集管和线壳 .050" Tiger Eye Discrete Wire, Terminal Housing
| 参数名称 | 属性值 |
| 厂商名称 | SAMTEC |
| 包装说明 | ROHS COMPLIANT |
| Reach Compliance Code | compliant |
| ECCN代码 | EAR99 |
| Factory Lead Time | 3 weeks |
| 其他特性 | TIGER EYE CONTACT |
| 主体宽度 | 0.19 inch |
| 主体深度 | 0.562 inch |
| 主体长度 | 0.6 inch |
| 连接器类型 | BOARD CONNECTOR |
| 接触器设计 | PREASSEM CONN |
| 联系完成配合 | GOLD OVER NICKEL (50) |
| 联系完成终止 | GOLD OVER NICKEL (50) |
| 触点性别 | FEMALE |
| 触点材料 | BERYLLIUM COPPER |
| 触点模式 | RECTANGULAR |
| 触点电阻 | 15 mΩ |
| 触点样式 | RND PIN-SKT |
| DIN 符合性 | NO |
| 介电耐压 | 825VAC V |
| 耐用性 | 100 Cycles |
| 滤波功能 | NO |
| IEC 符合性 | NO |
| 绝缘电阻 | 5000000000 Ω |
| 绝缘体颜色 | BLACK |
| 绝缘体材料 | LIQUID CRYSTAL POLYMER (LCP) |
| JESD-609代码 | e4 |
| MIL 符合性 | NO |
| 制造商序列号 | TSDF |
| 插接触点节距 | 0.05 inch |
| 插接信息 | MULTIPLE MATING PARTS AVAILABLE |
| 混合触点 | NO |
| 安装选项1 | LOCKING |
| 安装类型 | CABLE |
| 装载的行数 | 1 |
| 最高工作温度 | 125 °C |
| 最低工作温度 | -55 °C |
| 选件 | GENERAL PURPOSE |
| 极化密钥 | POLARIZED HOUSING |
| 额定电流(信号) | 2.9 A |
| 参考标准 | UL |
| 可靠性 | COMMERCIAL |
| 端接类型 | WIRE |
| 触点总数 | 10 |

| TSDF-10-S-S | TSDF-02-S-S | TSDF-07-S-S | TSDF-03-S-S | TSDF-45-D-S | TSDF-04-S-S | TSDF-07-D | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 描述 | 集管和线壳 .050" Tiger Eye Discrete Wire, Terminal Housing | 集管和线壳 .050" Tiger Eye Discrete Wire, Terminal Housing | 集管和线壳 .050" Tiger Eye Discrete Wire, Terminal Housing | 集管和线壳 .050" Tiger Eye Discrete Wire, Terminal Housing | 集管和线壳 .050" Tiger Eye Discrete Wire, Terminal Housing | 集管和线壳 .050" Tiger Eye Discrete Wire, Terminal Housing | 集管和线壳 .050" Tiger Eye Discrete Wire, Terminal Housing |
| 厂商名称 | SAMTEC | SAMTEC | SAMTEC | SAMTEC | SAMTEC | - | SAMTEC |
| 包装说明 | ROHS COMPLIANT | - | ROHS COMPLIANT | - | ROHS COMPLIANT | ROHS COMPLIANT | - |
| Reach Compliance Code | compliant | - | compliant | - | compliant | compliant | - |
| Factory Lead Time | 3 weeks | - | 2 weeks | - | 2 weeks | 2 weeks | - |
| 主体宽度 | 0.19 inch | - | 0.19 inch | - | 0.24 inch | 0.19 inch | - |
| 主体深度 | 0.562 inch | - | 0.562 inch | - | 0.562 inch | 0.562 inch | - |
| 主体长度 | 0.6 inch | - | 0.45 inch | - | 2.35 inch | 0.3 inch | - |
| 连接器类型 | BOARD CONNECTOR | - | BOARD CONNECTOR | - | BOARD CONNECTOR | BOARD CONNECTOR | - |
| 接触器设计 | PREASSEM CONN | - | PREASSEM CONN | - | PREASSEM CONN | PREASSEM CONN | - |
| 联系完成配合 | GOLD OVER NICKEL (50) | - | GOLD OVER NICKEL (50) | - | GOLD OVER NICKEL (50) | AU ON NI | - |
| 触点材料 | BERYLLIUM COPPER | - | BERYLLIUM COPPER | - | BERYLLIUM COPPER | BERYLLIUM COPPER | - |
| 触点模式 | RECTANGULAR | - | RECTANGULAR | - | RECTANGULAR | RECTANGULAR | - |
| 触点样式 | RND PIN-SKT | - | RND PIN-SKT | - | RND PIN-SKT | RND PIN-SKT | - |
| 绝缘体颜色 | BLACK | - | BLACK | - | BLACK | BLACK | - |
| 绝缘体材料 | LIQUID CRYSTAL POLYMER (LCP) | - | LIQUID CRYSTAL POLYMER (LCP) | - | LIQUID CRYSTAL POLYMER (LCP) | LIQUID CRYSTAL POLYMER (LCP) | - |
| 插接触点节距 | 0.05 inch | - | 0.05 inch | - | 0.05 inch | 0.05 inch | - |
| 安装类型 | CABLE | - | CABLE | - | CABLE | CABLE | - |
| 装载的行数 | 1 | - | 1 | - | 2 | 1 | - |
| 极化密钥 | POLARIZED HOUSING | - | POLARIZED HOUSING | - | POLARIZED HOUSING | POLARIZED HOUSING | - |
| 参考标准 | UL | - | UL | - | UL | UL | - |
| 可靠性 | COMMERCIAL | - | COMMERCIAL | - | COMMERCIAL | COMMERCIAL | - |
| 触点总数 | 10 | - | 7 | - | 90 | 4 | - |
电子工程世界版权所有
京B2-20211791
京ICP备10001474号-1
电信业务审批[2006]字第258号函
京公网安备 11010802033920号
Copyright © 2005-2026 EEWORLD.com.cn, Inc. All rights reserved