Fluorescent Display Controller, 16 X 16 Segments, MOS, PDIP40, PLASTIC, DIP-40
| 参数名称 | 属性值 |
| 厂商名称 | Micrel ( Microchip ) |
| 零件包装代码 | DIP |
| 包装说明 | DIP, |
| 针数 | 40 |
| Reach Compliance Code | unknown |
| Is Samacsys | N |
| 地址总线宽度 | |
| 显示配置 | 16 X 16 SEGMENTS |
| 外部数据总线宽度 | 8 |
| JESD-30 代码 | R-PDIP-T40 |
| 长度 | 51.816 mm |
| 端子数量 | 40 |
| 最高工作温度 | 70 °C |
| 最低工作温度 | |
| 封装主体材料 | PLASTIC/EPOXY |
| 封装代码 | DIP |
| 封装形状 | RECTANGULAR |
| 封装形式 | IN-LINE |
| 认证状态 | Not Qualified |
| 表面贴装 | NO |
| 技术 | MOS |
| 温度等级 | COMMERCIAL |
| 端子形式 | THROUGH-HOLE |
| 端子节距 | 2.54 mm |
| 端子位置 | DUAL |
| 宽度 | 15.24 mm |
| uPs/uCs/外围集成电路类型 | DISPLAY CONTROLLER, FLUORESCENT |
| Base Number Matches | 1 |
| MIC10955P-40CN | MIC10955P-50CN | MIC10955PE-40BN | 84B2C-C20-J20L | |
|---|---|---|---|---|
| 描述 | Fluorescent Display Controller, 16 X 16 Segments, MOS, PDIP40, PLASTIC, DIP-40 | Fluorescent Display Controller, 16 X 16 Segments, MOS, PDIP40, PLASTIC, DIP-40 | Fluorescent Display Controller, 16 X 16 Segments, MOS, PDIP40, PLASTIC, DIP-40 | Potentiometer, Wire Wound, 1W, 100000ohm, 5% +/-Tol, -50,50ppm/Cel, |
| Reach Compliance Code | unknown | unknown | unknown | not_compliant |
| 端子数量 | 40 | 40 | 40 | 6 |
| 最高工作温度 | 70 °C | 70 °C | 85 °C | 125 °C |
| 封装形式 | IN-LINE | IN-LINE | IN-LINE | PCB Mount |
| 表面贴装 | NO | NO | NO | NO |
| 技术 | MOS | MOS | MOS | WIRE WOUND |
| 厂商名称 | Micrel ( Microchip ) | Micrel ( Microchip ) | Micrel ( Microchip ) | - |
| 零件包装代码 | DIP | DIP | DIP | - |
| 包装说明 | DIP, | DIP, | DIP, | - |
| 针数 | 40 | 40 | 40 | - |
| Is Samacsys | N | N | N | - |
| 显示配置 | 16 X 16 SEGMENTS | 16 X 16 SEGMENTS | 16 X 16 SEGMENTS | - |
| 外部数据总线宽度 | 8 | 8 | 8 | - |
| JESD-30 代码 | R-PDIP-T40 | R-PDIP-T40 | R-PDIP-T40 | - |
| 长度 | 51.816 mm | 51.816 mm | 51.816 mm | - |
| 封装主体材料 | PLASTIC/EPOXY | PLASTIC/EPOXY | PLASTIC/EPOXY | - |
| 封装代码 | DIP | DIP | DIP | - |
| 封装形状 | RECTANGULAR | RECTANGULAR | RECTANGULAR | - |
| 认证状态 | Not Qualified | Not Qualified | Not Qualified | - |
| 温度等级 | COMMERCIAL | COMMERCIAL | INDUSTRIAL | - |
| 端子形式 | THROUGH-HOLE | THROUGH-HOLE | THROUGH-HOLE | - |
| 端子节距 | 2.54 mm | 2.54 mm | 2.54 mm | - |
| 端子位置 | DUAL | DUAL | DUAL | - |
| 宽度 | 15.24 mm | 15.24 mm | 15.24 mm | - |
| uPs/uCs/外围集成电路类型 | DISPLAY CONTROLLER, FLUORESCENT | DISPLAY CONTROLLER, FLUORESCENT | DISPLAY CONTROLLER, FLUORESCENT | - |
| Base Number Matches | 1 | 1 | 1 | - |
电子工程世界版权所有
京B2-20211791
京ICP备10001474号-1
电信业务审批[2006]字第258号函
京公网安备 11010802033920号
Copyright © 2005-2026 EEWORLD.com.cn, Inc. All rights reserved