mm |
| 端接类型 | PRESS FIT |
| 触点总数 | 72 |
| 撤离力-最小值 | .11954 N |
| 1-5536511-2 | 5536511-8 | 5536511-9 | 3-5536511-1 | 3-5536511-2 | 3-5536511-3 | 5536511-7 | EMCL12N2J-129.000M | EMCL22G2J-218.000M | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 描述 | HEADER CONNECTOR,PCB MNT,RECEPT,72 CONTACTS,SKT,0.079 PITCH,COMPLIANT FIT TERMINAL,LOCKING,NATURAL | HEADER CONNECTOR,PCB MNT,RECEPT,168 CONTACTS,SKT,0.079 PITCH,COMPLIANT FIT TERMINAL,LOCKING,NATURAL | 240 CONTACT(S), FEMALE, RIGHT ANGLE TWO PART BOARD CONNECTOR, PRESS FIT, RECEPTACLE | 24 CONTACT(S), FEMALE, RIGHT ANGLE TWO PART BOARD CONNECTOR, PRESS FIT, RECEPTACLE | 48 CONTACT(S), FEMALE, RIGHT ANGLE TWO PART BOARD CONNECTOR, PRESS FIT, RECEPTACLE | 96 CONTACT(S), FEMALE, RIGHT ANGLE TWO PART BOARD CONNECTOR, PRESS FIT, RECEPTACLE | CONNECTOR, 136 CONTACT(S), FEMALE, RIGHT ANGLE TWO PART BOARD CONNECTOR, PRESS FIT, RECEPTACLE | CRYSTAL OSCILLATOR, CLOCK, 129MHz, LVPECL OUTPUT, ROHS COMPLIANT, PLASTIC, SMD, 6 PIN | CRYSTAL OSCILLATOR, CLOCK, 218MHz, LVPECL OUTPUT, ROHS COMPLIANT, PLASTIC, SMD, 6 PIN |
| Reach Compliance Code | compliant | compliant | unknown | unknown | unknown | unknown | unknown | compliant | compliant |
| 制造商序列号 | 5536511 | 5536511 | 5536511 | 5536511 | 5536511 | 5536511 | 5536511 | EMCL12 | EMCL22 |
| 是否Rohs认证 | 符合 | 符合 | 符合 | 符合 | - | - | - | 符合 | 符合 |
| Objectid | 306274302 | 306274303 | 2061701379 | 1790921229 | - | - | 1790921275 | 1265372776 | 1265375446 |
| 主体/外壳类型 | RECEPTACLE | RECEPTACLE | RECEPTACLE | RECEPTACLE | RECEPTACLE | RECEPTACLE | RECEPTACLE | - | - |
| 连接器类型 | BOARD CONNECTOR | BOARD CONNECTOR | BOARD CONNECTOR | BOARD CONNECTOR | BOARD CONNECTOR | BOARD CONNECTOR | BOARD CONNECTOR | - | - |
| 联系完成配合 | AU ON NI | AU ON NI | NOT SPECIFIED | NOT SPECIFIED | GOLD OVER NICKEL (50)/NICKEL (30) | GOLD OVER NICKEL (50)/NICKEL (30) | NOT SPECIFIED | - | - |
| 联系完成终止 | TIN OVER NICKEL | TIN OVER NICKEL | - | - | TIN (24) OVER NICKEL (50) | TIN (24) OVER NICKEL (50) | TIN (24) OVER NICKEL (50) | - | - |
| 触点性别 | FEMALE | FEMALE | FEMALE | FEMALE | FEMALE | FEMALE | FEMALE | - | - |
| 安装方式 | STRAIGHT | STRAIGHT | RIGHT ANGLE | RIGHT ANGLE | RIGHT ANGLE | RIGHT ANGLE | RIGHT ANGLE | - | - |
| 安装类型 | BOARD | BOARD | BOARD | BOARD | BOARD | BOARD | BOARD | - | - |
| 装载的行数 | 4 | 4 | 4 | 4 | 4 | 4 | 4 | - | - |
| 端子节距 | 2.0066 mm | 2.0066 mm | 2 mm | 2 mm | 2 mm | 2 mm | 2 mm | - | - |
| 端接类型 | PRESS FIT | PRESS FIT | PRESS FIT | PRESS FIT | PRESS FIT | PRESS FIT | PRESS FIT | - | - |
| 触点总数 | 72 | 168 | 240 | 24 | 48 | 96 | 136 | - | - |
| DIN 符合性 | - | - | NO | NO | NO | NO | NO | - | - |
| 滤波功能 | - | - | NO | NO | NO | NO | NO | - | - |
| IEC 符合性 | - | - | NO | NO | NO | NO | NO | - | - |
| MIL 符合性 | - | - | NO | NO | NO | NO | NO | - | - |
| 混合触点 | - | - | NO | NO | NO | NO | NO | - | - |
| 选件 | - | - | GENERAL PURPOSE | GENERAL PURPOSE | GENERAL PURPOSE | GENERAL PURPOSE | GENERAL PURPOSE | - | - |
| JESD-609代码 | - | - | - | - | e3 | e3 | e3 | e4 | e4 |
电子工程世界版权所有
京B2-20211791
京ICP备10001474号-1
电信业务审批[2006]字第258号函
京公网安备 11010802033920号
Copyright © 2005-2026 EEWORLD.com.cn, Inc. All rights reserved