Isolated DC/DC Converters 100W 48V Input Iso DC-DC Converter
| 参数名称 | 属性值 |
| 是否无铅 | 含铅 |
| 是否Rohs认证 | 不符合 |
| 厂商名称 | Texas Instruments(德州仪器) |
| 零件包装代码 | MODULE |
| 包装说明 | , |
| 针数 | 8 |
| Reach Compliance Code | compli |
| ECCN代码 | EAR99 |
| Factory Lead Time | 1 week |
| 模拟集成电路 - 其他类型 | DC-DC REGULATED POWER SUPPLY MODULE |
| 最大输入电压 | 75 V |
| 最小输入电压 | 36 V |
| 标称输入电压 | 48 V |
| JESD-30 代码 | R-PDMA-X8 |
| JESD-609代码 | e0 |
| 湿度敏感等级 | 3 |
| 功能数量 | 1 |
| 输出次数 | 1 |
| 端子数量 | 8 |
| 最高工作温度 | 85 °C |
| 最低工作温度 | -40 °C |
| 最大输出电压 | 2.75 V |
| 最小输出电压 | 2 V |
| 标称输出电压 | 2.5 V |
| 封装主体材料 | PLASTIC/EPOXY |
| 封装形状 | RECTANGULAR |
| 封装形式 | MICROELECTRONIC ASSEMBLY |
| 峰值回流温度(摄氏度) | 235; 260 |
| 认证状态 | Not Qualified |
| 表面贴装 | NO |
| 技术 | HYBRID |
| 温度等级 | INDUSTRIAL |
| 端子面层 | Tin/Lead (Sn/Pb) |
| 端子形式 | UNSPECIFIED |
| 端子位置 | DUAL |
| 处于峰值回流温度下的最长时间 | NOT SPECIFIED |
| 最大总功率输出 | 75 W |
| 微调/可调输出 | YES |
| PTQA430025N2AS | PTQA430033P2AZ | PTQA430033P2AD | PTQA430033N2AS | PTQA430025P2AZ | PTQA430025P2AS | PTQA430025N2AZ | PTQA430025N2AD | PTQA430033P2AS | PTQA430033N2AZ | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 描述 | Isolated DC/DC Converters 100W 48V Input Iso DC-DC Converter | Isolated DC/DC Converters 100W 48V Input Iso DC-DC Converter | Isolated DC/DC Converters 100W 48V Input Iso DC-DC Converter | Isolated DC/DC Converters 100-W 48-V Input Isolated DC-DC Converter 8-Surface Mount Module -40 to 85 | Isolated DC/DC Converters 100-W 48-V Input Isolated DC-DC Converter 8-Surface Mount Module -40 to 85 | Isolated DC/DC Converters 100W 48V Input Iso DC-DC Converter | Isolated DC/DC Converters 100W 48V Input Iso DC-DC Converter | Isolated DC/DC Converters 100W 48V Input Iso DC-DC Converter | Isolated DC/DC Converters 100W 48V Input Iso DC-DC Converter | Isolated DC/DC Converters 100W 48V Input Iso DC-DC Converter |
| 是否无铅 | 含铅 | 不含铅 | 不含铅 | 含铅 | 不含铅 | 含铅 | 不含铅 | 不含铅 | 含铅 | 不含铅 |
| 是否Rohs认证 | 不符合 | 符合 | 符合 | 不符合 | 符合 | 不符合 | 符合 | 符合 | 不符合 | 符合 |
| 厂商名称 | Texas Instruments(德州仪器) | Texas Instruments(德州仪器) | Texas Instruments(德州仪器) | Texas Instruments(德州仪器) | Texas Instruments(德州仪器) | Texas Instruments(德州仪器) | Texas Instruments(德州仪器) | Texas Instruments(德州仪器) | Texas Instruments(德州仪器) | Texas Instruments(德州仪器) |
| 零件包装代码 | MODULE | MODULE | DIP | MODULE | MODULE | MODULE | MODULE | DIP | MODULE | MODULE |
| 针数 | 8 | 8 | 8 | 8 | 8 | 8 | 8 | 8 | 8 | 8 |
| Reach Compliance Code | compli | compli | compli | compli | compli | compli | compli | compli | compli | compli |
| ECCN代码 | EAR99 | EAR99 | EAR99 | EAR99 | EAR99 | EAR99 | EAR99 | EAR99 | EAR99 | EAR99 |
| 模拟集成电路 - 其他类型 | DC-DC REGULATED POWER SUPPLY MODULE | DC-DC REGULATED POWER SUPPLY MODULE | DC-DC REGULATED POWER SUPPLY MODULE | DC-DC REGULATED POWER SUPPLY MODULE | DC-DC REGULATED POWER SUPPLY MODULE | DC-DC REGULATED POWER SUPPLY MODULE | DC-DC REGULATED POWER SUPPLY MODULE | DC-DC REGULATED POWER SUPPLY MODULE | DC-DC REGULATED POWER SUPPLY MODULE | DC-DC REGULATED POWER SUPPLY MODULE |
| 最大输入电压 | 75 V | 75 V | 75 V | 75 V | 75 V | 75 V | 75 V | 75 V | 75 V | 75 V |
| 最小输入电压 | 36 V | 36 V | 36 V | 36 V | 36 V | 36 V | 36 V | 36 V | 36 V | 36 V |
| 标称输入电压 | 48 V | 48 V | 48 V | 48 V | 48 V | 48 V | 48 V | 48 V | 48 V | 48 V |
| JESD-30 代码 | R-PDMA-X8 | R-PDMA-X8 | R-PDMA-T8 | R-PDMA-X8 | R-PDMA-X8 | R-PDMA-X8 | R-PDMA-X8 | R-PDMA-T8 | R-PDMA-X8 | R-PDMA-X8 |
| JESD-609代码 | e0 | e1 | e3 | e0 | e1 | e0 | e1 | e3 | e0 | e1 |
| 功能数量 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| 输出次数 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| 端子数量 | 8 | 8 | 8 | 8 | 8 | 8 | 8 | 8 | 8 | 8 |
| 最高工作温度 | 85 °C | 85 °C | 85 °C | 85 °C | 85 °C | 85 °C | 85 °C | 85 °C | 85 °C | 85 °C |
| 最低工作温度 | -40 °C | -40 °C | -40 °C | -40 °C | -40 °C | -40 °C | -40 °C | -40 °C | -40 °C | -40 °C |
| 最大输出电压 | 2.75 V | 3.63 V | 3.63 V | 3.63 V | 2.75 V | 2.75 V | 2.75 V | 2.75 V | 3.63 V | 3.63 V |
| 最小输出电压 | 2 V | 2.64 V | 2.64 V | 2.64 V | 2 V | 2 V | 2 V | 2 V | 2.64 V | 2.64 V |
| 标称输出电压 | 2.5 V | 3.3 V | 3.3 V | 3.3 V | 2.5 V | 2.5 V | 2.5 V | 2.5 V | 3.3 V | 3.3 V |
| 封装主体材料 | PLASTIC/EPOXY | PLASTIC/EPOXY | PLASTIC/EPOXY | PLASTIC/EPOXY | PLASTIC/EPOXY | PLASTIC/EPOXY | PLASTIC/EPOXY | PLASTIC/EPOXY | PLASTIC/EPOXY | PLASTIC/EPOXY |
| 封装形状 | RECTANGULAR | RECTANGULAR | RECTANGULAR | RECTANGULAR | RECTANGULAR | RECTANGULAR | RECTANGULAR | RECTANGULAR | RECTANGULAR | RECTANGULAR |
| 封装形式 | MICROELECTRONIC ASSEMBLY | MICROELECTRONIC ASSEMBLY | MICROELECTRONIC ASSEMBLY | MICROELECTRONIC ASSEMBLY | MICROELECTRONIC ASSEMBLY | MICROELECTRONIC ASSEMBLY | MICROELECTRONIC ASSEMBLY | MICROELECTRONIC ASSEMBLY | MICROELECTRONIC ASSEMBLY | MICROELECTRONIC ASSEMBLY |
| 峰值回流温度(摄氏度) | 235; 260 | 260 | NOT SPECIFIED | 235; 260 | 260 | 235; 260 | 260 | NOT SPECIFIED | 235; 260 | 260 |
| 认证状态 | Not Qualified | Not Qualified | Not Qualified | Not Qualified | Not Qualified | Not Qualified | Not Qualified | Not Qualified | Not Qualified | Not Qualified |
| 表面贴装 | NO | NO | NO | NO | NO | NO | NO | NO | NO | NO |
| 技术 | HYBRID | HYBRID | HYBRID | HYBRID | HYBRID | HYBRID | HYBRID | HYBRID | HYBRID | HYBRID |
| 温度等级 | INDUSTRIAL | INDUSTRIAL | INDUSTRIAL | INDUSTRIAL | INDUSTRIAL | INDUSTRIAL | INDUSTRIAL | INDUSTRIAL | INDUSTRIAL | INDUSTRIAL |
| 端子面层 | Tin/Lead (Sn/Pb) | Tin/Silver/Copper (Sn/Ag/Cu) | Tin (Sn) | TIN LEAD | Tin/Silver/Copper (Sn/Ag/Cu) | Tin/Lead (Sn/Pb) | TIN SILVER COPPER | Tin (Sn) | Tin/Lead (Sn/Pb) | Tin/Silver/Copper (Sn/Ag/Cu) |
| 端子形式 | UNSPECIFIED | UNSPECIFIED | THROUGH-HOLE | UNSPECIFIED | UNSPECIFIED | UNSPECIFIED | UNSPECIFIED | THROUGH-HOLE | UNSPECIFIED | UNSPECIFIED |
| 端子位置 | DUAL | DUAL | DUAL | DUAL | DUAL | DUAL | DUAL | DUAL | DUAL | DUAL |
| 处于峰值回流温度下的最长时间 | NOT SPECIFIED | NOT SPECIFIED | NOT SPECIFIED | NOT SPECIFIED | NOT SPECIFIED | NOT SPECIFIED | NOT SPECIFIED | NOT SPECIFIED | NOT SPECIFIED | NOT SPECIFIED |
| 最大总功率输出 | 75 W | 100 W | 100 W | 100 W | 75 W | 75 W | 75 W | 75 W | 100 W | 100 W |
| 微调/可调输出 | YES | YES | YES | YES | YES | YES | YES | YES | YES | YES |
| 湿度敏感等级 | 3 | 3 | - | 3 | 3 | 3 | 3 | - | 3 | 3 |
电子工程世界版权所有
京B2-20211791
京ICP备10001474号-1
电信业务审批[2006]字第258号函
京公网安备 11010802033920号
Copyright © 2005-2026 EEWORLD.com.cn, Inc. All rights reserved