矩形军用规格连接器 CONNECTOR, NANO
| 参数名称 | 属性值 |
| 厂商名称 | AirBorn |
| 产品种类 | 矩形军用规格连接器 |
| 产品 | Connectors |
| 位置数量 | 15 Position |
| 排数 | 2 Row |
| 端接类型 | SMD/SMT |
| 安装风格 | Board Mount |
| 触点类型 | Pin (Male) |
| 触点电镀 | Gold |
| MIL 类型 | MIL-DTL-32139 |
| 系列 | NK |
| 安装角 | Straight |
| 电流额定值 | 1 A |
| 外壳材料 | Liquid Crystal Polymer (LCP) |
| 电压额定值 | 83 V |
| 触点材料 | Beryllium Copper |
| 节距 | 0.635 mm |
| 绝缘电阻 | 5000 MOhms |
| 最大工作温度 | + 125 C |
| 最小工作温度 | - 55 C |
| 工厂包装数量 | 1 |

| NK-2A2-015-125-TH00 | NK-2A2-031-125-TH00 | NK-2A2-069-125-TH00 | NK-2A2-025-125-TH00 | NK-2A2-051-125-TH00 | NK-2A2-021-125-TH00 | NK-2A2-009-125-TH00 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 描述 | 矩形军用规格连接器 CONNECTOR, NANO | Rectangular MIL Spec Connectors CONNECTOR, NANO | Rectangular MIL Spec Connectors Nanominiature Series .025 | D Nanominiature Connector, 25 Contact(s), Male, Surface Mount Terminal, Plug, | Rectangular MIL Spec Connectors CONNECTOR, NANO | Rectangular MIL Spec Connectors CONNECTOR, NANO | D Nanominiature Connector, 9 Contact(s), Male, Surface Mount Terminal, Plug, |
| 厂商名称 | AirBorn | AirBorn | AirBorn | - | AirBorn | - | - |
| 端接类型 | SMD/SMT | SURFACE MOUNT | SURFACE MOUNT | SURFACE MOUNT | SURFACE MOUNT | - | SURFACE MOUNT |
| 外壳材料 | Liquid Crystal Polymer (LCP) | ALUMINUM ALLOY | ALUMINUM ALLOY | ALUMINUM ALLOY | ALUMINUM ALLOY | - | ALUMINUM ALLOY |
| 触点材料 | Beryllium Copper | NOT SPECIFIED | NOT SPECIFIED | NOT SPECIFIED | NOT SPECIFIED | - | NOT SPECIFIED |
| 是否无铅 | - | 含铅 | 含铅 | 含铅 | 含铅 | - | 含铅 |
| 是否Rohs认证 | - | 不符合 | 不符合 | 不符合 | 不符合 | - | 不符合 |
| Reach Compliance Code | - | compliant | compliant | compliant | compliant | - | compliant |
| 主体/外壳类型 | - | PLUG | PLUG | PLUG | PLUG | - | PLUG |
| 连接器类型 | - | D NANOMINIATURE CONNECTOR | D NANOMINIATURE CONNECTOR | D NANOMINIATURE CONNECTOR | D NANOMINIATURE CONNECTOR | - | D NANOMINIATURE CONNECTOR |
| 联系完成配合 | - | GOLD (50) | GOLD (50) | GOLD (50) | GOLD (50) | - | GOLD (50) |
| 联系完成终止 | - | Tin/Lead (Sn/Pb) | TIN LEAD | Tin/Lead (Sn/Pb) | Tin/Lead (Sn/Pb) | - | Tin/Lead (Sn/Pb) |
| 触点性别 | - | MALE | MALE | MALE | MALE | - | MALE |
| DIN 符合性 | - | NO | NO | NO | NO | - | NO |
| 空壳 | - | NO | NO | NO | NO | - | NO |
| 滤波功能 | - | NO | NO | NO | NO | - | NO |
| IEC 符合性 | - | NO | NO | NO | NO | - | NO |
| 绝缘体材料 | - | GLASS FILLED LIQUID CRYSTAL POLYMER | GLASS FILLED LIQUID CRYSTAL POLYMER | GLASS FILLED LIQUID CRYSTAL POLYMER | GLASS FILLED LIQUID CRYSTAL POLYMER | - | GLASS FILLED LIQUID CRYSTAL POLYMER |
| JESD-609代码 | - | e0 | e0 | e0 | e0 | - | e0 |
| MIL 符合性 | - | NO | NO | NO | NO | - | NO |
| 插接信息 | - | MULTIPLE MATING PARTS AVAILABLE | MULTIPLE MATING PARTS AVAILABLE | MULTIPLE MATING PARTS AVAILABLE | MULTIPLE MATING PARTS AVAILABLE | - | MULTIPLE MATING PARTS AVAILABLE |
| 混合触点 | - | NO | NO | NO | NO | - | NO |
| 安装类型 | - | BOARD | BOARD | BOARD | BOARD | - | BOARD |
| 选件 | - | GENERAL PURPOSE | GENERAL PURPOSE | GENERAL PURPOSE | GENERAL PURPOSE | - | GENERAL PURPOSE |
| 外壳面层 | - | NICKEL | NICKEL | NICKEL | NICKEL | - | NICKEL |
| 触点总数 | - | 31 | 69 | 25 | 51 | - | 9 |
电子工程世界版权所有
京B2-20211791
京ICP备10001474号-1
电信业务审批[2006]字第258号函
京公网安备 11010802033920号
Copyright © 2005-2026 EEWORLD.com.cn, Inc. All rights reserved