Power Supply Support Circuit, Fixed, 1 Channel, PSSO3, SOT-89, 3 PIN
| 参数名称 | 属性值 |
| 是否无铅 | 不含铅 |
| 是否Rohs认证 | 符合 |
| 厂商名称 | New Japan Radio Co Ltd |
| 零件包装代码 | SOT-89 |
| 包装说明 | , |
| 针数 | 3 |
| Reach Compliance Code | compliant |
| ECCN代码 | EAR99 |
| Is Samacsys | N |
| 其他特性 | DETECTION THRESHOLD VOLTAGE IS 4.5V |
| 可调阈值 | NO |
| 模拟集成电路 - 其他类型 | POWER SUPPLY SUPPORT CIRCUIT |
| JESD-30 代码 | R-PSSO-F3 |
| JESD-609代码 | e6 |
| 长度 | 4.5 mm |
| 信道数量 | 1 |
| 功能数量 | 1 |
| 端子数量 | 3 |
| 最高工作温度 | 85 °C |
| 最低工作温度 | -40 °C |
| 封装主体材料 | PLASTIC/EPOXY |
| 封装形状 | RECTANGULAR |
| 封装形式 | SMALL OUTLINE |
| 峰值回流温度(摄氏度) | 260 |
| 认证状态 | Not Qualified |
| 座面最大高度 | 1.65 mm |
| 最大供电电压 (Vsup) | 9 V |
| 最小供电电压 (Vsup) | 0.8 V |
| 标称供电电压 (Vsup) | 1.2 V |
| 表面贴装 | YES |
| 温度等级 | INDUSTRIAL |
| 端子面层 | TIN BISMUTH |
| 端子形式 | FLAT |
| 端子节距 | 1.5 mm |
| 端子位置 | SINGLE |
| 处于峰值回流温度下的最长时间 | NOT SPECIFIED |
| 宽度 | 2.5 mm |
| Base Number Matches | 1 |

| NJU7719U1-45 | RCA08051504JNEA | RCA0805150KJNEC | RCA0805150KJNEY | RCA0805150RDKBA00 | RCA080515K0JNEY | RCA0805160KFKEC00 | RCA0805160KFKTB00 | RCA080516R5FKTA00 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 描述 | Power Supply Support Circuit, Fixed, 1 Channel, PSSO3, SOT-89, 3 PIN | Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.125W, 1500000ohm, 150V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0805, CHIP | Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.125W, 150000ohm, 150V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0805, CHIP, ROHS COMPLIANT | Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.125W, 150000ohm, 150V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0805, CHIP, ROHS COMPLIANT | Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.125W, 150ohm, 150V, 0.5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0805, CHIP | Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.125W, 15000ohm, 150V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0805, CHIP, ROHS COMPLIANT | Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.125W, 160000ohm, 150V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0805, CHIP, ROHS COMPLIANT | Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.125W, 160000ohm, 150V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0805, CHIP | Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.125W, 16.5ohm, 150V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0805, CHIP |
| 是否Rohs认证 | 符合 | 符合 | 符合 | 符合 | 不符合 | 符合 | 符合 | 不符合 | 不符合 |
| 包装说明 | , | CHIP | CHIP, ROHS COMPLIANT | CHIP, ROHS COMPLIANT | CHIP | CHIP, ROHS COMPLIANT | , 0805 | CHIP | CHIP |
| Reach Compliance Code | compliant | unknown | compliant | compliant | compliant | compliant | compliant | compliant | compliant |
| ECCN代码 | EAR99 | EAR99 | EAR99 | EAR99 | EAR99 | EAR99 | EAR99 | EAR99 | EAR99 |
| JESD-609代码 | e6 | e3 | e3 | e3 | e0 | e3 | e3 | e0 | e0 |
| 端子数量 | 3 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 |
| 最高工作温度 | 85 °C | 155 °C | 155 °C | 155 °C | 155 °C | 155 °C | 155 °C | 155 °C | 155 °C |
| 最低工作温度 | -40 °C | -55 °C | -55 °C | -55 °C | -55 °C | -55 °C | -55 °C | -55 °C | -55 °C |
| 表面贴装 | YES | YES | YES | YES | YES | YES | YES | YES | YES |
| 端子面层 | TIN BISMUTH | Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier | TIN OVER NICKEL | Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier | Tin/Lead (Sn/Pb) - with Nickel (Ni) barrier | Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier | Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier | Tin/Lead (Sn/Pb) - with Nickel (Ni) barrier | Tin/Lead (Sn/Pb) - with Nickel (Ni) barrier |
| 是否无铅 | 不含铅 | - | 不含铅 | 不含铅 | 含铅 | 不含铅 | 不含铅 | 含铅 | 含铅 |
| 其他特性 | DETECTION THRESHOLD VOLTAGE IS 4.5V | ANTI-SULFUR | ANTI-SULFUR, LASER TRIMMABLE, RATED AC VOLTAGE (V): 150 | ANTI-SULFUR | - | ANTI-SULFUR | - | - | - |
| 封装形状 | RECTANGULAR | - | RECTANGULAR PACKAGE | RECTANGULAR PACKAGE | RECTANGULAR PACKAGE | RECTANGULAR PACKAGE | RECTANGULAR PACKAGE | RECTANGULAR PACKAGE | RECTANGULAR PACKAGE |
| 封装形式 | SMALL OUTLINE | SMT | SMT | SMT | - | SMT | - | - | - |
| Objectid | - | 145060407771 | 1609681355 | 1609681356 | 1616179566 | 1609681460 | 1847582018 | 1616179715 | 1616179900 |
| Country Of Origin | - | Israel | Israel | Israel | Israel | - | Israel | Israel | Israel |
| YTEOL | - | 7.75 | 7.75 | 2 | 8.2 | - | 7.75 | 7.75 | 7.75 |
| 安装特点 | - | SURFACE MOUNT | SURFACE MOUNT | SURFACE MOUNT | SURFACE MOUNT | SURFACE MOUNT | SURFACE MOUNT | SURFACE MOUNT | SURFACE MOUNT |
| 包装方法 | - | TR, PAPER, 7 INCH | TR, PAPER, 13 INCH | BULK | BULK | BULK | TR, PAPER, 13 INCH | TR, PAPER, 10 INCH | TR, PAPER, 7 INCH |
| 额定功率耗散 (P) | - | 0.125 W | 0.125 W | 0.125 W | 0.125 W | 0.125 W | 0.125 W | 0.125 W | 0.125 W |
| 额定温度 | - | 70 °C | 70 °C | 70 °C | 70 °C | 70 °C | 70 °C | 70 °C | 70 °C |
| 电阻 | - | 1500000 Ω | 150000 Ω | 150000 Ω | 150 Ω | 15000 Ω | 160000 Ω | 160000 Ω | 16.5 Ω |
| 电阻器类型 | - | FIXED RESISTOR | FIXED RESISTOR | FIXED RESISTOR | FIXED RESISTOR | FIXED RESISTOR | FIXED RESISTOR | FIXED RESISTOR | FIXED RESISTOR |
| 尺寸代码 | - | 0805 | 0805 | 0805 | 0805 | 0805 | 0805 | 0805 | 0805 |
| 技术 | - | METAL GLAZE/THICK FILM | METAL GLAZE/THICK FILM | METAL GLAZE/THICK FILM | METAL GLAZE/THICK FILM | METAL GLAZE/THICK FILM | METAL GLAZE/THICK FILM | METAL GLAZE/THICK FILM | METAL GLAZE/THICK FILM |
| 温度系数 | - | 200 ppm/°C | 200 ppm/°C | 200 ppm/°C | 100 ppm/°C | 200 ppm/°C | 100 ppm/°C | 100 ppm/°C | 100 ppm/°C |
| 端子形状 | - | WRAPAROUND | WRAPAROUND | WRAPAROUND | WRAPAROUND | WRAPAROUND | WRAPAROUND | WRAPAROUND | WRAPAROUND |
| 容差 | - | 5% | 5% | 5% | 0.5% | 5% | 1% | 1% | 1% |
| 工作电压 | - | 150 V | 150 V | 150 V | 150 V | 150 V | 150 V | 150 V | 150 V |
电子工程世界版权所有
京B2-20211791
京ICP备10001474号-1
电信业务审批[2006]字第258号函
京公网安备 11010802033920号
Copyright © 2005-2026 EEWORLD.com.cn, Inc. All rights reserved