SINGLE COLOR LED, ULTRA RED, ROHS COMPLIANT PACKAGE-2
| 参数名称 | 属性值 |
| 是否无铅 | 不含铅 |
| 是否Rohs认证 | 符合 |
| 厂商名称 | CML Innovative Technologies |
| 包装说明 | ROHS COMPLIANT PACKAGE-2 |
| Reach Compliance Code | unknown |
| Is Samacsys | N |
| 颜色 | ULTRA RED |
| 颜色@波长 | Orange-Red |
| 配置 | SINGLE |
| 最大正向电流 | 0.03 A |
| 最大正向电压 | 2.5 V |
| 透镜类型 | DIFFUSED |
| 标称发光强度 | 300.0 mcd |
| 安装特点 | PANEL MOUNT |
| 功能数量 | 1 |
| 端子数量 | 2 |
| 光电设备类型 | SINGLE COLOR LED |
| 总高度 | 13.97 mm |
| 包装方法 | BULK |
| 峰值波长 | 660 nm |
| 形状 | ROUND |
| 表面贴装 | NO |
| 端子面层 | NOT SPECIFIED |
| 视角 | 60 deg |
| Base Number Matches | 1 |
| 6039-004-304UR | 6039-004-304Z | 6039-004-304H | |
|---|---|---|---|
| 描述 | SINGLE COLOR LED, ULTRA RED, ROHS COMPLIANT PACKAGE-2 | SINGLE COLOR LED, YELLOW, ROHS COMPLIANT PACKAGE-2 | SINGLE COLOR LED, HIGH EFFICIENCY GREEN, ROHS COMPLIANT PACKAGE-2 |
| 是否无铅 | 不含铅 | 不含铅 | 不含铅 |
| 是否Rohs认证 | 符合 | 符合 | 符合 |
| 包装说明 | ROHS COMPLIANT PACKAGE-2 | ROHS COMPLIANT PACKAGE-2 | ROHS COMPLIANT PACKAGE-2 |
| Reach Compliance Code | unknown | unknow | unknown |
| 颜色 | ULTRA RED | YELLOW | HIGH EFFICIENCY GREEN |
| 颜色@波长 | Orange-Red | Yellow | Green |
| 配置 | SINGLE | SINGLE | SINGLE |
| 最大正向电流 | 0.03 A | 0.03 A | 0.025 A |
| 最大正向电压 | 2.5 V | 2.5 V | 2.5 V |
| 透镜类型 | DIFFUSED | DIFFUSED | DIFFUSED |
| 标称发光强度 | 300.0 mcd | 15.0 mcd | 15.0 mcd |
| 安装特点 | PANEL MOUNT | PANEL MOUNT | PANEL MOUNT |
| 功能数量 | 1 | 1 | 1 |
| 端子数量 | 2 | 2 | 2 |
| 光电设备类型 | SINGLE COLOR LED | SINGLE COLOR LED | SINGLE COLOR LED |
| 总高度 | 13.97 mm | 13.97 mm | 13.97 mm |
| 包装方法 | BULK | BULK | BULK |
| 峰值波长 | 660 nm | 590 nm | 565 nm |
| 形状 | ROUND | ROUND | ROUND |
| 表面贴装 | NO | NO | NO |
| 端子面层 | NOT SPECIFIED | NOT SPECIFIED | NOT SPECIFIED |
| 视角 | 60 deg | 60 deg | 60 deg |
| Base Number Matches | 1 | 1 | 1 |
| 厂商名称 | CML Innovative Technologies | - | CML Innovative Technologies |
电子工程世界版权所有
京B2-20211791
京ICP备10001474号-1
电信业务审批[2006]字第258号函
京公网安备 11010802033920号
Copyright © 2005-2026 EEWORLD.com.cn, Inc. All rights reserved