General Purpose Inductor, 16uH, 20%, 1 Element, SMD, 3524, ROHS COMPLIANT
| 参数名称 | 属性值 |
| 是否无铅 | 不含铅 |
| 是否Rohs认证 | 符合 |
| 厂商名称 | Pulse Electronics |
| 包装说明 | 3524 |
| Reach Compliance Code | compliant |
| ECCN代码 | EAR99 |
| Is Samacsys | N |
| 大小写代码 | 3524 |
| 构造 | Unshielded |
| 直流电阻 | 0.1747 Ω |
| 标称电感 (L) | 16 µH |
| 电感器应用 | POWER INDUCTOR |
| 电感器类型 | GENERAL PURPOSE INDUCTOR |
| 制造商序列号 | PA0390 |
| 功能数量 | 1 |
| 端子数量 | 2 |
| 最高工作温度 | 130 °C |
| 最低工作温度 | -40 °C |
| 封装高度 | 5.08 mm |
| 封装长度 | 8.89 mm |
| 封装形式 | SMT |
| 封装宽度 | 6.1 mm |
| 包装方法 | TR |
| 最大额定电流 | 1.2 A |
| 系列 | PA0390 SERIES |
| 形状/尺寸说明 | RECTANGULAR PACKAGE |
| 屏蔽 | NO |
| 特殊特征 | INDUCTANCE MEASURED WITH PEAK DC CURRENT |
| 表面贴装 | YES |
| 端子位置 | DUAL ENDED |
| 端子形状 | ONE SURFACE |
| 测试频率 | 0.1 MHz |
| 容差 | 20% |
| Base Number Matches | 1 |

| PA0390.153NL | PA0390.102NL | PA0390.471NL | PA0390.471NLT | PA0390.472NLT | PA0390.104NLT | PA0390.682NLT | PA0390.103NL | PA0390.683NLT | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 描述 | General Purpose Inductor, 16uH, 20%, 1 Element, SMD, 3524, ROHS COMPLIANT | General Purpose Inductor, 1.2uH, 20%, 1 Element, SMD, 3524, ROHS COMPLIANT | General Purpose Inductor, 0.6uH, 20%, 1 Element, SMD, 3524, ROHS COMPLIANT | General Purpose Inductor, 0.6uH, 20%, 1 Element, SMD, 3524, ROHS COMPLIANT | General Purpose Inductor, 5.2uH, 20%, 1 Element, SMD, 3524, ROHS COMPLIANT | General Purpose Inductor, 113uH, 20%, 1 Element, SMD, 3524, ROHS COMPLIANT | General Purpose Inductor, 6.9uH, 20%, 1 Element, SMD, 3524, ROHS COMPLIANT | General Purpose Inductor, 11uH, 20%, 1 Element, SMD, 3524, ROHS COMPLIANT | General Purpose Inductor, 73uH, 20%, 1 Element, SMD, 3524, ROHS COMPLIANT |
| 是否无铅 | 不含铅 | 不含铅 | 不含铅 | 不含铅 | 不含铅 | 不含铅 | 不含铅 | 不含铅 | 不含铅 |
| 是否Rohs认证 | 符合 | 符合 | 符合 | 符合 | 符合 | 符合 | 符合 | 符合 | 符合 |
| 包装说明 | 3524 | 3524 | 3524 | 3524 | 3524 | 3524 | 3524 | 3524 | 3524 |
| Reach Compliance Code | compliant | compliant | compliant | compliant | compliant | compliant | compliant | compliant | compliant |
| ECCN代码 | EAR99 | EAR99 | EAR99 | EAR99 | EAR99 | EAR99 | EAR99 | EAR99 | EAR99 |
| 大小写代码 | 3524 | 3524 | 3524 | 3524 | 3524 | 3524 | 3524 | 3524 | 3524 |
| 构造 | Unshielded | Unshielded | Unshielded | Unshielded | Unshielded | Unshielded | Unshielded | Unshielded | Unshielded |
| 直流电阻 | 0.1747 Ω | 0.0177 Ω | 0.0097 Ω | 0.0097 Ω | 0.0544 Ω | 1.109 Ω | 0.0897 Ω | 0.1107 Ω | 0.732 Ω |
| 标称电感 (L) | 16 µH | 1.2 µH | 0.6 µH | 0.6 µH | 5.2 µH | 113 µH | 6.9 µH | 11 µH | 73 µH |
| 电感器应用 | POWER INDUCTOR | POWER INDUCTOR | POWER INDUCTOR | POWER INDUCTOR | POWER INDUCTOR | POWER INDUCTOR | POWER INDUCTOR | POWER INDUCTOR | POWER INDUCTOR |
| 电感器类型 | GENERAL PURPOSE INDUCTOR | GENERAL PURPOSE INDUCTOR | GENERAL PURPOSE INDUCTOR | GENERAL PURPOSE INDUCTOR | GENERAL PURPOSE INDUCTOR | GENERAL PURPOSE INDUCTOR | GENERAL PURPOSE INDUCTOR | GENERAL PURPOSE INDUCTOR | GENERAL PURPOSE INDUCTOR |
| 功能数量 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| 端子数量 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 |
| 最高工作温度 | 130 °C | 130 °C | 130 °C | 130 °C | 130 °C | 130 °C | 130 °C | 130 °C | 130 °C |
| 最低工作温度 | -40 °C | -40 °C | -40 °C | -40 °C | -40 °C | -40 °C | -40 °C | -40 °C | -40 °C |
| 封装高度 | 5.08 mm | 5.08 mm | 5.08 mm | 5.08 mm | 5.08 mm | 5.08 mm | 5.08 mm | 5.08 mm | 5.08 mm |
| 封装长度 | 8.89 mm | 8.89 mm | 8.89 mm | 8.89 mm | 8.89 mm | 8.89 mm | 8.89 mm | 8.89 mm | 8.89 mm |
| 封装形式 | SMT | SMT | SMT | SMT | SMT | SMT | SMT | SMT | SMT |
| 封装宽度 | 6.1 mm | 6.1 mm | 6.1 mm | 6.1 mm | 6.1 mm | 6.1 mm | 6.1 mm | 6.1 mm | 6.1 mm |
| 包装方法 | TR | TR | TR | TR | TR | TR | TR | TR | TR |
| 最大额定电流 | 1.2 A | 4.4 A | 6 A | 6 A | 2.2 A | 0.47 A | 1.7 A | 1.5 A | 0.58 A |
| 形状/尺寸说明 | RECTANGULAR PACKAGE | RECTANGULAR PACKAGE | RECTANGULAR PACKAGE | RECTANGULAR PACKAGE | RECTANGULAR PACKAGE | RECTANGULAR PACKAGE | RECTANGULAR PACKAGE | RECTANGULAR PACKAGE | RECTANGULAR PACKAGE |
| 屏蔽 | NO | NO | NO | NO | NO | NO | NO | NO | NO |
| 特殊特征 | INDUCTANCE MEASURED WITH PEAK DC CURRENT | INDUCTANCE MEASURED WITH PEAK DC CURRENT | INDUCTANCE MEASURED WITH PEAK DC CURRENT | INDUCTANCE MEASURED WITH PEAK DC CURRENT | INDUCTANCE MEASURED WITH PEAK DC CURRENT | INDUCTANCE MEASURED WITH PEAK DC CURRENT | INDUCTANCE MEASURED WITH PEAK DC CURRENT | INDUCTANCE MEASURED WITH PEAK DC CURRENT | INDUCTANCE MEASURED WITH PEAK DC CURRENT |
| 表面贴装 | YES | YES | YES | YES | YES | YES | YES | YES | YES |
| 端子位置 | DUAL ENDED | DUAL ENDED | DUAL ENDED | DUAL ENDED | DUAL ENDED | DUAL ENDED | DUAL ENDED | DUAL ENDED | DUAL ENDED |
| 端子形状 | ONE SURFACE | ONE SURFACE | ONE SURFACE | ONE SURFACE | ONE SURFACE | ONE SURFACE | ONE SURFACE | ONE SURFACE | ONE SURFACE |
| 测试频率 | 0.1 MHz | 0.1 MHz | 0.1 MHz | 0.1 MHz | 0.1 MHz | 0.1 MHz | 0.1 MHz | 0.1 MHz | 0.1 MHz |
| 容差 | 20% | 20% | 20% | 20% | 20% | 20% | 20% | 20% | 20% |
| 厂商名称 | Pulse Electronics | - | Pulse Electronics | Pulse Electronics | - | - | - | Pulse Electronics | Pulse Electronics |
| Base Number Matches | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | - | - |
电子工程世界版权所有
京B2-20211791
京ICP备10001474号-1
电信业务审批[2006]字第258号函
京公网安备 11010802033920号
Copyright © 2005-2026 EEWORLD.com.cn, Inc. All rights reserved