Single Color LED, Hyper Red, Colorless Clear, 2.4mm
| 参数名称 | 属性值 |
| 厂商名称 | SIEMENS |
| Reach Compliance Code | unknown |
| Is Samacsys | N |
| 颜色 | HYPER RED |
| 配置 | SINGLE |
| 最大正向电流 | 0.03 A |
| 透镜类型 | COLORLESS CLEAR |
| 标称发光强度 | 19.15 mcd |
| 安装特点 | SURFACE MOUNT |
| 功能数量 | 1 |
| 端子数量 | 2 |
| 最高工作温度 | 100 °C |
| 最低工作温度 | -55 °C |
| 光电设备类型 | SINGLE COLOR LED |
| 总高度 | 1.9 mm |
| 包装方法 | TAPE AND REEL |
| 峰值波长 | 660 nm |
| 形状 | ROUND |
| 尺寸 | 2.4 mm |
| 表面贴装 | YES |
| 端子节距 | 2.6 mm |
| 视角 | 120 deg |
| Base Number Matches | 1 |
| LHT674-KME7502 | LHT674-KME7503 | LHT674-LNE7503 | LHT674-LNE7502 | LHT674-LE7503 | LHT674-LE7502 | LHT674-ME7503 | 1V010 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 描述 | Single Color LED, Hyper Red, Colorless Clear, 2.4mm | Single Color LED, Hyper Red, Colorless Clear, 2.4mm | Single Color LED, Hyper Red, Colorless Clear, 2.4mm | Single Color LED, Hyper Red, Colorless Clear, 2.4mm | Single Color LED, Hyper Red, Colorless Clear, 2.4mm | Single Color LED, Hyper Red, Colorless Clear, 2.4mm | Single Color LED, Hyper Red, Colorless Clear, 2.4mm | High Transient Current Capability |
| Reach Compliance Code | unknown | unknown | unknown | unknown | unknown | unknown | unknown | - |
| Is Samacsys | N | N | N | N | N | N | - | - |
| 颜色 | HYPER RED | HYPER RED | HYPER RED | HYPER RED | HYPER RED | HYPER RED | HYPER RED | - |
| 配置 | SINGLE | SINGLE | SINGLE | SINGLE | SINGLE | SINGLE | SINGLE | - |
| 最大正向电流 | 0.03 A | 0.03 A | 0.03 A | 0.03 A | 0.03 A | 0.03 A | 0.03 A | - |
| 透镜类型 | COLORLESS CLEAR | COLORLESS CLEAR | COLORLESS CLEAR | COLORLESS CLEAR | COLORLESS CLEAR | COLORLESS CLEAR | COLORLESS CLEAR | - |
| 标称发光强度 | 19.15 mcd | 19.15 mcd | 30 mcd | 30 mcd | 15 mcd | 15 mcd | 24 mcd | - |
| 安装特点 | SURFACE MOUNT | SURFACE MOUNT | SURFACE MOUNT | SURFACE MOUNT | SURFACE MOUNT | SURFACE MOUNT | SURFACE MOUNT | - |
| 功能数量 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | - |
| 端子数量 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | - |
| 最高工作温度 | 100 °C | 100 °C | 100 °C | 100 °C | 100 °C | 100 °C | 100 °C | - |
| 最低工作温度 | -55 °C | -55 °C | -55 °C | -55 °C | -55 °C | -55 °C | -55 °C | - |
| 光电设备类型 | SINGLE COLOR LED | SINGLE COLOR LED | SINGLE COLOR LED | SINGLE COLOR LED | SINGLE COLOR LED | SINGLE COLOR LED | SINGLE COLOR LED | - |
| 总高度 | 1.9 mm | 1.9 mm | 1.9 mm | 1.9 mm | 1.9 mm | 1.9 mm | 1.9 mm | - |
| 包装方法 | TAPE AND REEL | TAPE AND REEL | TAPE AND REEL | TAPE AND REEL | TAPE AND REEL | TAPE AND REEL | TAPE AND REEL | - |
| 峰值波长 | 660 nm | 660 nm | 660 nm | 660 nm | 660 nm | 660 nm | 660 nm | - |
| 形状 | ROUND | ROUND | ROUND | ROUND | ROUND | ROUND | ROUND | - |
| 尺寸 | 2.4 mm | 2.4 mm | 2.4 mm | 2.4 mm | 2.4 mm | 2.4 mm | 2.4 mm | - |
| 表面贴装 | YES | YES | YES | YES | YES | YES | YES | - |
| 端子节距 | 2.6 mm | 2.6 mm | 2.6 mm | 2.6 mm | 2.6 mm | 2.6 mm | 2.6 mm | - |
| 视角 | 120 deg | 120 deg | 120 deg | 120 deg | 120 deg | 120 deg | 120 deg | - |
| Base Number Matches | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | - | - |
电子工程世界版权所有
京B2-20211791
京ICP备10001474号-1
电信业务审批[2006]字第258号函
京公网安备 11010802033920号
Copyright © 2005-2026 EEWORLD.com.cn, Inc. All rights reserved