2 CHANNEL TRANSISTOR OUTPUT OPTOCOUPLER
| 参数名称 | 属性值 |
| 厂商名称 | Infineon(英飞凌) |
| Reach Compliance Code | unknown |
| Is Samacsys | N |
| 其他特性 | VDE APPROVED, UL RECOGNIZED |
| Coll-Emtr Bkdn Voltage-Min | 70 V |
| 配置 | SEPARATE, 2 CHANNELS |
| 标称电流传输比 | 200% |
| 最大暗电源 | 100 nA |
| 最大正向电流 | 0.06 A |
| 最大绝缘电压 | 5300 V |
| 元件数量 | 2 |
| 最高工作温度 | 100 °C |
| 最低工作温度 | -55 °C |
| 光电设备类型 | TRANSISTOR OUTPUT OPTOCOUPLER |
| Base Number Matches | 1 |
| ILD615-4X001 | ILD615-2-X001 | ILQ615-3-X001 | ILQ615-4-X001 | ILQ615-4X001 | ILQ615-2-X001 | ILQ615-1-X001 | ILD615-1-X001 | ILD615-4-X001 | ILD615-3-X001 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 描述 | 2 CHANNEL TRANSISTOR OUTPUT OPTOCOUPLER | Transistor Output Optocoupler, 2-Element, 5300V Isolation | Transistor Output Optocoupler, 4-Element, 5300V Isolation | Transistor Output Optocoupler, 4-Element, 5300V Isolation | 4 CHANNEL TRANSISTOR OUTPUT OPTOCOUPLER | Transistor Output Optocoupler, 4-Element, 5300V Isolation | Transistor Output Optocoupler, 4-Element, 5300V Isolation | Transistor Output Optocoupler, 2-Element, 5300V Isolation | Transistor Output Optocoupler, 2-Element, 5300V Isolation | Transistor Output Optocoupler, 2-Element, 5300V Isolation |
| Reach Compliance Code | unknown | unknown | unknown | unknown | unknown | unknown | unknown | unknown | unknown | unknown |
| 其他特性 | VDE APPROVED, UL RECOGNIZED | UL APPROVED, VDE APPROVED | UL APPROVED, VDE APPROVED | UL APPROVED, VDE APPROVED | VDE APPROVED, UL RECOGNIZED | UL APPROVED, VDE APPROVED | UL APPROVED, VDE APPROVED | UL APPROVED, VDE APPROVED | UL APPROVED, VDE APPROVED | UL APPROVED, VDE APPROVED |
| Coll-Emtr Bkdn Voltage-Min | 70 V | 70 V | 70 V | 70 V | 70 V | 70 V | 70 V | 70 V | 70 V | 70 V |
| 配置 | SEPARATE, 2 CHANNELS | SEPARATE, 2 CHANNELS | SEPARATE, 4 CHANNELS | SEPARATE, 4 CHANNELS | SEPARATE, 4 CHANNELS | SEPARATE, 4 CHANNELS | SEPARATE, 4 CHANNELS | SEPARATE, 2 CHANNELS | SEPARATE, 2 CHANNELS | SEPARATE, 2 CHANNELS |
| 标称电流传输比 | 200% | 80% | 150% | 200% | 200% | 80% | 60% | 60% | 200% | 150% |
| 最大暗电源 | 100 nA | 50 nA | 100 nA | 100 nA | 100 nA | 50 nA | 50 nA | 50 nA | 100 nA | 100 nA |
| 最大正向电流 | 0.06 A | 0.06 A | 0.06 A | 0.06 A | 0.06 A | 0.06 A | 0.06 A | 0.06 A | 0.06 A | 0.06 A |
| 最大绝缘电压 | 5300 V | 5300 V | 5300 V | 5300 V | 5300 V | 5300 V | 5300 V | 5300 V | 5300 V | 5300 V |
| 元件数量 | 2 | 2 | 4 | 4 | 4 | 4 | 4 | 2 | 2 | 2 |
| 最高工作温度 | 100 °C | 100 °C | 100 °C | 100 °C | 100 °C | 100 °C | 100 °C | 100 °C | 100 °C | 100 °C |
| 最低工作温度 | -55 °C | -55 °C | -55 °C | -55 °C | -55 °C | -55 °C | -55 °C | -55 °C | -55 °C | -55 °C |
| 光电设备类型 | TRANSISTOR OUTPUT OPTOCOUPLER | TRANSISTOR OUTPUT OPTOCOUPLER | TRANSISTOR OUTPUT OPTOCOUPLER | TRANSISTOR OUTPUT OPTOCOUPLER | TRANSISTOR OUTPUT OPTOCOUPLER | TRANSISTOR OUTPUT OPTOCOUPLER | TRANSISTOR OUTPUT OPTOCOUPLER | TRANSISTOR OUTPUT OPTOCOUPLER | TRANSISTOR OUTPUT OPTOCOUPLER | TRANSISTOR OUTPUT OPTOCOUPLER |
| 厂商名称 | Infineon(英飞凌) | Infineon(英飞凌) | Infineon(英飞凌) | Infineon(英飞凌) | Infineon(英飞凌) | Infineon(英飞凌) | - | - | - | Infineon(英飞凌) |
| Base Number Matches | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | - |
电子工程世界版权所有
京B2-20211791
京ICP备10001474号-1
电信业务审批[2006]字第258号函
京公网安备 11010802033920号
Copyright © 2005-2026 EEWORLD.com.cn, Inc. All rights reserved